معرفی برس های آرایشی
کافه سلامت

معرفی برس های آرایشی

3.02Kبازدید

معرفی برس های آرایشی

داشتن مجموعه‌ مناسبی از برس‌ها، دوقلوها و پرچین‌های حرفه‌ای به شما کمک می‌کند برای داشتن چهره‌ای مناسب میانبر بزنید اما آیا می‌دانید هر یک از آنها چه کاربردی دارند؟این روزها لوازم آرایشی تنوعی گسترده پیدا کرده‌اند و برای خرید برس، موچین، فرمژه و دیگر لوازم آرایشی انتخاب‌های زیادی دارید. برای همین است که قبل از خرید باید خودتان را آماده کنید و بدانید هر وسیله چه کاربردی برای‌تان دارد.

مثلا اگر یک مجموعه کامل از قلموهای آرایشی را می‌خرید، آیا موارد استفاده آنها را می‌دانید؟ با موچین انبری بهتر کار می‌کنید یا موچین قیچی؟ حالا وقت آن است نگاهی به لوازمی که با کاربردهای جدید به بازار آمده بیندازید و بدانید باید تجدیدنظر کنید یا نه! این راهنما را تا انتها بخوانید تا بدانید چه مدل لوازم آرایشی برای‌ کاری که می‌خواهید انجام دهید، مناسب است.

معرفی برس های آرایشی

برس سایه چشم:در آرایش‌های کلاسیک نباید سایه را در حجم زیاد و کلفت پشت پلک‌تان بزنید. در این نوع آرایش‌ها باید سایه مانند خط چشم اما رنگی عمل کند. بهتر است برس‌هایی که سر نازک و زاویه‌دار دارند را برای این کار انتخاب کنید. این وسیله با موهای ظریف و نازکی که دارد می‌تواند یک نوار باریک سایه پشت پلک و نزدیک رویش مژه‌ها ایجاد کند و مژه‌های‌تان را پرتر نشان دهد. زاویه‌دار بودن این برس موجب می‌شود کنترل بیشتری در کشیدن خط سایه داشته باشید.

 برس برنزه کردن:اگر از کرم‌های اتوبرنز استفاده می‌کنید، نباید آن را در هر جهتی که می‌خواهید بمالید. کرم باید رو به بالا روی پوست مالیده شود و به همین دلیل نیاز به برس‌ پهنی دارید که مانند برس نقاشی با حرکت به جلو و عقب کرم را روی بدن‌تان یکنواخت پخش کند. این برس مربعی لایه‌بندی خاصی دارد و نمی‌گذارد هیچ خطی روی بدن‌تان بماند. یادتان باشد در ناحیه سینه، برس را به صورت افقی بمالید تا پوشش بهتری داشته باشد.

برس ابرو:ابروها گاهی در برخی قسمت‌ها رشد نمی‌کنند یا حتی دچار شکستگی می‌شوند، بنابراین شاید نتوان دو ابروی مشابه و به شکل طبیعی داشت پس نیاز به استفاده از سایه یا مداد به وجود می‌آید. استفاده از برس جلوه طبیعی‌تری نسبت به مداد به ابروها می‌دهد. این برس دوکاره سری تخت دارد که با موهای نسبتا ضخیم کمک زیادی به حالت دادن ابرو می‌کند. اول آن را به سایه ابرو بزنید و در نقاطی که رشدی ندارد بکشید، بعد با سر دیگرش که شانه‌ای است آن را مرتب کنید تا ابرو شکل طبیعی داشته باشد.

برس خط چشم:برای کشیدن خط چشم جامد نباید از هر قلمویی استفاده کنید چون ممکن است آن خط چندان صاف درنیاید و خیلی پهن شود و درنهایت چشم‌های‌تان را کوچک نشان دهد. برای کشیدن خط چشم زیبا و نازک این برس به دادتان می‌رسد. برس خط چشم روی خط مژه شما به راحتی حرکت کرده و خط صافی ایجاد می‌کند. بعد از آن اگر بخواهید با نوک این برس می‌توانید سایه هم ایجاد کنید.

برس محوکننده:تصمیم دارید قسمت پایینی پشت پلک یک رنگ سایه و قسمت بالایی آن رنگ متفاوتی بزنید! باید بدانید زمانی این آرایش زیبا می‌شود که خط جداکننده‌ای بین این دو سایه وجود نداشته باشد و این دو رنگ در نقطه اتصال در هم مخلوط شوند. برای این کار، برس محوکننده توصیه می‌شود که این خط اتصال را به راحتی محو می‌کند.

 برس گونه:فکر نکنید یک رنگ رژگونه همیشه آن چیزی را که انتظار دارید به شما می‌دهد، گاهی لازم است چند رنگ را با هم استفاده کنید. برای این کار نباید از برسی که موهای صاف و تیز دارد و خطی صاف روی گونه‌ها تا شقیقه‌ها می‌گذارد، استفاده کنید. برای این کار برس گونه باید شکل مخروطی و کرکی داشته باشد تا راحت‌تر رنگ‌ها را در خودش ترکیب کند و روی استخوان‌های گونه حرکت کرده و خطی ایجاد نکند.

