نکاتی برای داشتن یک استایل دانشجویی پسرانه جذاب
مدل لباس مردانه

نکاتی برای داشتن یک استایل دانشجویی

1.56Kبازدید

چرا فکر کردن و خواندن در مورد استایل دانشجویی پسرانه مهم است؟ خیلی از دانشجویان پسر با شلوارهای ورزشی و لباس های شلخته در دانشگاه حضور پیدا می کنند. دخترها هم خیلی بهتر از این نیستند. پس چرا ما مثل بقیه نباشیم؟ البته بعد از خواندن این مقاله نیز قرار نیست با کت و شلوار و کراوات به دانشگاه بروید، اما قرار است استایل خود را بهبود ببخشیم و آن طور که شایسته یک دانشجوی باهوش و جذاب است در دانشگاه حاضر شویم. پس با ریموژ همراه شوید.

چرا استایل شما در دانشگاه مهم است؟

داشتن یک استایل دانشجویی پسرانه خوب مزایایی دارد که در ادامه با برخی از آن ها آشنا می شوید.

نکاتی برای داشتن یک استایل دانشجویی پسرانه جذاب

خوب لباس پوشیدن، ذهن شما را جهت دهی می کند

وقتی خوب لباس می پوشید، خوب هم فکر می کنید. اگر باورش برایتان سخت است، یک بار هم که شده این کار را امتحان کنید. وقتی استایل شما مرتب و زیبا است، سطح هوشمندی تان افزایش می یابد، احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنید، و آمادگی شما برای رویارویی با اموری که در طول روز با آن ها مواجه می شوید افزایش می یابد. دانشگاه هم یک مکان مهم می باشد که قرار است در آن جا چیزهای جدیدی را یاد گرفته و مسیر زندگی خود را پیدا کنید. اگر فکر می کنید تحصیلات و نقش آن در موفقیت برای شما مهم است، جوری لباس بپوشید که با طرز فکرتان همخوانی داشته باشد. خواهید دید که خوب لباس پوشیدن باعث جهت دهی به ذهن تان و تسهیل یادگیری شما خواهد شد.

خوب لباس پوشیدن نشانه احترام به استادان بوده و احترام متقابل آن ها را باعث می شود

هر چه قدر هم که یک استاد باهوش بوده و ذهنی باز داشته باشد، باز هم جدی گرفتن یک دانشجوی پسر که شلوار ورزشی و یک تیشرت با طرح سوپرماریو به تن دارد، برای او سخت است. اگر نسبت به همکلاسی های خود  استایل بهتر و موقر تری داشته باشید، استاد نیز متوجه می شود که کلاس برای شما مهم بوده و برای خود او نیز احترام قائلید. این تمایز اثر خوبی در ذهن استاد گذاشته و در نمرات (اگر استاد از یک نفر خوشش بیاید، با دید مثبت تری برگه امتحان او را تصحیح خواهد کرد) و حتی پیشنهادات کاری یا تحصیلی که به شما می شود نیز تاثیر گذار خواهد بود. زیرا اگر یک موقعیت شغلی یا تحصیلی پیش آمده و استاد شما در آن صاحب نظر باشد، احتمالا شما را در راس ذهن خود خواهد داشت.

گاهی در دانشگاه با فرد مهمی روبرو می شوید

آمار و ارقام و تجربه نشان داده است که احتمال رویارویی با یک دختر که بعدا روابط خود با او را افزایش داده یا حتی با او ازدواج کنید، در دانشگاه زیاد است. هیچ وقت هم نمی دانید که چه زمان و در چه موقعیتی با دختران مورد توجه خود روبرو می شوید، پس بهتر است همیشه در دانشگاه جذاب باشید. با داشتن استایلی خوب، وقتی با یک دختر زیبا چشم تو چشم می شوید، اعتماد به نفس جلو رفتن و صحبت کردن با او را خواهید داشت.

وقتی مثل یک مرد لباس می پوشید، احساس مرد بودن هم می کنید

دانشگاه جایی است که پسران دبیرستانی به مردان بزرگ تبدیل می شوند. گرچه فرایند مرد شدن، بیشتر به تغییر ارزش های درونی شما بستگی دارد، اما طرز لباس پوشیدن و استایل ظاهری شما نیز تاثیر زیادی بر احساسات و افکار درونی شما خواهد داشت. تغییر سبک لباس پوشیدن باعث می شود که ورود خود به دوران جدید از زندگی تان را بهتر احساس کنید.

