چگونه به سبک دهه ۶۰ تیپ بزنیم؟
کافه خواندنی

چگونه به سبک دهه ۶۰ تیپ بزنیم؟

4.81Kبازدید

هیچ شکی نیست که دهه 60 میلادی یکی از سالهای متفاوت در صنعت مد و فشن بود. رنگ های بولد و طرح های جذاب، لباس های این دوران را تبدیل به یکی از تاثیرگذارترین لباس ها کرده به طوری که طراحان مد و فشن هنوز هم هنوز از آنها الهام می گیرند. دهه 60 میلادی، دورانی بود که زنان سنت ها را شکستند و به جای آن به سبک شخصی خود روی آوردند. در واقع می توان آن دوران را دوران انقلاب در صنعت مد به حساب آورد. اگر شما هم دوست دارید با مدهای لباس های زنانه در آن سالها آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

طرح های بولد

چگونه به سبک دهه ۶۰ تیپ بزنیم؟

طرح های بولد یکی از فاکتورهای مهم در صنعت مد دهه 60 میلادی بودند. طرح های بولد، از گلدار گرفته تا راه راه، در کنار رنگ های متنوع و شاد، ظاهری چشمگیر و منحصر بفرد را به زنان بخشیده بود. البته زنان آن دوران در کنار این لباس های بولد، از اکسسوری هایی به رنگ خنثی مانند سفید با مشکی استفاده می کردند تا ظاهرشان خیلی شلوغ و بهم ریخته به چشم نیاید.

جوراب شلواری های رنگی

چگونه به سبک دهه ۶۰ تیپ بزنیم؟

از آنجا که رنگ ها در دهه 60 میلادی حرف اول را می زدند، نه تنها در لباس، بلکه در جوراب شلواری ها نیز دیده می شدند. جوراب شلواری های رنگی یکی دیگر از مدهای مورد علاقه زنان آن دوران بود. آنها معمولا این مدل لباس را با دامن یا پیراهن های کوتاه به تن می کردند. رنگ های زرد، نارنجی و بنفش از محبوب ترین رنگ ها برای جواب شلواری به حساب می آمدند.

بوت سفید

چگونه به سبک دهه ۶۰ تیپ بزنیم؟

بوت سفید رنگ یکی دیگر از مدهای دهه 60 میلادی بود که زنان در فصل های سرد سال به پا می کردند. این مدل بوت کمی پاشنه داشته و ارتفاع آن تا به زیر زانو می رسید. اگر چه پس از آن، مدل های دیگری با رنگ های متنوع به بازار آمد اما این مدل بوت همچنان به عنوان یکی از ترندهای آن دوران شناخته می شود که زنان آن را معمولا به همراه دامن کوتاه به تن می کردند.

مدل مو

چگونه به سبک دهه ۶۰ تیپ بزنیم؟

مدهای دهه 60 میلادی بسیار هیجان انگیز بودند. از چتری گرفته تا موهای پوش داده شده و پیکسی، هنوز هم این مدل ها محبوبیت خود را در میان زنان دارند. بنابراین اگر شما هم خواستید که به سبک آن سالها موهایتان را مدل دهید، دست تان در انتخاب باز است و می توانید مدلی را که با فرم صورت شما هماهنگی دارد، انتخاب کنید.

آرایش

چگونه به سبک دهه ۶۰ تیپ بزنیم؟

چشم های بزرگ، لب های بی رنگ، سایه های مات، خط چشم دنباله دار… از مدهای آرایشی آن سالها به شمار می رفتند. زنان دهه 60 برای داشتن چشمانی بزرگ از ریمل های حجم دهنده استفاده می کردند و به کمک سایه های رنگی چشمی مانند آبی به چشمان شان حجم بیشتری می دادند. از آنجا که آنها تمام تمرکزشان را روی چشم ها می گذاشتند، برای باقی صورت شان از رنگ های مات استفاده می کردند تا تمرکز از روی چشم هایشان برداشته نشود.

جواهرات

چگونه به سبک دهه ۶۰ تیپ بزنیم؟

جواهراتی که در دهه 60 میلادی مد شد، با جواهرات سالهای قبل از آن کاملا متفاوت است. در ابتدای این دهه جواهرات مروارید و فلزی بزرگ توجه طراحان مد را به خود جلب کرد اما هر چه به سمت انتهای این دهه پیش می رفت، جواهراتی از جنس پلاستیک با طرح های هندسی و رنگ های روشن و به سبک پاپ آرت، جایگزین آنها می شد. البته این سبک جواهرات را هر زنی نمی پسندید و بیشتر در میان طراحان و هنرمندان طرفدار داشت.

پیراهن های راسته کوتاه

چگونه به سبک دهه ۶۰ تیپ بزنیم؟

یکی از مدل های محبوب پیراهن خانم های دهه 60 میلادی، پیراهن هایی کوتاه و راسته بود. به دلیل طرح ساده و راحتی که این پیراهن داشت، تقریبا آن را در تن هر زنی می شد مشاهده کرد. البته هنوز هم هنوز این مدل پیراهن طرفداران خود را دارد، با این تفاوت که در آن دوران رنگ های بولدتر بیشتر مورد توجه بود.

 

منبع : برترین ها

نظر بدهید