پیراهن مشکی
کافه خواندنی

پیراهن مشکی

1.3Kبازدید

این لباس اکثر اوغات وقتی به چشم شما میاد که اصلا دنبال خریدنش نیستید. یک زمان هایی به قصد خرید میرید بیرون ولی تمام روز میگردید و نمیتونید پیراهن مشکی دلخواهتون رو پیدا کنید. ولی یه روزی که با دوستاتون رفتید برای نهار خوردن یک دفعه این لباس از پشت ویترین یه مغازه طوری چشمتون رو میگیره که نمیتونید از خریدنش صرف نظر کنید. تو این مواقع اصلا به قیمتش توجه نکنید، خیلی سریع اونو بخرید.

پیراهن مشکی

قیمت لباس در یک صورت مهم نیست که چقدر باشه، اونم زمانیه که بر اساس قوانین منطقی فشن محاسبه بشه: قیمت لباس تقسیم بر دفعاتی که قراره پوشیده بشه مساویه با ارزش اون لباس.این پیراهن مشکی رو مطمئنا قراره دفعات خیلی زیاد و سالهای زیادی تو زندگیتون بپوشید.

پیراهن مشکی

برگشت به مشکی

پیراهن مشکی

  • موقع خرید همیشه به جنس پیراهن خیلی دقت کنید (چرا که جنس های خیلی متفاوتی در بازار موجوده). و از خریدن پیراهن های مشکی خیلی تنگ و خیلی براق خودداری کنید.
  • توصیه میکنم که اون رو به عنوان یه لباس ساده فرض نکنید و حتما با اکسسوری ها، زیبا تر و برازنده تر کنید.
  • برای اینکه نشون بدید محکوم به ساده پوشی این پیراهن نیستید، میتونید کمی جسارت به خرج بدید و از چیزهایی که بهترین شکل شما رو به نمایش میذارن با قدرت تمام در کنار پیراهن مشکیتون استفاده کنید. چیزایی مثل اکسسوری های بزرگ و..
  • به خاطر بسپارید که این لباس چرا قرن هاست که محبوب مونده…تنها دلیلش اینه که این لباس جوهره استایل رو در خودش داره و اون رو قرن هاست حفظ کرده: یک قدم به عقب برداید و حسابی تو این لباس بدرخشید!!!
  • به نظر میرسه که داشتن یک دونه از این لباس تو کمد لباس هاتون کافیه. ولی به نظرم حداقل ۲ تا برای هر خانمی لازمه.
  • موقع خریدنش از یک چیز مطمئن بشید، اونم اینه که میتونید خیلی راحت تو این لباس حرکت کنید و حتی برقصید.
تاریخچه پیراهن مشکی

وقتی صحبت از تاریخچه و پیشینه این لباس میشود، فقط میتوان آن را به کوکو شنل در سال ۱۹۲۶ میلادی نسبت داد. باید یادآور شد که قبل از این تاریخ هم این لباس وجود داشته و پوشیده میشده. ولی تا قبل از دهه ۱۹۲۰ پیراهن مشکی هنوز با قطعیت جزئی جدایی ناپذیر از استایل نبوده و فقط در برخی مراسم های خاص و عزاداری ها پوشیده میشده. به همین دلیل این قضیه را مدیون کوکو شنل هستیم. او قبل از هر کس دیگری به ارزش واقعی این لباس پی برد و روی این قضیه پافشاری داشت و امروزه میدانیم که تا چه حد در این زمینه حق با او بوده.

پیراهن مشکی

زمانیکه Paul Poiret برای انتخاب یکی از طراحی های پیراهن های مشکی کوکو شنل پیش او میرود، از او میپرسد: “خانم، برای چه کسی عذادار هستید؟!”

و کوکو شنل در جواب می گوید: “برای شما، آقا”

در حقیقت او کاملا به جوابی که داده بود آگاه بود و میدانسته چرا باید این جواب را بدهد.

پیراهن مشکی

مشخصا مادام شنل زنی نبوده که بتوان با او در افتاد. و تاثیری که او با این لباس روی استایل زمانه خود و حتی تا این زمان گذاشته، باعث میشود که او به عنوان خالق این لباس معرفی شود. چرا که این لباس قرن هاست به بقای خود به عنوان نمادی از قدرت و جذابیت یک زن ادامه داده…لباسی که در گذشته فقط جنبه عزاداری و ناراحتی داشته، امروزه یکی از بزرگترین آیتم های استایل بانوان پر قدرت و جذاب است. و برای این موضوع باید از مادام شنل متشکر باشیم.

منبع : بپوشم

نظر بدهید