روش هایی برای داشتن استایل دانشجویی پسرانه خوب

پوشیدن پولوشرت به جای تی شرت

هر وقت هوس پوشیدن تی شرت در دانشگاه به سرتان زد، آن را با پولو شرت جایگزین کنید. البته لازم نیست پولو شرت شما حتما از برندهای معروفی مثل پولو یا لاگوست باشد. امروزه تقریبا تمام برندهای پوشاک مردانه پولوشرت تولید می کنند که اتفاقا بسیاری از آن ها استایل و کیفیت خوبی هم دارند. پولوشرت به دلیل برش جذب تر و یقه دار بودن، نسبت به تی شرت رسمی تر است. همچنین پولوشرت به دلیل نوع پارچه خود (اگر از الیاف طبیعی باشد)، نسبت به بسیاری از تی شرت ها خنک تر و راحت تر است. تنوع رنگ پولوشرت های موجود در بازار بسیار زیاد است، اما بهتر است برای محیط دانشگاه، به جای رنگ های جیغ، از رنگ های سنگین تر و خنثی تر استفاده کنید.

پوشیدن پلیور به جای سوئیشرت

گرچه استایل سوئیشرت خیلی راحت و باحال است، اما شاید جای پوشیدن آن فقط در مسیر باشگاه یا در دورهمی های پسرانه بوده و برای محیط دانشگاه چندان مناسب نباشد. بسیاری از دانشجویان پسر طوری لباس می پوشند که انگار برای دیدن فوتبال به ورزشگاه آزادی آمده اند. اما قرار است شما یک سر و گردن از آن ها بالاتر باشید؛ این طور نیست؟

برخی از استایل های پلیور مناسب برای دانشگاه عبارتند از:

پلیور مدل پولو: این نوع پلیور دارای استایلی شبیه پولوشرت است. پلیور پولو معمولا به روشی بافته می شود که وزن آن سبک شده و به دلیل یقه دار بودن، می توان آن را به تنهایی (با یک تیشرت یا زیرپوش) به  تن کرد.

پلیور کاردیگان: پلیور کاردیگان استایلی ژاکت مانند داشته و جلوی آن با دکمه یا زیپ بسته می شود. این نوع پلیور با انواع جنس نخی پشمی و مواد مصنوعی تولید شده و دارای رنگ ها و مدل های گوناگون است. اگر می خواهید آن را در دانشگاه به تن کنید، بهتر است یگ پیراهن یقه دار جلودکمه در زیر آن بپوشید.

پلیور یقه اسکی: یک پلیور یقه اسکی جذب تیره رنگ، انتخابی مناسب و تطبیق پذیر برای دانشجویان پسر است، زیرا می توانید آن را با یک کت اسپورت، پیراهن جنس فنانل، یا حتی به تنهایی بپوشید. برای راحتی بیشتر، بهتر است پلیور یقه اسکی شما از یک جنس سبک و ترجیحا پشمی یا کشمیر باشد.

پوشیدن شلوار جین های بهتر

به جای شلوار جین پاره و دورنگ، جین تیره و ساده بپوشید

جین های پاره و رنگ روشن، برای پسران جوانی که می خواهند طرز تفکر و شخصیت خود را به نمایش بگذارند مناسب است (زیرا پوشیدن این جین ها در میان طرفداران موسیقی راک و سبک پانک رواج دارد)، اما مردی که در حال حرکت به طرف زندگی جدی و حرفه ای خود است باید شلوار جینی بپوشد که رسمی تر بوده و کمتر توی چشم باشد. در حقیقت، شلوار جین های تیره به قدری رسمی هستند که برخی از شرکت ها به کارمندان خود اجازه می دهند آن ها را در محل کار بپوشند. پس سعی کنید شلوار جین تیره و ساده را جایگزین شلوارهای روشن و پاره کنید تا علاوه بر داشتن استایلی دانشجویی، بتوانید آن را در محل کار خود نیز استفاده کنید.

