مراقبت از اکستنشن مژه
کافه زیبایی

8 راز برای مراقبت از اکستنشن مژه و افزایش ماندگاری آن

646بازدید

داشتن مژه‌هایی بلند و پرپشت موهبتی است که بسیاری از ما از آن برخوردار نیستیم. در دنیای مد و زیبایی معمولاً از ریمل یا انواع ژل مژه برای بلند کردن و حجم دادن به مژه استفاده می‌شود. اما یکی از روش‌های نسبتاً جدیدتر برای داشتن مژه‌های پر و بلند اکستنشن مژه (یا کاشت مژه) نام دارد. این روش برای افرادی که حوصله یا وقت آرایش کردن را ندارند بسیار مناسب است؛ زیرا حدود 6 تا 8 هفته ماندگاری خواهد داشت. با این حال، اگرچه اکستنشن مژه چشم‌ها را درشت نشان می‌دهد و ما را تا حد زیادی از آرایش مژه بی‌نیاز می‌کند، اما نیاز به مراقبت هایی نیز دارد.

در ادامه این مقاله ، 8 نکته برای مراقبت از اکستنشن مژه (کاشت مژه) و افزایش ماندگاری آن بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چگونه با مراقبت از اکستنشن مژه ماندگاری آن را افزایش دهیم؟

1- پاکسازی مژه به روش اصولی

برای اینکه مژه‌های خود را تمیز کرده و از کثیف به نظر رسیدن آن‌ها جلوگیری کنید، بهترین راه استفاده از پاک کننده‌های مخصوص اکستنشن مژه است. این پاک کننده‌ها بدون روغن و الکل بوده و pH طبیعی ناحیه چشم را بر هم نمی‌زنند. پاک کننده‌های مخصوص اکستنشن مژه معمولاً در داروخانه‌ها موجود هستند و می‌توانید آن‌ها را به صورت ژل یا محلول خریداری کنید.

همچنین توصیه می‌شود برای پاک کردن آرایش چشم از یک تکه پنبه نرم استفاده کنید. پنبه را با محلول پاک کننده کاملاً خیس کنید؛ زیرا پنبه خشک می‌تواند مژه‌ها را بکشد یا حتی بین آن‌ها گیر کند. در حین پاکسازی آرایش چشم خیلی آرام پلک خود را با پنبه بمالید اما از مالش دادن اکستنشن مژه‌ جلوگیری کنید. اگر نیاز به تمیز کردن مژه‌ها دارید بهتر است این کار را با استفاده از برس مخصوص مژه انجام دهید.

2- استفاده نکردن از محصولات حاوی روغن و چربی

یکی از مهم‌ترین نکات مراقبت از اکستنشن مژه استفاده نکردن از محصولات حاوی روغن و چربی در اطراف مژه‌ها است. زیرا روغن باعث از بین رفتن چسب نگهدارنده مژه شده و اکستنشن را از پلک جدا می‌کند. به همین دلیل برای ماندگاری کاشت مژه باید مراقب باشید که از کرم، پاک کننده، تونر و هرگونه محصول حاوی روغن در اطراف مژه‌ها استفاده نکنید.

به این منظور کافی است در هنگام خرید محصولات آرایشی و بهداشتی محصولی را انتخاب کنید که عبارت «بدون روغن» روی برچسب آن ذکر شده باشد. اگر تردید دارید، مواد تشکیل دهنده محصول (ingredients) را بررسی کنید تا مطمئن شوید آنچه که استفاده می‌کنید بدون روغن و چربی است.

3- آرایش چشم کمتر

زیبایی اکستنشن مژه این است که به شما مژه‌هایی پر، بلند و مشکی می‌دهد؛ بدون اینکه نیاز باشد هر روز صبح کمی زودتر برای آرایش کردن بیدار شوید. به همین دلیل اغلب افرادی که کاشت مژه را امتحان می‌کنند اعتراف کرده‌اند که دیگر از ریمل استفاده نمی‌کنند.

با این حال، اگر شما از آن دسته کسانی هستید که باز هم تمایل به زدن ریمل دارید، باید دقت زیادی در این امر به خرج دهید. استفاده از ریمل‌های نامرغوب و ضد آب می‌تواند اکستنشن مژه را به راحتی خراب کند. تا جایی که می‌توانید از ریمل استفاده نکنید؛ اما اگر لازم بود بهتر است ریمل‌های مخصوص اکستنشن را امتحان کنید. به خاطر داشته باشید که در حین استفاده از ریمل باید فقط یک لایه از آن را روی نوک مژه‌ها بزنید.

