اینگرید برگمن
کافه خواندنی

پاسخ فوق‌ستاره هالیوود به ادعا درباره سخت‌بودن بازیگری

719بازدید

حتماً شما هم از زبان برخی بازیگران ایرانی جملاتی این چنینی را شنیده‌اید: بعد از کار در معدن بازیگری سخت‌ترین کار دنیاست یا، بازیگری نسبت به دیگر مشاغل، کاری بسیار سخت است. در این گزارش قصد داریم تا با ارجاع به مصاحبه یکی از شاخص‌ترین ستاره‌های سینمای کلاسیک جهان به این ادعا پاسخ دهیم. خانم اینگرید برگمن بازیگر سوئدی‌تبار و فوق ستاره دهه چهل هالیوود که موفق به دریافت سه جایزه اسکار شد دیدگاه متفاوتی از دیدگاه برخی بازیگران ایرانی دارد. در مصاحبه‌ای که در فضای مجازی منتشر شده او درباره سختی بازیگری می‌گوید:

اینگرید برگمن

من فکر می‌کنم فیلمسازی مثل یک تعطیلات است. اصلاً کاری ندارد؛ صبح زود بیدار می‌شوید، که مسئله‌ای نیست، نهایتاً شب کمی زودتر می‌خوابید، ممکن است نتوانید دیروقت به مهمانی شام یا تئاتر بروید، ولی این برای یک دوره خیلی کوتاه است تا وقتی که فیلمبرداری تمام شود. صبح زود بیدار شدن کار سختی نیست. از شما مراقبت می‌شود، با ماشین دنبال شما می‌آیند و شما را به استودیو می‌برند، روی صندلی می‌نشینید، شما را گریم می‌کنند، موهایتان را درست می‌کنند، شما را سوار ماشین می‌کنند و به محل لوکیشن می‌برند، برایتان قهوه می‌آورند و تنها چیزی که در مقابل همه این‌ها ازتان می‌خواهند این است که چند خط دیالوگ را بگویید و اگر نتوانید دوباره و دوباره امتحان می‌کنید تا وقتی که درست بگویید…

گفتنی است کارگری در معدن طبق نظرسنجی‌ها در صدر سخت‌ترین و زیان‌آور ترین شغل‌های دنیا به شمار می‌آید. شغل‌های سخت و زیان‌آور هم طبق قانون کار در هر کشور، شرایط خاصی را شامل می‌شود تا به نوعی سختی‌های این شغل ها را جبران کند.

منبع:وب گردی

نظر بدهید