به جای شلوار جین فاق کوتاه، جین فاق متوسط بپوشید

پسرهایی که اندام خوبی دارند، معمولا به استفاده از شلوار جین فاق کوتاه روی می آورند. شاید دلیل محبویت جین های فاق کوتاه این باشد که نسبت بالاتنه به پایین تنه را عوض می کند. شاید هم ترندهای جدید دنیای مد باعث محبوبیت این نوع شلوارها شده باشد. دلیل این محبوبیت هر چه که باشد، شما به عنوان یک دانشجو باید کم کم به سمت جین های فاق متوسط حرکت کنید. این جین ها دارای ظاهری کلاسیک و شیک تر بوده و در هنگام پوشیدن آن ها، نسبت بالاتنه به پایین تنه شما به بهترین نحو نشان داده می شود. بعلاوه جین های فاق کوتاه برای سلامتی مضر بوده و ممکن است عملکرد روده شما را با مشکل مواجه کنند.

به جای شلوار جین خیلی جذب، جین راسته یا آزاد بپوشید

شلوار جین خیلی جذب برای پسران لاغر و استخوانی مناسب است، اما اگر اندامی پر داشته باشید، با آن ظاهری بد و شاید مضحک پیدا خواهید کرد. پس شاید وقت آن رسیده که به سراغ جین های راسته کلاسیک، و اگر وزن تان بالا است به سراغ جین های آزاد، بروید. شاید جین های خیلی جذب و فاق کوتاه در میان پسرها مد باشند، اما وقتی به سمت مرد شدن پیش می روید، استایل شما هم باید مردانه و کلاسیک شود.

پوشیدن کفش های بهتر

به جای کفش ورزشی، کفش کژوال چرمی بپوشید

اگر قصد ورزش کردن ندارید، کفش ورزشی هم نپوشید. بله، کفش های ورزشی خیلی راحت هستند، اما می توان کفش های کژوال چرمی راحت نیز پیدا کرد. کفش های چرم دارای مدل ها و قیمت های متنوعی هستند. البته بهتر است در دانشگاه از پوشیدن کفش های براق، رنگ جیغ و هر چیزی که باعث جلب توجه می شود خودداری کنید. در عوض، یک کفش چرم کلاسیک جلو گرد به رنگ تیره خریداری کنید. البته کفش مشکی هم انتخاب خوبی است. اگر اولین باری است که کفش کژوال چرم می خرید، به شما پیشنهاد می کنیم مدل ساده آن را انتخاب کنید. برای دفعات بعد می توانید کمی طراحی فشن را هم چاشنی کار کنید. پشنهاد ما کفش رویه یکسره و غیر بندی است، زیرا پوشیدن و درآوردن آن راحت بوده و با اکثر شلوارهای کژوال ست می شود.

به جای صندل تابستانی، کفش لوفر یا کالج بپوشید

صندل تابستانی در بهترین حالت برای رفتن به ساحل یا استخر مناسب است، و نه برای پوشیدن در دانشگاه. پس به جای صندل، کفش لوفر یا کالج بپوشید. این کفش ها نه تنها زیبا تر بوده و تمام پای شما را می پوشانند، بلکه دوام آن ها نیز بیشتر بوده و راه رفتن با آن ها راحت تر است. از پوشیدن کفش بدون جوراب بدتان می آید؟ پس جورابی بپوشید که دیده نشود.

به جای کفش اسنیکر، کفش باک یا چوکا بپوشید

اینجا است که تفاوت میان یک پسر و یک مرد به چشم می آید. اسنیکرهای پارچه ای ظاهر زیبایی دارند، پوشیدن و ست کردن آن ها راحت است، و تقریبا همه افراد یکی از آن ها را دارند. اما اگر می خواهید کفشی شیک و کلاسیک به پا کنید که شما را از دیگر دانشجویان متمایز کند، کفش های باک و چوکا انتخاب خوبی برای شما هستند. این کفش ها به اندازه اسنیکرها راحت بوده و به لحاظ طراحی، دقیقا بر روی مرز کژوال و کلاسیک قرار دارند. طراحی این کفش ها مانند کفش های رسمی است، کیفیت آن ها از اسنیکرها بیشتر بوده و به دلیل متریال به کار رفته در ساخت آن ها، ظاهری کژوال پیدا کرده اند. این کفش ها را می توانید با شلوار جین تیره، شلوار کتان و حتی شلوار پارچه ای (مخصوصا برای افرادی که گاها و در مناسبت های خاص، به پوشیدن لباس های رسمی نیاز پیدا می کنند) بپوشید.