اگر طرفدار سایه چشم هستید هم باید مراقب باشید! زیرا دقت نکردن در اعمال سایه چشم روی پلک موجب می‌شود تا مقداری از پودر سایه روی مژه‌ها ریخته و ظاهری کثیف به اکستنشن‌ بدهد.

مراقبت از اکستنشن مژه

4- پرهیز آرایش چشم ضد آب

یکی دیگر از نکات مراقبت از اکستنشن یا کاشت مژه این است که دور هرگونه محصول ضد آب مرتبط با چشم را خط بکشید. ممکن است در ابتدا استفاده نکردن از محصولات ضد آبی همچون ریمل، خط چشم، کانسیلر پلک یا حتی ضد آفتاب دور چشم دشوار باشد؛ اما ارزشش را دارد. زیرا چنین محصولاتی با مالش زیاد و پاک کننده‌های روغنی پاک می‌شوند و این برای اکستنشن مژه به هیچ وجه مناسب نیست. در حقیقت شما با کاشت مژه احتیاجی به ریمل و خط چشم به خصوص از نوع ضد آب نخواهید داشت؛ پس نیازی به نگرانی نخواهد بود.

5- دوری از رطوبت بیش از حد

اگرچه شستشوی روزانه صورت و سایر فعالیت‌های روزمره برای ماندگاری اکستنشن ضرری ندارد، اما رطوبت زیاد برای مژه‌های کاشت مفید نیست. بنابراین تا حد امکان سعی کنید خود را در معرض آب و بخار آب (در حمام، سونا و …) قرار ندهید. البته یکی از مراقبت های مهم در 48 ساعت اول کاشت مژه این است که مژه‌ها از آب و بخار آب دور نگه داشته شوند؛ چرا که چسب مژه برای کامل خشک شدن به یک الی دو روز زمان نیاز دارد.

6- نخوابیدن روی شکم و صورت

اگر از آن دسته افرادی هستید که روی شکم می‌خوابند و صورت خود را روی بالش قرار می‌دهند، خبر بدی برایتان داریم! متأسفانه یکی از روش های مراقبت از اکستنشن مژه (کاشت مژه) این است که به کمر بخوابید. زیرا خوابیدن روی شکم و صورت باعث می‌شود تا فرم مژه‌ها تغییر کند و اکستنشن زودتر از جا کنده شود. با این حال، اگر احتمال می‌دهید که ممکن است نیمه شب باز هم روی صورت خود قرار بگیرید، یک روبالشی ابریشمی تهیه کنید تا کمترین آسیب به مژه‌هایتان برسد.

7- مالش ندادن چشم و مژه ها

برای مراقبت از کاشت مژه تا حد امکان سعی کنید چشم را مالش ندهید. این امر علاوه بر کاهش ماندگاری اکستنشن، موجب منتقل شدن آلودگی به مژه‌های طبیعی و چشم‌ها و همچنین بروز چین و چروک در اطراف چشم می‌شود. اگر در بخشی از ناحیه چشم دچار خارش شدید، با استفاده از ناخن به آرامی و با دقت ناحیه را بخارانید. نیازی به مالش کل چشم و مژه‌ها نیست.

پس یادتان باشد تا حد امکان از مالیدن و کشیدن مژه‌ها خودداری کنید. نکته مهم دیگر این است که هرگز سعی نکنید اکستنشن مژه را در خانه از پلک جدا کنید؛ زیرا ممکن است مژه‌های خود را نیز بکنید. اگر می‌خواهید اکستنشن را بردارید حتماً به یک متخصص کاشت مژه مراجعه کنید.

8- به آرامی شانه کردن اکستنشن مژه

برای اینکه مژه‌هایتان مانند روز اول تمیز، مرتب و خوش حالت بمانند لازم است که آن‌ها را به طور روزانه شانه کنید. این کار باید به کمک یک برس تمیز و مخصوص مژه صورت بگیرد. با شانه کردن روزانه اکستنشن مژه، آن‌ها را مانند روز اول فر و زیبا نگه می‌دارید و از چسبیدن آلودگی‌ها در میان آن‌ها جلوگیری می‌کنید.

همانطور که دیدیم، مراقبت از اکستنشن مژه کار سختی نیست و با رعایت 8 نکته‌ای که در این مقاله به شما آموزش داده شد می‌توانید به سادگی ماندگاری کاشت مژه را چند برابر کنید.

زیبا بمان

نظر بدهید