استفاده سنگ در منزل
کافه دکوراسیون

7 راه استفاده سنگ در منزل

730بازدید

سنگ ها علاوه بر ظاهری لوکس و خاص، دوام بالایی دارند و با هر سلیقه و سبک دکوراسیونی به راحتی هماهنگ می شوند. برای آشنایی بیشتر این سنگ ها این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

7 راه خلاقانه برای استفاده از سنگ اسلب در دیزاین منزل

درخشش سنگ ها باعث دگرگونی فضای داخلی منزل شما می شود. چه سبک معماری داخلی و وسایل منزل شما کلاسیک باشد، چه مدرن، سنگ ها تنوع بالایی از نظر طرح و رنگ دارند.
از جمله فواید استفاده از سنگ ها این است که نگهداری از آن ها راحت است و عایق صوتی خوبی هستند، در نتیجه انتخابی هوشمندانه برای یک دیزاین حرفه ای هستند. همچنین سنگ ها ویژگی های خاصی دارند که شما را شگفت زده می کنند، برای مثال سنگ های تراونیکس قابلیت عبور نور را دارند و می توانند در دکوراسیون داخلی، بسیار متفاوت عمل کنند، همچنین استفاده از سنگ های اسلب می توانند شما را به هرآنچه که از خانه ای رویایی و ایده آل انتظار دارید، برسانند.
سنگ اسلب به سنگ های مسطح، مستطیل شکل گفته می شود که در ابعاد بزرگ 220 در 120 با ضخامت 2 سانتیمتر یا بیشتر، تولید و فرآوری می گردند.

سنگ های مناسب معماری داخلی منزل

استفاده از سنگ های لوکس ساختمانی در فضا و معماری داخلی، کار چالش برانگیز اما جالب و خلاقانه است. مهم ترین مسئله ای که هنگام کار با سنگ باید در نظر بگیرید، این است که، ویژگی های سنگ با موقعیت و مکان مورد استفاده، متناسب باشد. به عنوان مثال، برخی از سنگ ها، آب و رطوبت را به راحتی جذب می کنند، در نتیجه، برای سرویس های بهداشتی و حمام نباید مورد استفاده قرار بگیرند. انواع سنگ های مناسب معماری داخلی منزل عبارتند از:

سنگ مرمریت
سنگ گرانیت
سنگ تراورتن
سنگ اونیکس
سنگ کریستال (سنگ چینی)

ایده های استفاده از سنگ در دکوراسیون

برای زیباسازی فضای داخلی و خارجی منازل مسکونی که منحصر به فرد و بکر به نظر برسند، تنها به سلیقه و ایده های بی نظیر استفاده از سنگ های طبیعی نیاز دارید. در ادامه شما را با این ایده های خلاقانه آشنا می کنیم.

کفپوش و سنگ فرش

استفاده از سنگ اسلب برای کف، نه تنها ارزش بنا را افزایش می دهد، بلکه ظاهری لوکس به منزل شما می بخشد. سنگ ها دوام بالایی دارند و به راحتی تمیز می شوند.

دیوارپوش

استفاده از سنگ اسلب برای دیوارهای منزل، مخصوصاً برای اتاق نشیمن و دیوار تلویزیون، فضایی بسیار دلنشین، گرم و صمیمی را خلق خواهد کرد. سنگ های اسلب همچون آثار هنری هستند و می توانند ظاهری لوکس، منحصر به فرد و مدرن را برای منزل شما خلق کنند.

استفاده سنگ در منزل

ویترین های دیواری

شما می توانید از سنگ های طبیعی برای ایجاد ویترین و شلف دیوار استفاده کنید و وسایل تزئینی و قیمتی خود را در آن ها به نمایش بگذارید.

کانتر و فضای بین کابینت آشپزخانه

آشپزخانه از مکان هایی است که زمان زیادی را در آن به آشپزی و شستشو می پردازیم، پس بهتر است برای کانتر آشپزخانه از متریالی استفاده کنیم که نه تنها عمر بالایی داشته باشد، بلکه ظاهری شیک و لوکس به آشپزخانه ببخشد. سنگ های اسلب بهترین گزینه برای کانتر تاپ هستند، شک نکنید.
همچنین شما می توانید از سنگ استفاده شده برای کانتر برای فضای بین کابینت ها نیز استفاده کنید یا نوع دیگری را برای این امر انتخاب کنید.

استفاده سنگ در منزل

سرویس بهداشتی و حمام

استفاده از سنگ های اسلب برای کف، دیوار و همچنین کانتر سرویس های بهداشتی و حمام، ظاهری لوکس و شیک به این مکان می بخشد. شما می توانید در سرویس ها و حمام با استفاده از سنگ های طبیعی، شلف های زیبایی ایجاد کنید.

سنگ شومینه

شومینه ها حتی اگر استفاده نشوند، ظاهری گرم و صمیمی به منزل ما می بخشند. با استفاده از سنگ های لوکس می توانید این ظاهر چشم نواز را صد چندان کنید!

استفاده از سنگ های طبیعی برای وسایل منزل

شما می توانید از سنگ های طبیعی برای ساخت میز غذاخوری، میزهای عسلی، تخت خواب و…. استفاده کنید. این ایده، نهایت استفاده از سنگ اسلب به طور خلاقانه و منحصر به فرد است، ایده ای که منزل شما را متفاوت و بی نظیر می سازد.

استفاده سنگ در منزل

نمناک

نظر بدهید