چه مانتویی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟
کافه خواندنی

چه مانتویی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟

1.55Kبازدید

همه‌ی آدم‌های کره‌ی زمین با ژنتیک و خصوصیات منحصر به فردی به دنیا می‌آیند که بخشی از این ویژگی‌ها قابل تغییر هستند و بعضی دیگر تا آخر عمر ثابت باقی می‌مانند. چاقی یا لاغری را می‌توان کنترل کرد؛ اما فاکتوری مثل قد، چیزی نیست که در انتخاب آن دستمان باز باشد. معمولا به خانم‌هایی که قد زیر ۱۶۰ سانتی‌متر دارند ریزه می‌گویند؛ اما این افراد معمولا این مسئله را به بهترین شکل مدیریت می‌کنند: به جای کفش‌های تخت، بیشتر از کفش‌های پاشنه بلند استفاده می‌کنند و همیشه در عکس‌ها جلوتر از همه می‌ایستند. اما آیا مانتویی که می‌پوشند، آنها را بلندتر نشان می‌دهد؟ اگر شما جز خانم‌های ریز اندام و کوتاه قد هستید، دنیا به آخر نرسیده است و اعتماد به نفستان را حفظ کنید! لازم نیست کفش پاشنه بلند جزء جدانشدنی استایلتان باشد. کافی ا‌ست مانتویی را انتخاب کنید که شما را بلندتر نشان بدهد. می‌توانید ترفندهایی را که برای انتخاب درستِ مانتو برای بلندتر نشان دادن قدتان در ادامه گفته‌ایم، هنگام خرید مانتو به خاطر بسپارید.

مانتویی کاملا اندازه و سایزتان را بپوشید

پوشیدن مانتویی که دقیقاً اندازه تن‌تان است، می‌تواند تأثیر بسزایی در نشان دادن بلندی قدتان داشته باشد. مانتو‌های ساده‌ای که تنگ و قالب تن هستند را انتخاب کنید تا اندامتان کشیده‌تر به نظر برسد. مانتوهای گشاد انتخاب‌های مناسبی نیستند؛ چون شما را از لحاظ عرضی بزرگ نشان می‌دهند. مانتوهایی که نسبتا جذب تن هستند.

چه مانتویی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟

استایلی چند لایه با مانتو نسازید

اگر لباس‌های جذب و تنگ را دوست ندارید و تصمیم دارید همراه با موج ترندها حرکت کنید و مانتوهای آزاد و گشاد را انتخاب کرده‌اید، از تعداد لایه‌ی کمتری در استایل‌تان استفاده کنید. بارزترین نکته‌ای که بین فشن بلاگرهای نسبتا قد کوتاه هم‌چون “میروسلاوا دوما” مشترک است، استفاده از کمترین تعداد لایه‌های لباس است. از متداول‌ترین استریت استایل‌ها استفاده از یک کت، مانتو یا کاپشن سایز بزرگ و یا گشاد است که با کمترین تعداد لباس ساده و تنگ در زیرش ست می‌شوند.

چه مانتویی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟

یقه‌ی مانتو را دو دستی بچسبید!

یقه نقطه‌ی کانونی در قسمت بالا تنه‌ی شما است که توجه به انتخاب درست آن می‌تواند بالا تنه‌ی شما را باریک، بلند و کشیده‌تر نشان بدهد. یقه‌های کشیده و هفتی در لباس‌ها دو مزیت دارند؛ هم شما را شیک نشان می‌دهند و هم از طریق ایجاد خطای دید باز هم به لاغر نشان دادن‌تان کمک می‌کنند. یقه‌های هفتی و کشیده مثل یقه انگلیسی یا یقه آبشاری باعث بلندتر نشان دادن گردنتان می‌شود و با ایجاد خطای دید، یکی از راه‌های بلند شدن قدتان است. هرقدر عمق یقه‌ی شما بیشتر باشد به هدف نهایی یعنی قد بلندی نزدیک‌تر خواهید شد. برای یقه، صفر را نصف کنید! علاوه بر فرم یقه هفت، یقه‌های گرد هم راهگشا هستند به شرطی که گردی‏شان گود و شبیه نصف یک بیضی باشند. برای همین از عبارت نصف صفر استفاده می‏کنیم. پس یقه‌ها را دو دستی بچسبید!

