پرده شید در دکوراسیون
کافه دکوراسیون

پرده شید، مزایا و ویژگی‌ها

1.39Kبازدید

شاید برای شما هم تغییر پرده یکی از اصلی ترین انتخاب ها در تغییر دکوراسیون منزلتان باشد؟ زمانی که می خواهیم تغییر و تحولی در منزل ایجاد کنیم پرده می‌تواند نقش مهمی داشته باشد. عوض کردن پرده‌ها به تغییر نمای کلی دکوراسیون داخلی خانه کمک می کند. از بهترین نمونه پرده های شیک و مدرن و جذاب، پرده شید است.

پرده شید در دکوراسیون

یکی بهترین گزینه‌ها برای زیبا سازی فضای دکوراسیون داخلی منازل و اماکن تجاری و اداری استفاده از انواع پرده شید است. کلمه شید در زبان انگلیسی به معنای سایه است؛ در واقع می‌توان گفت این نوع پرده‌ها در ابتدا به منظور ایجاد سایه در پنجره ها به کار برده می‌شدند. ما در این بخش درباره پرده شید و مزایای آن صحبت خواهیم کرد.

پرده شید در دکوراسیون

پرده شید رول از یک لایه پارچه که حول یک محور می‌چرخد تشکیل شده است. برای تنظیم نور، می‌توان پرده را حول محوری که در بالای آن نصب شده است، بالا یا پایین کشید. این پرده‌ها کاملا در قاب پنجره قرار می‌گیرند. پرده شید که در گذشته مرسوم بوده، عموما از یک پارچه تک رنگ ساده ساخته می‌شده. اما امروزه این پرده‌ها در جنس‌ها و طرح‌های متنوعی تولید می‌شوند. به ین ترتیب گزینه‌های بی‌شماری مقابل مشتری وجود دارد. بعنوان مثال امروزه پرده شید تصویری طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

پرده شید در دکوراسیون

مزایا و ویژگی‌ها

* پرده‌های شید دارای جنس‌های متنوعی است از جمله: پنبه، کتان، پلی استر، بامبو، سولیت (پارچه از جنس pvc)
* و همچنین این پرده‌ها با شفافیت‌های مختلفی تولید می‌شوند. در صورتی که ضخامت آن کم باشد پرده شفاف‌تر بوده و زمانی که پرده پایین است نور تا حدودی از آن عبور کرده و زیبایی خاصی را به فضای داخلی می‌دهد.

پرده شید در دکوراسیون

* مزیت دیگری که در این نوع پرده وجود دارد، چاپ تصاویر دلخواه روی این نوع پرده‌ها است، که در صورت شفاف بودن مانند یک قاب عکس نمایان می‌شود. همچنین روی پرده‌های شید از جنس بامبو نیز می‌توان تصاویر مورد نظر را چاپ کرد.
* در دو طرف این پرده‌ها می‌توان تصاویر را چاپ و همچنین از این پرده در اُپن آشپزخانه یا ویترین مغازه استفاده کرد.
* مزیت دیگر این نوع پرده‌ها در نحوه کنترل کردن آن است که به دوصورت دستی و کنترل ازراه دور انجام می‌شود.

پرده شید در دکوراسیون

* این پرده‌ها را می‌توان به تنهایی یا ترکیب نمودن با سایر پرده‌ها به کار برد.
* پرده شید از نوع (پشت فوم دار) مانع از عبور نور به فضای داخلی می‌شود.
* این نوع پرده‌ها بسته به ضخامتشان می‌توانند مانع اتلاف انرژی شوند.
* مهمترین مزیت آن نصب آسان و سریع آن است.

پرده شید در دکوراسیون

* مزیت دیگر راحتی در شستشوی این نوع پرده‌ها می باشد.
* پرده‌های شید در مقابل تابش نور خورشید دارای مقاومت و طول عمر بیشتری می‌باشند.

منبع:دلتا

نظر بدهید