هایلایت و لولایت چه تفاوتی با هم دارند؟
کافه زیبایی

هایلایت و لولایت چه تفاوتی با هم دارند؟

2.68Kبازدید
بالیاژ، آمبره مو، سامبره مو، هایلایت، لولایت! شاید با شنیدن این اصطلاحات برای آرایش مو اندکی گیج شوید به دلیل آن که هر روز سبکی تازه برای رنگ کردن مو مد میشود و ما هنوز سبک گذشته رنگ کردن مو را کامل یاد نگرفته ایم. به همین علت ما تصمیم داریم تا هر یک از این موارد را برای شما کاملاً شرح دهیم تا بتوانید انتخاب بهتری برای رنگ مو داشته باشید.

در این مطلب به تفاوت هایلایت و لولایت مو می پردازیم. دو سبک پرطرفدار رنگ کردن مو که همیشه مد است.

 

برای این که بتوانید بهتر با تفاوت هایلایت و لولایت مو آشنا شوید لازم است اول تعریف هر یک از این دو را بدانید.

 

هایلایت چیست؟

هایلایت به بخش ها یا قسمت هایی از مو گفته میشود که چند سایه روشن تر از رنگ پایه ی موها هستند. هدف اصلی اضافه کردن هایلایت به موها این است که رنگ کلی آنها را روشن کنید و نرمی و بعد را به آن اضافه کنید. رنگ هایلایت شما بر مبنای رنگ پایه/ طبیعی موها و صورت شما تعیین میشود .

 

مهم نیست که رنگ پایه ی موها چیست، ولی نکته ای که اهمیت زیادی دارد این است که هایلایت هیچوقت نباید بیش از ۳ درجه روشن تر از رنگ پایه باشد. مثلا ، چنانچه موهای تان رنگ سیاه پرکلاغی است، هایلایت روی آنها باید سایه ای از قهوه ای تیره باشد، اشخاص سبزه باید از رنگ های مسی یا کاراملی استفاده کنند و آدم های سفید و بور باید رنگی روشن تر از بلوند را انتخاب کنند.

 

دو راه برای هایلایت کردن موها وجود دارد . شما میتوانید از روش دستی برای انجام آن استفاده کنید( که اکنون روش معروف “بالیاژ” نامیده میشود ) یا همان فویل قدیمی را بکار ببرید. در این شیوه قطعاتی از فویل آلومینیومی برای جداسازی بخش هایی از مو مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از فویل مانع نشت رنگ به موهای اطراف میشود و دقیقا همان ظاهری را به موهای تان میدهد که دنبال اش بوده اید.

 

هایلایت و لولایت چه تفاوتی با هم دارند؟

 هایلایت و لولایت مو

 

لولایت چیست؟

همان طور که گفته شد هایلایت سبب روشن شدن موها می شود، ولی لولایت دقیقا برعکس عمل میکند . در لولایت لابه لای مو ها رگه هایی با رنگ چند درجه تیره تر نسبت به پایه مو ایجاد می شود . هدف از انجام لولایت هم مثل هایلایت، عمق دادن به موها است. با توجه به اینکه لولایت مو ها را تیره میکند ، سبب ضخیم تر و پرحجم تر دیده شدن مو ها می شود. در لولایت هم مثل هایلایت از کلاه و یا فویل استفاده می گردد. شیوه کار در هر دو نوع رنگ کردن مو یکسان است، ولی در ترکیب رنگ نهایی با یکدیگر متمایز هستند. لولایت ها هم مثل هایلایت ها انواع مختلفی مثل لولایت ماهاگونی، لولایت مشکی، لولایت قهوه ایی و… دارد.

 

هایلایت و لولایت چه تفاوتی با هم دارند؟

فرق بین هایلایت و لولایت مو

 

تفاوت بین هایلایت و لولایت در چیست؟

احتمالا این دو شبیه به نظر برسند ولی لولایت و هایلایت تفاوت زیادی دارند. این دو شیوه از جهت های گوناگون عکس یکدیگر عمل میکنند . در این جا به تفاوت های اصلی هایلایت و لولایت نگاهی می اندازیم.

 

گرچه در این مورد قانون مشخصی وجود ندارد ولی هایلایت روی موی تیره ظاهر بهتری داشته( مثل طیف قهوه ای و مشکی) و لولایت روی موی روشن تر( مثل طیف بلوند و قهوه ای روشن).

 

شاید هایلایت رویایی به نظر برسد ولی از آنجایی که مو دکلره میشود میتواند به مو اسیب برساند. در حالی که در لولایت مو فقط رنگ میشود و اسیب خاصی وجود نخواهد داشت.

 

گرچه هایلایت و لولایت به مو ابعاد تازه می بخشند ولی هایلایت درخشش مو را افزایش میدهد و لولایت عمق و حجم مو را.

 

انتخاب هایلایت یا لولایت به فصل هم بستگی دارد. معمولاً هایلایت در فصل تابستان زیباتر است و مو را درخشان تر نشان میدهد . از سوی دیگر رنگ های تیره در زمستان جذاب تر هستند.

 

منبع :بیتوته

نظر بدهید