دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
کافه دکوراسیون

5 پیشنهاد برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

2.83Kبازدید

وقتی که یک دختر شانزده هفده ساله بودم، اتاق خوابم جایی بود که به من حس استقلال می‌داد. از دست پدر و مادرم، دعواها و دردسرهای دنیای نوجوانی به اتاقم فرار می‌کردم. بارها بعد از هر ناراحتی، مثل فیلم‌ها خودم را روی تختم پرت کرده بودم. اتاقم شبیه دنیای شخصی من شده بود. دیوار‌ها پر از پوستر خواننده‌ها و کاراکترهای محبوبم بود. اتاقم را جوری چیده بودم که شخصیت و علایقم را نشان دهد و بازتابی از کسی باشد که من دلم می‌خواست باشم.

دیزاین اتاق خواب دخترانه کار سختی نیست، اگر چند نکته را به یاد داشته باشیم. این سن میانۀ کودکی و بزرگسالی است و برای تزیین اتاق خواب شاید نتوانیم از عروسک‌هایمان دل بکنیم ولی به اتاق خوابی بزرگسالانه نیاز داریم. یادمان باشد که تمام دختران نوجوان شبیه هم نیستند و یک تزیین اتاق خواب برای همه جواب نمی‌دهد؛ باید اجازه دهیم که علایق شخصی و شخصیت خود را در دیزاین اتاق خواب خود وارد کنند. اما نکات زیر را در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه تاثیر بسیار مثبتی دارد و شما متناسب با روحیات خود می‌توانید از آنها استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

1. اتاق خواب من خانه‌ی من است

اتاق خواب یک دختر نوجوان محل امن و مأوای او است. این اتاق باید جواب‌گوی تمام نیازهای او باشد. او باید هم بتواند در این اتاق خواب استراحت کند، هم خوش بگذراند و هم بخوابد. گاهی اوقات اتاق ما آن‌قدر بزرگ نیست که بتوان در کنار تخت مبلمانی هم داشت تا جمع دوستانه‌ای در اتاق راحت باشند و تفریح کنند، ولی با چند کار خلاق می‌توان حتی در اتاق‌های کوچک هم تمام نیاز‌ها را بر‌آورده کرد. برای دیزاین اتاق خواب که پاسخ‌گوی تمام نیازهای روزمره است پیشنهادهای زیر را در نظر بگیرید.

از زیر اندازهای نرم با بالشتک‌هایی با رنگ‌های متنوع روی آن کمک بگیرید تا محلی برای جمع شدن دختران جوان دور هم داشته باشید.
تخت را کنار دیوار بگذارید و با گذاشتن پشتی روی آن، در روز به جای مبل و در شب به عنوان تخت از آن استفاده کنید.
از بالا و پایین میز تحریر خود به عنوان کمد استفاده کنید.
یک نیمکت باریک پایین تخت، می‌تواند میز مناسبی هم برای پذیرایی و هم برای مطالعه باشد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

2. جسارت خود را روی دیوار اتاق بیاورید

هر‌چند پدر و مادر‌ها اتاق‌هایی با رنگ‌های ملایم و ساده را ترجیح می‌دهند، ولی فرزندان نوجوان آن‌ها رنگ‌های متنوع، طرح‌های جسورانه و دیواری پر انرژی را بیش‌تر می‌پسندند.

برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه متفاوت و جذاب بهترین راه استفاده از دیوار‌ها است. دیوار‌ها بهترین کمک برای تزیین اتاق خوابی جذاب هستند.

در دیزاین دیوارها نکات زیر به شما کمک می‌کند:

از رنگ‌های روشن و جذاب استفاده کنید.
استیکرهای متنوع و جذاب زیادی در بازار موجود است که به دیوار شما طرح‌های جالبی می‌دهد.
از آویز برای تزیین دیوار استفاده کنید.
می‌توانید روی دیوار اتاق نقاشی بکشید.
جمله‌های محبوبتان را با نور نئون روی دیوار بنویسید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

3. از تخیلتان کمک بگیرید

برای نوجوانان اتاق‌های متفاوت و ایده‌های ناب جذاب هستند. خلاق باشید، تا جوان هستید می‌توانید در اتاقتان هر کاری دوست دارید بکنید. وقتی سن شما بالاتر می‌رود باید منطقی‌تر شوید پس از فرصت‌تان استفاده کنید. بعضی از ایده‌های خلاقانه که فضایی جوانانه را به اتاق می‌آورند را به شما توصیه می‌کنیم ولی خودتان هم ایده‌پردازی کنید و به ایده‌هایتان اعتماد کنید.

در اتاق خوابتان می‌توانید از صندلی‌های تابی استفاده کنید.
تخت خوابتان را از سقف آویزان کنید.
یکی از دیوارهای اتاق را آکواریوم کنید.
تختی گرد یا با دیگر اشکال هندسی انتخاب کنید.
یکی از دیوارهای اتاقتان را تخته سیاه کنید و طرح‌های متنوع روی آن بکشید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

4. چیزهای نرم و پشمالو همیشه دوست‌داشتنی هستند

از متریال و پارچه‌هایی که جنس آن‌ها را دوست دارید و به شما احساس خوبی می‌دهند در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه خود استفاده کنید. جنسی که در انتخاب زیر انداز، پتو، پرده و یا کاغذ دیواری اتاقتان انتخاب می‌کنید باید احساس خوبی به شما بدهد.

پیشنهادهای زیر می‌تواند در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به شما کمک کند:

از زیر اندازهای پشمی و نرم استفاده کنید.
از پرده های رشته ای برای جدا کردن فضای خواب از دیگر فضاهای اتاق کمک بگیرید.
باشتک‌های زیادی روی تخت خود بگذارید

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

5 . لازم نیست خرت و پرت هایتان را دور بریزید

بیایید واقع‌بین باشیم، یک اتاق منظم و یک دختر نوجوان هرگز با هم نمی‌سازند. دختران جوان وسائل زیادی دارند که باید در یک اتاق خواب جا بدهند . اتاق خوابی که به اندازه کافی کمد و قفسه نداشته باشد همیشه شلوغ و به هم ریخته می‌شود.

بهتر است در اتاق مکان های دور از چشمی تعبیه کنید تا بتوانید وسایل خود را در آن ها بریزید و در خالی که کمدهای شما آشفته بازار است، ظاهر اتاق شما همیشه مرتب به نظر می‌رسد.

پیشنهاد های زیر را برای اضافه کردن فضا به اتاقتان در نظر بگیرید:

با نصب تخته‌های چوبی به دیوار قفسه درست کنید.
زیر تخت خود را کشو کنید.
از ضندلی ها و مبل هایی استفاده کنید که زیر خود قفسه یا کشو دارند.
صندوق های میوه را رنگ کنید و روی هم بگذارید و کتابخانه یا قفسه بسازید.
از فضای بالای میز تحریر و تخت خود استفاده کنید.
یک صفحه آهن ربایی به دیوار می‌تواند وسائل زیادی را روی خود نگه دارد

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نکات بالا به شما کمک می‌کند ولی مهمترین نکته در این است که شما آن اتاق را متعلق به خود و شبیه خود بدانید و در آن احساس راحتی کنید. از هر وسیله و ایده‌ای برای شخصی کردن فضای اتاق استفاده کنید و از اتاقتان لذت ببرید.

منبع : مگ بن

نظر بدهید