هفت مدل لباس مجلسی ضروری خانم ها
کافه خواندنی

هفت مدل لباس مجلسی ضروری خانم ها

3.06Kبازدید

وقتی برای یک مهمانی یا مراسم آماده می‌شوید انتخاب لباس مجلسی ضروری ترین و دشوارترین مرحله از این آماده شدن است. انتخاب یک لباس که با فرم اندام، سلیقه سبک شخصی، فصل و موقعیت هماهنگی داشته باشد کار ساده‌ای نیست. علاوه بر این مدل‌های متنوع و بیشماری از لباس مجلسی زنانه وجود دارد که شاید همه آن‌ها با سلیقه و سبک شخصی شما هماهنگی نداشته باشد. اما مدل‌هایی وجود دارند که با هر نوع سلیقه و استایلی هماهنگی دارند و هر خانمی باید آن‌ها را در کمد لباس‌های خود داشته باشد. اما این مدل‌های لباس مجلسی ضروری که تطبیق پذیر و پرطرفدار هم هستند کدامند؟

همان طور که گفتیم مدل‌های لباس‌های مجلسی بسیار متنوع و حتی خارج از شمارش هستند و در هر فصل و سال مدل‌های جدیدی هم به این مجموعه اضافه می‌شود. اما مدل‌های ماندگار و کلاسیک هستند که از این آزمون گذر زمان سربلند بیرون بیایند و در طول چند سال و حتی چند دهه محبوب و پرطرفدار باقی بمانند. با در نظر گرفتن این محدودیت‌ها شاید تعداد لباس‌های مجلسی تطبیق پذیر و ضروری به انگشتان دو دست هم نرسد. اما در این مجموعه محدود لباس‌هایی وجود دارند که در هر شرایطی قابل استفاده هستند و برای هر فصل و هر موقعیتی چه رسمی و چه نیمه رسمی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه با هفت مدل از بهترین و تطبیق پذیرترین مدل‌های لباس مجلسی ضروری که همه خانم‌ها باید در کمد لباس‌های خود داشته باشند آشنا خواهید شد.

اولین مدل لباس مجلسی ضروری : لباس چپ راستی

اگر نگاهی به تصاویر اینستاگرامی سلبریتی‌ها بیندازید حضور لباس‌های چپ راستی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف بیش از هر مدل دیگری به چشم می‌خورد. این لباس در دهه هفتاد توسط دایان فون فورستنبرگ به دنیای مد معرفی شد و از ان زمان تا کنون هرگز از محبوبیت این لباس کاسته نشده است و این حضور چهل ساله ، کلاسیک بودن و ماندگار بودن این مدل لباس را اثبات می‌کند. لباس چپ راستی از نظر کارایی و استایل مزایای زیادی دارد، از جمله این که بسیار راحت است، به سادگی پوشیده می‌شود بدون آن که مدل موهای شما به هم بخورد. علاوه بر این لباس چپ راستی به دلیل داشتن خطوط اریب در میانه اندام باعث لاغر دیده شن میانه بدن می‌شود و هر کسی با هر فرم اندامی می‌تواند از آن استفاده کند. اما خانم‌های قدکوتاه  و ریز جثه بهتر است از مدل‌های کوتاه‌تر آن که با قدشان هماهنگی بیشتری دارد استفاده کنند. این لباس از نظر طرح و رنگ هم تنوع زیادی دارد اما مدل‌های بلندتر با آستین بلند، که طرح‌های ساده و هندسی دارد نسبت به مدل‌های دیگر آن رسمی‌تر است.

هفت مدل لباس مجلسی ضروری خانم ها

دومین مدل لباس مجلسی ضروری : لباس بنددار ساده

از دهه هفتاد که کمی جلوتر برویم به دهه نود میلادی و لباس‌های بنددار ساده‌ای می‌رسیم که در این دوران بسیار محبوب و مد روز بودند اما سادگی و زیبایی آن‌ها مانع از آن شد که به فراموشی سپرده شوند و ددر نتیجه در مدت کوتاهی به یکی از مدل‌های کلاسیک لباس مجلسی زنانه تبدیل شدند. چهره‌هایی مثل کیت ماس، کورتنی لاو و کری برادشاو (که یک شخصیت تخیلی در سریال‌های تلویزیونی بود) نقش مهمی در محبوبیت این مدل لباس داشتند و آن را به بهترین گزینه برای خانم‌هایی که اندام لاغر و ظریفی دارند تبدیل کردند. این لباس سبکی مینیمالیستی دارد و بیشتر از پارچه‌های ظریف و نازک مثل ابریشم و ساتن تهیه می‌شود. البته خانم‌هایی که اندام پرتری دارند هم می‌توانند از لباس بنددار ساده استفاده کنند به شرطی که بندهای لباس کمی عریض‌تر باشد تا چاقی بالاتنه را کمتر نشان دهد.

