لاندری روم
کافه دکوراسیون

7 ویژگی لاندری روم (اتاق لباسشویی)

736بازدید

لاندری روم چیست و چگونه چیده میشود؟

به اتاق یا فضایی که برای قرار دادن ماشین لباسشویی و خشک کن استفاده می شود، لاندری روم گفته می شود. این فضا خصوصیات و ویژگی هایی دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم با ما همراه باشید.

دکوراسیون لاندری روم چیست؟

لاندری روم به اتاق لباسشویی گفته می شود که در آن ماشین لباسشویی و خشک کن قرار می گیرد. اما برای ساخت و طراحی لاندری روم باید نکاتی را رعایت که در ادامه به 7 ویژگی آن اشاره کرده ایم.

در خانه های قدیمی اکثرا یک مکان را لاندری روم قرار می دادند و معمولا هم از زیر زمین برای این کار استفاده می کردند. در گذشته این مکان ها در خانه محل شست و شو ی لباس چرک ها و یا پارچه های مختلف مانند پرده ها بود.

اما امروزه این مکان معمولا در خانه های لوکس و یا هتل ها قابل رویت است. لاندری به معنای خشکشویی و لاندری روم به معنای مکانی برای شست و شو یا همان رخت شور خانه است.

لاندری روم و یا فضای لاندری، همان فضا یا اتاق لباسشویی می باشد. فضایی را برای قرار دادن لباسشویی و خشک کن می سازند. که بیشتر در خانه های لوکس، بزرگ و هتل ها ساخته می شوند. در ادامه با 7 ویژگی لاندری روم آشنا می شوید.

7 ویژگی برای بازسازی اتاق لباسشویی شما

اتاق لباسشویی (لاندری روم) معمولاً اولین اتاقی نیست که وقتی صاحبان خانه قصد بازسازی دارند، به ذهن آن ها برسد. با این وجود، این یک اتاق مهم است که به طور مکرر مورد استفاده قرار می گیرد و باید تا آنجا که ممکن است کاربردی و کاربرپسند باشد. ما 7 ویژگی اصلی برتر را که به اعتقاد ما بهترین ارزش و عملکرد را برای بازسازی اتاق لباسشویی ارائه می دهند، محدود کرده ایم :

1. فضای ذخیره سازی :

استفاده از کمدها، کابینت ها، کشوها و قفسه ها باعث نظافت و منظم ماندن می شود. برای فضاهای کوچک بهتر است از کابینت و یا فضاهای مناسب برای ذخیره و نگهداری لباس ها و وسایل مربوطه استفاده کنید.

لاندری روم

2. فضای کانتر یا پیشخوان :

کانترهای بزرگ آشپزخانه هنگام جدا کردن لباسشویی، بارگیری و تخلیه ماشین لباسشویی و خشک کن و البته هنگام تا زدن لباس و حوله های تمیز مفید هستند. اگر یک اتاق خشکشویی کوچک دارید که به پیشخوان های بزرگ اجازه نمی دهد، یک میز تاشو نصب کنید که در صورت عدم استفاده می تواند به دیوار متصل شود و یا تا شود.

لاندری روم

3. یک سینک ظرفشویی :

بیایید صادق باشیم: هیچ کس دوست ندارد لباسشویی و یا حتی یک تکه لباس را با دست بشویید. متأسفانه، گاهی اوقات باید انجام شود. وجود یک سینک ظرفشویی در اتاق خشکشویی، راهی آسان برای شستشوی لباس و شستشوی وسایل ظریف لباسشویی، که بدون نیاز به نظافت یا اشغال ظرفشویی آشپزخانه یا حمام را فراهم می کند.

لاندری روم

4. قفسه آویزان / خشک کن

داشتن مکانی برای وسایلی که باید خشک شوند، یک مزیت بزرگ در رختشویی است (بند رخت هایی که از دستگیره های درب یا کابینت آشپزخانه آویزان می کند!) نصب مستقیم یک بخاری و یا حتی نصب خشک کن در آنجا یک طراحی هوشمندانه است. فضای تعیین شده برای حلق آویز برای لباس یا لباس هایی که تازه اتو کرده اند نیز مفید است.

لاندری روم

5- صفحه اتو کشیدن :

صحبت از لباس های تازه اتو شده است، تخته های اتو معمولاً فضای زیادی را اشغال می کنند. حتی صفحه های اتو بالابر یا میزهای اتو حرکت کننده که داخل کانتر یا میز کابینت قرار می گیرند. میز اتو باید در اندازه های مناسب انتخاب شوند. یک تخته اتو کشویی می تواند مانند کشو کاملاً مخفی شود و در صورت لزوم سریعاً باز شود و از آن استفاده شود.

لاندری روم

6. کاشی کف با دوام :

وقتی صحبت از کف می شود، دوام مهم است! شما می خواهید چیزی مقاوم، ضد آب و ضد خراش باشد. کاشی دست بهترین گزینه برای کار است. همچنین ممکن است در نظر داشته باشید که یک زهکشی کف نصب کنید، که اگر از لباسشویی آبی جاری شد، تمیز کردن به طور قابل توجهی آسان باشد.

لاندری روم

7. نورپردازی خوب :

مانند هر منطقه کاری، نورپردازی نیز مهم است. چراغ ها را می توان زیر کابینت برای ایجاد “محیط بدون سایه” استفاده کرد. روشنایی مناسب اتاق خشکشویی باعث می شود با پیراهن (لباس) لکه دار، از خانه بیرون نیایید!

لاندری روم

نکاتی برای بازسازی و ساخت لاندری روم :

این 7 ویژگی با هم تضمین شده اند که به ایجاد یک اتاق رختشویی (لاندری روم) ایده آل کمک می کنند! در اینجا چند نکته دیگر وجود دارد که باید هنگام استفاده از این نوع بازسازی به خاطر داشته باشید:

• اطمینان حاصل کنید که لباسشویی و خشک کن نصب شده است تا درها از طرف مخالف باز شوند و در هنگام خارج کردن لباس های مرطوب از لباسشویی و قرار دادن آن ها در خشک کن، درب خشک کن مانعی برای شما ایجاد نکند. این جزئیات کوچک بعداً تغییر بزرگی ایجاد خواهد کرد!

• به خاطر داشته باشید که صدا ممکن است یک مسئله باشد. نصب عایق بادی در دیوارها را برای کاهش سر و صدا یا بحث در مورد گزینه های دیگر با پیمانکار خود در نظر بگیرید.

• نصب یک رطوبت ساز یا فن خروجی ممکن است به تهویه هوا و خشک شدن حداکثر اتاق کمک کند.

گردآوری: بخش مد بیتوته

نظر بدهید