اتاق خواب آرامش‌بخش و تمیز
کافه دکوراسیون

چیزهایی که نباید در اتاق خواب نگه داریم

620بازدید

دکوراسیون اتاق خواب یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی دکوراسیون منزل است که می‌تواند مستقیماً بر روی کیفیت زندگی تأثیر بگذارد.

اتاق خواب آرامش‌بخش و تمیز

اتاق خواب ما باید یک محیط آرام و دلنشین باشد، زیرا ساعات استراحت و خوابمان را در آن می‌گذرانیم. اما رسیدن به اتاق خواب تمیز همیشه هم آسان و راحت نیست. گاهی اوقات کوچک‌ترین وسایل، بهم ریختگی‌های نازیبایی را بوجود می‌آورند. پس راز حفظ یک اتاق خواب تمیز و آرامش بخش در چیست؟ در این مطلب فراموش نکنید که این ۷ مورد هرگز نباید در اتاق خواب شما باشند.

وسایل اداری را بیرون کنید

برای ایجاد یک اتاق خواب تمیز و آرامش بخش باید هر چیزی مربوط به کار یا زندگی بیرون از خانه را از اتاق خارج نموده و در یک میز در اتاق دیگری نگه دارید. دقت کنید هیچکدام از پرونده‌ها یا حتی کامپیوتر و لپ تاپ هم در اتاق خواب حضور نداشته باشند. زیرا ناخودآگاه به فکرشان می‌افتید و نمی‌توانید به استراحت بپردازید.

ورود تکنولوژی ممنوع!

سعی کنید اتاق خواب خود را به یک منطقه بدون فضای مجازی تبدیل نمایید. تنها استفاده از تکنولوژی می‌تواند برای گوش دادن به یک موسیقی آرام و ملایم باشد.

اگر تلفن یا رایانه خود را در اتاق خواب دارید، سعی کنید آن را در حالت نور شب تنظیم کنید. قبل از به خواب رفتن حتما آن را خاموش نمایید.

اتاق خواب آرامش‌بخش و تمیز

از تلویزیون استفاده نکنید

تماشای تلویزیون تا آخرین لحظه بیداری، استرس و اضطراب را منتقل می‌کند و همین‌طور وجود وسایل الکترونیکی در این اتاق، برای خواب راحت مضر بوده و آرامش را از بین می‌برند.

میز کنار تخت را خلوت کنید

ما می‌دانیم یک فضای به این کوچکی، چقدر آسان با وسایلی مانند عینک، گوشی موبایل، لیوان و … شلوغ و بهم ریخته می‌شود.

برای همین سعی کنید فقط لوازم ضروری که واقعا نیاز دارید را نگه دارید. این وسایل می‌توانند یک گلدان کوچک، کتابی که هر شب مطالعه می کنید، داروها و هر چیزی که موقع خواب به آن احتیاج دارید باشد.

اتاق خواب آرامش‌بخش و تمیز

اقلام زیر تخت را خارج نمایید

وجود وسایل در زیر تخت ممکن است دیده نشوند، اما بازهم فضایی را اشغال می کنند و شما در ذهنتان این را می‌دانید. بنابراین اگر هم نیاز دارید تا از فضای زیر تخت به عنوان یک فضای ذخیره سازی استفاده نمایید، از کشوهای متحرک و کیسه های جمع و جور استفاده کنید.

از تجمع لباس‌ها جلوگیری کنید

لباس‌ها یکی از معضلات همیشگی ما هستند و خیلی هم سریع روی هم انباشته می‌شوند. سعی کنید صبح‌ها قبل از شروع کارها و رفتن به سرکار، لباس‌ها را از روی تخت و صندلی جمع کنید.

لباس‌های تمیز را از کثیف‌ها جدا نمایید و مطمئن باشید که با این کار خیلی سریع آرامش وتمیزی به اتاق خواب شما باز می‌گردد.

اتاق خواب آرامش‌بخش و تمیز

وسایل اضافی جمع شوند

در مورد کتاب‌ها، غیر از یک یا دو مورد که شما در حال خواندن آن‌ها هستید، بقیه را باید در اتاق خارج نمایید.

اگر آن‌ها را بلافاصله در کتابخانه یا کشو قرار ندهید، سریع باعث ایجاد بهم ریختگی می‌شوند. این وسایل خیلی زود گرد و غبار را به خود می‌گیرند و تمیز کاری شما را بیشتر می‌کنند.

چیدانه

نظر بدهید