هفت مدل لباس مجلسی ضروری خانم ها

سومین مدل لباس مجلسی ضروری : لباس دکمه دار آستین بلند یا همان مانتوی مجلسی

این لباس همان چیزی است که خانم‌های ایرانی آن را به عنوان مانتو می‌شناسند، یک لباس پوشیده با آستین‌های بلند که با دکمه بسته می‌شود و در واقع نوعی پیراهن و بلوز است که بلندتر از حد معمول است و تا زانوها را پوشش می‌دهد. مانتو هم می‌تواند یک لباس مجلسی باشد و همه شما با مانتوی مجلسی آشنایی دارید، لباسی مجلسی که پوشیدگی لازم را دارد و معمولا به عنوان پوشش در مراسم خاص روی لباس مجلسی اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی مانتوهای مجلسی از پارچه‌های ضخیم و کار شده تهیه می‌شوند در حالی که در فصول گرم سال چنین پوششی می‌تواند آزاردهنده باشد. در فصول سرد نیز پوشش دولایه‌ای شما (مانتو مجلسی و لباس مجلسی) مانع از احساس سرما می‌شود پس بهتر است مانتوی مجلسی خود را از پارچه‌های نازک و ظریف و به اندازه‌ای بلند تهیه کنید که پوشش مناسبی برای شما فراهم کند.

هفت مدل لباس مجلسی ضروری خانم ها

چهارمین مدل لباس مجلسی ضروری : لباس مشکی کوتاه

لباس مشکی کوتاه مجلسی جزو لباس‌هایی است که سابقه طولانی دارد و قدمت آن به بیش از یک قرن می‌رسد. اگرچه در طول این یک قرن تحولات متعددی دامن این لباس را گرفته است اما هرگز از محبوبیت آن کاسته نشده است. کوکو شانل به عنوان مبدع این لباس شناخته می‌شود که نقش مهمی هم در محبوب کردن آن داشت و آن را به یکی از لباس‌های اساسی زنانه تبدیل کرد. اما این لباس مزایای زیادی هم دارد از جمله این که به همه می‌آید، شما را لاغر و کشیده نشان می‌دهد و همراه با آن از هر رنگی می‌توانید برای اکسسوری‌های خود استفاده کنید و حتی سراغ رنگ‌های تند و جلب توجه کننده مثل جواهرات طلایی و کفش قرمز و … هم بروید. کارشناسان مد روی این مساله اتفاق نظر دارند که همه خانم‌ها حداقل به یک لباس مجلسی مشکی کوتاه نیاز دارند پس بهتر است هر چه زودتر برای تهیه چنین لباسی اقدام کنید.

هفت مدل لباس مجلسی ضروری خانم ها

پنجمین مدل لباس مجلسی ضروری : لباس یقه هالتر

لباس مجلسی یقه هالتری از تاثیرات هالیوود بر دنیای مد است و از زمانی که تماشاگران سینما مریلین مونرو را با لباس یقه هالتری زیبایش در فیلم “خارش هفت ساله” مشاهده کردند نتوانستند آن را به دست فراموشی بسپارند. این مدل لباس مجلسی در سال ۲۰۱۸ همه حضوری شکوهمندانه داشت و وقتی مگان مارکل با لباس عروس زیبایش از برند ژیوانشی در مقابل چشمان میلیون‌ها بیننده ظاهر شد نظر همه را به خود جلب کرد. یقه هالتر فقط مخصوص لباس مجلسی نیست و برای لباس‌های روزمره و نیمه رسمی هم می‌توان از آن استفاده کرد اما حضور آن در لباس‌های مجلسی زیباتر و چشمگیرتر است. البته به خاطر داشته باشید که پشت لباس در این مدل یقه معمولا باز است و بهتر است این نکته را در انتخاب مدل لباس خود مد نظر داشته باشید.

هفت مدل لباس مجلسی ضروری خانم ها

ششمین مدل لباس مجلسی ضروری : لباس شانه باز

شاید فکر کنید لباس‌های شانه باز در سال ۲۰۱۵ معرفی شدند، اما بهتر است بدانید که این مدل یقه در نیمه اول قرن نوزدهم در اروپا باب شد و باعث اعتراض و واکنش محافظه کاران مذهبی شد. در حال حاضر این مدل لباس از مدل‌های محبوب لباس زنانه است که در لباس‌های مجلسی هم کاربرد دارد و در طول چند سال اخیر از محبوبیت آن کاسته نشده است. به همین دلیل به نظر می‌رسد که تا چند سال آینده شاهد حضور این مدل جذاب و زیبا باشیم. شانه‌های باز لباس باعث می‌شود که گردن شما کشیده‌تر به نظر برس و استفاده از گوشواره‌های آویز همراه با این مدل یقه زیبایی آن را چندین برابر می‌کند. البته به خاطر داشته باشید که لباس‌های مجلسی شانه باز برای مهمانی‌های بهاری و تابستانی مناسب هستند و در فصل های دیگر نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

هفت مدل لباس مجلسی ضروری خانم ها

هفتمین مدل لباس مجلسی ضروری : لباس بلند

در کنار همه این مدل‌هایی که به عنوان مدل لباس مجلسی ضروری برای خانم‌ها معرفی شد همه خانم‌ها به یک لباس مجلسی بلند هم نیاز دارند. چنین لباسی در موقعیت‌های مختلفی می‌تواند کاربرد داشته باشد از جمله زمانی که به یک مهمانی خیلی رسمی دعوت شده‌اید که حضور با لباس کوتاه و نشان دادن ساق پا در آن کار شایسته‌ای نیست. گاهی هم ممکن است خودتان علاقه‌ای به پوشیدن لباس کوتاه نداشته باشید و ترجیح دهید یک لباس بلند همراه با کفش پاشنه بلند بپوشید و قد بلند و رعنای خود را به رخ بکشید. البته فراموش نکنید بلندی لباس شما باید طوری باشد که روی زمین کشیده نشود و تنها یکی دو سانت از قوزک پای شما پایین‌تر باشد.

هفت مدل لباس مجلسی ضروری خانم ها

منبع:مجله قرمز

نظر بدهید