 برس سایه:اگر خواستید سایه پهن پشت پلک‌تان بزنید بهتر است از برس‌هایی که سری گرد دارند استفاده کنید. این برس که سری گرد، نسبتا کوچک و نرم دارد برای زدن سایه‌های پودری و کرمی روی پلک بالایی بسیار مناسب است و دسترسی راحت به پشت پلک و زیر پلک را میسر می‌کند. این برس همچنین کمک می‌کند اضافات مواد آرایشی را به راحتی از پوست پاک کنید و رنگی یکدست به وجود آورید.

 برس هلالی زیر چشم:اشتباه‌تان اینجاست که با دست کانسیلر را زیر چشم‌تان پخش می‌کنید و از محدوده اصولی خارج می‌شوید. این برس هلالی درست زیر چشم‌ها قرار می‌گیرد و اجازه می‌دهد زیر چشم‌ها به خوبی با کانسیلر پوشیده شود بدون اینکه به دیگر قسمت‌های پوست‌تان کرم مالیده شود. این برس برای روشن کردن قسمت‌ داخلی و گوشه چشم هم مناسب است، ضمن آنکه کمک می‌کند پوست زیر چشم رنگی نشود.

 برس لب:اگر رژ لب از کاسه‌ای استفاده می‌کنید حتما باید از برس برای زدن آن روی لب‌ها استفاده کنید. این برس برای کشیدن خط لب هم مناسب است. با کمک نوک سفت و تخت این برس خط زنده‌ای دور لب‌های‌تان بکشید و بعد از مشخص کردن محدوده آن، داخل لب را از مرکز به سمت گوشه‌های لب با رژ پر کنید. ماندگاری رژ لب با استفاده از این برس‌ها بدون شک بیشتر است.

شانه ابرو، دوطرفه برای بلند نشان دادن ابرو :شانه ریملی ابرو برای پرکردن و شکل دادن آن بسیار مناسب است، سمت زاویه‌دار بزرگ برای پر کردن مناطق پراکنده از ابرو به کار می‌رود و سمت دیگر آن هم برای مرتب و جهت‌دار کردن موها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برس پنکک وکرم‌پودر:وقتی کرم‌پودر را روی صورت می‌زنید، باید قسمت‌هایی از صورت را با کرم پودر اضافه به رنگ یکسان برسانید. برای این کار نباید دوباره روی آن کرم پودر بزنید بلکه باید این برس را کمی روی کرم‌پودر بزنید و بعد کم‌کم روی قسمت‌های کناری صورت که تیره‌تر است بمالید و در همان قسمت جذبش کنید. تاثیر استفاده از این برس برای کرم‌پودر این است که چهره شما حالتی درخشان‌ پیدا می‌کند. به این ترتیب همه قسمت‌های پوست یکنواخت می‌شود.برای استفاده از پنکیک به‌جز پد باید از برس هم استفاده کرد تا نقاطی از پوست که دسترسی با پد را سخت می‌کند، خوب پوشیده شود. برس پنکیک را زیر چشم‌تان بکشید، نزدیک مژه‌ها و گوشه چشم را با پودر خوب بپوشانید. برای این کار باید با برس ضربه‌های آرامی به پنکیک بزنید و به آهستگی آن را روی صورت‌تان به همان شکل ضربه‌ای بمالید.

برس بادبزنی:

گاهی اوقات در استفاده از پنکیک زیاده‌روی می‌کنید و نمی‌دانید چطور آن را از صورت‌تان کم کنید. برای این کار برس بادبزنی بهترین وسیله است. این وسیله بدون آنکه صدمه‌ای به کل آرایش‌تان بزند اضافات پنکیک، سایه یا حتی رژگونه را از صورت‌تان پاک می‌کند بدون آنکه ردی روی صورت ایجاد کند. علاوه بر برس بادبزنی برس‌های دیگری هم هستند که پهن و تخت‌اند و تقریبا همین کار را می‌کنند.برس صورت یک برس پهن و تخت است که برای یکپارچه کردن آرایش صورت‌ استفاده می‌شود. موهای این نوع برس کمک می‌کند اگر از کرم پودرهای مایع یا پنکیک استفاده کردید و به رنگ یکنواختی روی کل پوست نرسیدید، با این برس کار یکسان‌سازی را انجام دهید.

برس‌ها را چطور تمیز کنیم

از آنجا که برس‌های آرایشی هر روز با پوست شما در تماس هستند، می‌توانند مخزن باکتری‌ها باشند. این باکتری‌ها می‌توانند باعث ایجاد عفونت‌های بیشتر شوند، ضمن اینکه برس‌ها زمانی که تمیز باشند بهتر عمل می‌کنند و باعث نرمی پوست و ماندگاری بیشتر آرایش می‌شوند. حداقل ماهی یک بار برس‌های‌تان را بشویید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 با شامپو بشویید

برس‌تان را در ظرفی که شامپوی بچه ریخته‌اید بچرخانید.

با آب شست‌وشو دهید

آب گرم را باز کنید و برس را در جریان آب گرم قرار دهید تا خوب شامپو از میان موهای برس برود، این کار باعث می‌شود چربی‌ها از آن زدوده شوند.

خشک کنید

آب اضافی برس را با حوله بگیرید وموهای برس را حالت دهید و به آن شکل دهید. برای این‌کار با دست‌های تمیز موهای قلمو را در جهت مناسب بکشید. بهتر است این کار را شب انجام دهید و تا صبح به برس دست نزنید تا خشک شود.

 

منبع : گهر

نظر بدهید