چگونه استایل شخصی خودتان را داشته باشید؟
کافه خواندنی

چگونه استایل شخصی خودتان را داشته باشید؟

581بازدید

داشتن یک استایل شخصی از طرف دیگر به شما احساس خاص بودن خواهد داد و اعتماد به نفستان را بالا خواهد برد. در متن امروز می‌خواهیم در ۹ قدم استایلی شخصی برای خودمان بسازیم.

سلبریتی‌های الهام‌بخش

امکان این که یک سلبریتی به تنهایی بتواند استایل شخصی شما را تعیین کند، بسیار کم است. ممکن است تنها از بعضی استایل‌های این سلبریتی خوشتان بیاید. پس سعی کنید استایل‌های مورد علاقه‌تان از چند سلبریتی را ترکیب کنید. برای انتخاب این سلبریتی‌ها می‌توانید سراغ خواننده‌های سبک مورد علاقه‌تان، بازیگران فیلم‌های مورد علاقه‌تان و برخی از فشن بلاگر‌ها بروید.

بازی با کلمات

دومین قدم در شکل دادن استایلی شخصی، نوشتن کلماتی است که دوست دارید استایلتان را توصیف کند؛ کلماتی مثل کلاسیک، مدرن، بوهمین، مینیمال، شیک، تابع ترند‌ها و…. این کلمات را در یک دفتر مخصوص بنویسید و به مرور زمان به آن‌ها اضافه کنید. این بازی با کلمات به شما کمک می‌کند زودتر استایل شخصیتان را پیدا کنید.

چگونه استایل شخصی خودتان را داشته باشید؟

سلفی در آینه!

حالا وقت این است که کم کم وارد مرحله عملی قضیه شویم. همه افراد، بعضی روز‌ها احساس اعتمادبه‌نفس و راحتی خاصی با لباس‌هایشان می‌کنند. مهم نیست که داخل خانه هستید و یا یک کافه یا رستوران؛ ازجایتان بلند شوید و روبه‌روی یک آینه یا شیشه‌ای که تصویرتان را انعکاس می‌دهد، سلفی بگیرید. داشتن این عکس‌ها بعدا به شما کمک می‌کند تا بفهمید چه آیتم‌هایی در استایلی که آن روز داشتید، به شما احساس خوبی می‌دهد. پس می‌توانید از آن آیتم‌ها بیشتر در استایل شخصی‌تان استفاده کنید.

امضای شخصی

هرکسی که به شکل دادن استایل شخصی خودش نزدیک‌تر می‌شود، کم کم متوجه می‌شود که دوست دارد یک آیتم خاص را همیشه بپوشد؛ این آیتم می‌تواند یک اکسسوری خاص مثل عینک دودی خلبانی باشد و یا یک لباس با طرح یا رنگی خاص مثل بلوز راه‌راه. برای مثال امضای شخصی بازیگر معروف کلاسیک، آدری هپبورن، شلوار‌های پارچه‌ای برش‌دار و کوتاهش بود. تمام زنان خوش‌پوش در استایل شخصی خود یک امضای شخصی دارند.

چگونه استایل شخصی خودتان را داشته باشید؟

آیتم‌های تکراری در کمدتان

همین الان به سراغ کمد لباس‌هایتان بروید و ببینید از چه رنگ، طرح و یا لباسی، بیشتر در کمدتان دارید. بی دلیل نیست که از بعضی آیتم‌ها بیشتر خرید کرده باشید. برای مثال، من هودی‌های زیادی در کمدم دارم. این یعنی با این آیتم احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری دارم. از خرید دوباره این آیتم‌ها نترسید، چون تا وقتی به استایلتان بیایند، بهترین گزینه هستند، زیرا به آن‌ها عادت کرده‌اید.

آیتم‌های خاص

حالا که آیتم‌های تکراری را کنار گذاشته‌اید، ببینید چه نوع لباس‌ها یا اکسسوری‌هایی را کمتر از بقیه خریداری کرده‌اید. می‌تواند لباسی گل‌کلی یا رنگی باشد که معمولا نمی‌پوشید. به این آیتم‌ها شانسی دوباره بدهید، اما اگر دیدید باز هم نمی‌توانید آن‌ها را بپوشید، یعنی با استایل بوهمین یا کالرفول (رنگارنگ) راحت نیستید و این آیتم‌ها در استایل شخصی شما جایی ندارند.

چگونه استایل شخصی خودتان را داشته باشید؟

چه چیزی به من می‌آید؟

با این که هرکسی آزاد است هر استایلی می‌خواهد داشته باشد، اما هدف پوشیدن یک لباس خاص، خوب به نظر رسیدن است. تا به حال لباسی پوشیده‌اید که دیگران از آن تعریف کرده و گفته باشند «این لباس خیلی به تو می‌آید»؟ این تعریف مطمئنا بی‌دلیل نبوده است. لباس‌های مختلف را جلوی آینه امتحان کنید. شاید در لباسی که اصلا فکرش را نمی‌کردید، محشر به نظر برسید. این کار به شما اعتماد به نفس کافی برای امتحان کردن چیز‌های جدید را می‌دهد.

آرایش صورت و مدل مو

با این که تمرکز متن امروز بر روی لباس‌ها و اکسسوری‌ها بود، اما آرایش صورت و مدل مو نیز نقش مهمی در استایل شخصی شما بازی می‌کنند و باید با آن سازگاری داشته باشند. برای مثال آرایش خیلی غلیظ و کلاسیک با استایل اسپرت و یا مو‌های شلخته با استایل شیک، جالب نمی‌شود.

چگونه استایل شخصی خودتان را داشته باشید؟

سخن آخر

در آخر باید گفت که بهترین راه برای شکل دادن استایل شخصی، اعتماد به غرایز خود و گوش دادن به حرف دلتان است. پس حتی اگر دیگران درباره استایلتان نظر منفی دادند، این خود شما هستید که باید آن استایل را دوست داشته باشید و با آن احساس راحتی کنید.

چی بپوشیم

نظر بدهید