به جای جوراب ورزشی، جوراب رسمی تیره بپوشید

اکثر پسرها در دوران مدرسه جوراب ورزشی سفید می پوشند، زیرا این جوراب ها ارزان بوده و خیلی راحت با کفش های ورزشی و اسنیکر ست می شود. اما پیشنهاد ما برای استایل دانشگاهی، استفاده از جوراب های تیره رنگ است. جوراب تیره با استایل کلاسیک تطابق بیشتری دارد، شستن آن راحت تر است، و اگر با کیفیت باشد، نسبت به جوراب های ورزشی بسیار راحت تر است. جوراب های سفید ورزشی خود را نیز می توانید در هنگام ورزش و در باشگاه بپوشید.

داشتن صورتی با ظاهر بهتر

به جای گذاشتن کلاه کپ، یک مدل موی خوب داشته باشید

پوشیدن کلاه کپ در هنگام ورزش یا در پیک نیک کاملا قابل قبول است، اما اگر برای فرار از درست کردن مدل موی خود از آن استفاده کنید، نشانه تنبلی و شلختگی شما خواهد بود. مدل مو یک بخش مهم از ظاهر شما است، زیرا در چهره شما تاثیر مستقیم گذاشته و چیزهای زیادی در مورد شخصیت تان به طرف مقابل منتقل خواهد کرد. وقتی در مورد سربازها، افراد هیپی و خلاف کارها فکر می کنید، مدل های خاصی از مو در ذهن تان تداعی می شود. گرچه قضاوت کردن افراد بر اساس این یک مورد کار صحیحی نیست، اما نمی توان تاثیر آن را نیز نادیده گرفت. یک دانشجو باید به مرور متوجه شود که کدام مدل مو برای شخصیت و حرفه او مناسب است. پس انتخاب مدل موی مناسب خود را سریع تر انجام داده و آن را تا زمان انتخاب شغل و اجبار محل کارتان به تعویق نیاندازید.

به جای تیغ یک بار مصرف، از تیغ های مرغوب یا ماشین اصلاح استفاده کنید

شاید صورت شلخته شما در دوران دبیرستان مشکل چندانی نبود، اما در دانشگاه باید همیشه مدل ریشی کوتاه و زیبا داشته و یا صورت خود را مرتب تیغ بزنید. حتی بسیاری از شرکت ها نیز کارکنان خود (مخصوصا آن هایی که با ارباب رجوع سر وکار دارند) را مجبور می کنند که همیشه صورت خود را اصلاح کرده و یا ریشی کوتاه داشته باشند. احتمالا در دوران دبیرستان یک تیغ یک بار مصرف در گوشه کمد خود داشتید که اصلا هم به سراغش هم نمی رفتید. اما اصلاح صورت قرار است به یکی از کارهای روزمره یا هفتگی شما تبدیل شود، پس آن تیغ یک بار مصرف دیگر به کارتان نمی آید. اگر اهل صورت بدون ریش هستید، یک تیغ مرغوب یا ماشین ریش تراش بخرید؛ و اگر هم ته ریش می گذارید، یک ماشین اصلاح خوب برای خود تهیه کنید.

برای صورت خود یک صابون مخصوص تهیه کنید

صابون معمولی برای شستن دست مناسب است، اما برای صورت خود باید از صابون های مخصوص صورت استفاده کنید. بله می دانیم؛ تا حالا از همان صابون گلنار برای شستن دست، صورت و جاهای دیگر خود استفاده می کردید و زمین هم به آسمان نرسیده بود! اما از این به بعد باید به زیبایی پوست صورت خود توجه ویژه داشته باشید. دوستان دبیرستان تان جوش های صورت شما را اصلا نمی دیدند (یا با مرام بودند و به روی تان نمی آوردند)، اما دختری که در دانشگاه کنار او می نشینید، قطعا آن ها را خواهد دید (و شاید حتی چندشش بشود). مواد بکار رفته در ساخت صابون های معمولی برای شستن کثیفی های سر سخت دست مناسب است، اما صورت شما به صابونی تخصصی تر نیاز دارد. به داروخانه بروید و صابونی مناسب برای نوع پوست صورت خود تهیه کنید. اگر هم مشکل پوست تان حاد است، به هیچ وجه وقت را برای مراجعه به یک پزشک پوست هدر ندهید.

منبع: ریموژ

نظر بدهید