انتخاب رنگ مبل منزل
کافه دکوراسیون

نکاتی طلایی که برای انتخاب رنگ مبل باید در نظر بگیرید

739بازدید

مبلمان یکی از مهم‌ترین اثاثیه اتاق پذیرایی است؛ پس انتخاب رنگ و طرح مناسب آن نقش مهمی در زیباترشدن جلوه خانه شما دارد. یک قاعده کلی در انتخاب رنگ مبلمان این است که در تضاد با سایر رنگ‌های اتاق یا مکمل آنها باشد.

انتخاب رنگ مبل منزل

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام انتخاب رنگ مبل منزل ، سردرگم شده باشید. این روزها تنوع فراوانی در تولید مبلمان به چشم می‌خورد. پس دانستن نکاتی درباره انتخاب بهترین طرح و رنگ مبلمان، ضروری است. با ما همراه باشید تا باهم برای این پرسش ظاهرا ساده، پاسخ‌هایی اصولی و صحیح پیدا کنیم: مبل چه رنگی بخرم؟

۱. ایده بگیرید

انتخاب رنگ مبل منزل

برای شروع بد نیست نگاهی به مجلات روز یا صفحات مجازی فروشندگان مبل بیندازید. این کار علاوه بر اینکه شما را با جدیدترین طرح‌ها و رنگ‌های سال و مد روز آشنا می‌کند، تصویر واضح‌تری از آنچه به‌دنبالش هستید در ذهن ایجاد می‌کند.

۲. از رنگ‌های مکمل استفاده کنید

انتخاب رنگ مبل منزل

ساده‌ترین روش انتخاب رنگ مبل منزل، انتخاب رنگ‌هایی است که مکمل رنگ‌های موجود در اتاق باشد. این رویکرد ‌باعث یکپارچگی دکوراسیون شما می‌شود. برای مثال اگر به‌خاطر وجود لامپ‌ها نور نارنجی زیادی در فضای اتاق دیده می‌شود، مبل آبی‌رنگ انتخاب مناسبی خواهد بود. همچنین، اگر دیوار اتاق با طرح‌های ملیله بنفش تزیین شده، مبل سبز رنگ بهترین انتخاب است.

۳. ست کنید

انتخاب رنگ مبل منزل

روش دیگر برای انتخاب رنگ مبل منزل ، ست کردن رنگ مبل با محیط است. می‌توان از برخی رنگ‌های هم‌خانواده برای این‌کار استفاده کرد؛ مثلا مبل مشکی با کف‌پوش خاکستری عالی به نظر می‌رسد.

۴. تضاد ایجاد کنید

انتخاب رنگ مبل منزل

استفاده از طرح‌ها یا رنگ‌های متضاد با محیط یا رنگ‌های چشمگیر مانند یشمی، یاقوتی کبود، مبل خانه را چشمگیر می‌کند. طرح‌های برجسته روی روکش مبل باعث به‌چشم‌آمدن مبل در اتاقی با رنگ‌های ساده و دکور خلوت خواهد شد.

۵. خودتان طراحی کنید

انتخاب رنگ مبل منزل

اگر اتاق موردنظرتان خالی و بدون دکور است، بهتر است از رنگ‌های خنثی مانند بژ یا خاکستری استفاده کنید تا بعد دست‌تان در طراحی دکور اتاق باز باشد. این رنگ‌ها برای کسانی مناسب است که بخواهند رنگ یا دکور اتاق را عوض کنند یا به خانه‌ای دیگر اسباب‌کشی کنند. همچنین شما می‌توانید رنگ و جلوه مبل‌های با رنگ‌بندی خنثی را با اضافه‌کردن کوسن یا روکش‌های مختلف تغییر دهید.

۶. به رنگ‌بندی محیط بیرون توجه کنید

انتخاب رنگ مبل منزل

اگر ساکن خانه‌ای هستید که پنجره‌های بزرگ و نمای گسترده‌ای به بیرون دارد، بهتر است نیم‌نگاهی به رنگ‌بندی محیط بیرون بیندازید و رنگ مبل را بر مبنای آن‌ها انتخاب کنید.

۷. احتمال کثیف شدن مبل را در نظر بگیرید

انتخاب رنگ مبل منزل

اگر متأهل و دارای فرزند هستید، برای انتخاب رنگ مبل منزل باید احتمال کثیف شدن آن را در نظر بگیرید؛ پس بهتر است رنگ‌هایی را انتخاب کنید که راحت‌تر تمیز می‌شوند و کمتر کثیفی را نشان می‌دهند، رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، خاکستری یا مشکی.

۸. به متراژ محل زندگی‌تان توجه کنید

انتخاب رنگ مبل منزل

اگر محیط زندگی شما بزرگ است، تنوع بیشتری برای انتخاب رنگ مبل منزل و طرح آن دارید اما اگر چنین نیست بهتر است از رنگ‌های خیلی روشن و طرح‌های شلوغ پرهیز کنید تا مبل بیش از حد چشمگیر نشود.

منبع چطور

نظر بدهید