چه مانتویی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟

مانتوهای راه‌راه را انتخاب کنید

هر انتخابی که می‌خواهید داشته باشید؛ اما سراغ لباس‏هایی که راه‌راه افقی دارند نروید! خط‌های افقی شما را بلندتر نشان نمی‌دهند. راه‌راه‌های عمودی از دیگر راه‌های بلند نشان دادن قد است. البته راه‌راه‌ها هر چه باریک‌تر باشد مناسب‌تر هستند. این خطوط علاوه بر لاغر نشان دادن افراد، نقش پر رنگی در اضافه شدن به سانتی‌مترهای قدشان بازی می‌کنند. اگر دوست دارید کشیده به نظر برسید از مانتو‌هایی با خطوط تیره، نازک و عمودی کمک بگیرید. خطوط عمودی این مانتوهای کلاسیک، چشم بیننده را به سمت بالا و پایین هدایت می‌کند و این باعث خطای دید می‌شود. از این جهت، لباس دارای خطوط راه راه عمودی، قد را بلندتر نشان می‌دهد و در مقابل، راه‌راه افقی به شما ظاهری عریض‌تر و قد کوتاه می بخشد.

چه مانتویی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟

مونوکروم بپوشید

رنگ مانتو را به نحوی انتخاب کنید که استایل شما مونوکروم (تک رنگ) باشد. تک رنگ پوشیدن در نشان دادن خط صافی از اندام‌تان تاثیر بسزایی دارد. اگر قد کوتاه هستید یا اندام ریزی دارید، از استایلی که تنوع رنگی بالایی دارد دوری کنید؛ چون پوشیدن دو رنگ مانتو و شلوار، بدن شما را در چشم بیننده به دو قسمت تقسیم می‌کند و چشم به اشتباه، قد را کوتاه‌تر تصور خواهد کرد. یک پوشش مونوکروم یا تک رنگ، یک راه هوشمندانه برای کشیده نشان دادن بدن شما (با ایجاد یک خط بصری عمودی) است. این کار، چشم‌ها را گمراه کرده، و اغلب ظاهر بلندتری را به اندام شما می‌بخشد.

چه مانتویی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟

جنس مانتو را از قلم نندازید!

افرادی که قد چندان بلندی ندارند با یک سری تغییرات ساده در استایل‌شان، می‌توانند خود را قد بلندتر نشان دهند. این تغییرات چندان سخت و پیچیده نیست و در هنگام خرید لباس به راحتی می‌توانید آن‌ها را به خاطر بسپارید؛ به عنوان مثال برای انتخاب جنس مانتو حساسیت به خرج بدهید. برای قد بلند به نظر آمدن باید از پوشیدن لباس‌هایی با طرح‌های برجسته و پارچه‌های زمخت خودداری کنید. در‌عوض پارچه‌های تیره رنگ، نازک و نرم را انتخاب کنید. خصوصا پارچه‌هایی که مانتوی شما را لَخت و افتاده نشان می‌دهد.

چه مانتویی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟

مانتوهای طرح‌دار؛ ممنوع!

مانتو‌هایی با طرح‌های شلوغ و درشت برای افراد کوتاه قد مناسب نیستند. بهتر است از پارچه‌ها و مانتوهای بدون طرح و ساده استفاده کنید. اگر از مانتوهای ساده خسته شده‌اید، برای بلندتر نشان دادن قدتان مانتو‌هایی با طرح‌های ریز – مانند طرح چهارخانه ریز – شما را قد بلند و خوش‌اندام جلوه می‌دهد و می‌تواند یک گزینه مناسب باشد. در مقابل مانتو‌هایی با نقش و نگار شلوغ، اصلا‌ مناسب شما نیستند. نقش‌های درشت روی لباس، باعث می‌شوند شما کوتاه‌تر و پهن‌تر به نظر بیایید.

چه مانتویی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟

قانون دو به سه یا یک به سه

موثرترین و مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب یک مانتو برای افرادی که چندان بلند نیستند، قد مانتو است. یک جستجوی ساده برای انتخاب قد مانتوی مناسب برای قدکوتاه‌ها، شما را گیج می‌کند. برخی منابع شما را به استفاده از مانتوهای بلند تا قوزک پا تشویق می‌کنند و برخی دیگر مدعی هستند که مانتوی خیلی کوتاه می‌تواند پاهای شما را کشیده‌تر نشان بدهد. هیچ کدام از این توصیه‌ها اشتباه نیست و البته کامل هم نیست. برای تشخیص درست، از قانون دو به سه (یا یک به سه) استفاده کنید. این الگو که به صورت ترکیبی از اعداد نام گذاری شده است، قانون ساده‌ای که در عکاسی از آسمان هم کاربرد دارد و به شما می‌گوید در یک عکس طبیعت، آسمان می‌تواند یک سوم فضای عکس و زمین دو سوم باقی مانده را اشغال کند یا برعکس. این قانون به سادگی در استایل کردن کوتاه قدها می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد؛ مانتو دو سوم و شلوار یک سوم قد شما را در بر بگیرد یا برعکس. باید دقت کنید که از لباس‌هایی که تمام خطوط مرزی بدنتان را می‌پوشاند استفاده نکنید.

چه مانتویی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟

منبع: کمدا

نظر بدهید