پنجره ی هوشمندی که خودکار باز و بسته می شود
کافه دکوراسیون

پنجره ی هوشمندی که خودکار باز و بسته می شود

926بازدید
به تازگی از سیستم پنجره هوشمندی رونمایی شده که با کمک حسگرهای مختلف دما، رطوبت و سطح دی اکسید کربن خانه را می سنجد و به طور خودکار تعیین می کند چه زمان پنجره باز یا بسته شود.
پنجره ی هوشمندی که خودکار باز و بسته می شود

به گزارش مهر به نقل از پی ای ساینس، شرکت Velux به تازگی یک سیستم پنجره هوشمند جدید رونمایی کرده که می تواند به طور خودکار پنجره های سقفی را باز و بسته کند. سیستم Velux Active با همکاری Netatmo ساخته شده است.

 

سیستم Velux Active با استفاده از حسگرهایی در فضای داخل خانه دما، رطوبت و سطح دی اکسید کرن را همراه اطلاعات آنلاین آب وهوا ردیابی می کند. این اطلاعات همراه با الگوریتم های هوشمند به سیستم کمک می کند زمان بازشدن یا بسته شدن پنجره و البته کرکره یا پرده را مشخص کند.

این سیستم حتی می تواند بهترین زاویه باز شدن پنجره و مدت  آن را تشخیص دهد تا هوای خانه عوض شود. علاوه برتمام این موارد یک حسگر باران در پنجره سقفی Velux Integra به کاررفته که تعیین می کند چه زمان باید دریچه بسته شود.

 

از سوی دیگر هنگامیکه دمای اتاق بالا برود، الگوریتم های محافظت از گرما کرکره و پنجره ها را فعال می کنند. البته کاربر می تواند با استفاده از یک اپلیکیشن یا سوییچ پنجره را نیز کنترل کند. همچنین به وسیله دستیار صوتی سیری نیز می توان پنجره را کنترل کرد.

نظر بدهید