مدل دکوراسیون واک این کلوزت
کافه دکوراسیون

مدل دکوراسیون و طراحی واک این کلوزت یا اتاق لباس

3.07Kبازدید

واک این کلوزت یا اتاق لباس راهرویی بیشتر برای ما ایرانی ها نمادی از زندگی لوکس است به خصوص امروزه که زندگی در آپارتمان های کوچکتر رایج شده ، اما در صورت وجود فضای کافی اختصاص قسمتی پشت یا داخل اتاق خواب یا در اتاقی مجزا برای لباس ها می تواند بر نظم و ساماندهی وسایل و لباس ها بسیار اثرگذار باشد.

در واقع نظم از اجزای اصلی و شکل دهنده دکوراسیون می باشد که به خصوص در دکوراسیون اتاق خواب به عنوان یک فضای خصوصی که استراحت ، لوازم و فعالیت های شخصی را شامل می شود می تواند تداخل را کاهش داده و حوزه استراحت را از لباس ها مجزا سازد ضمن اینکه واک این کلوزت یا همان گنجه های قدیمی منازل ایرانی با قفسه بندی مناسب لباس ،کفش و کیف ها را به خوبی چیدمان کرده و می تواند استفاده از وسایل را آسانتر کند ضمن اینکه لباس هایی که در ته کمد مخفی شده و به فراموشی سپرده می شود را در معرض دید قرار می دهد تا به راحتی انتخاب و بدون آشفتگی و بی نظمی از کمد خارج کرده یا سر جای خود قرار گیرد.

این اتاق به روش های مختلفی و بسته به جنسیت و نیاز افراد طراحی و چیدمان می شود برای طراحی و قفسه بندی لازم است به ابعاد استاندارد لباس یا کفش برای قرارگیری در قفسه و سهولت در برداشتن آنها ، در نظر گرفتن ارتفاع مناسب برای جلوگیری از چروک شدن برای لباس های بلندتر و یا ارتفاع قفسه های بالایی برای در دسترس بودن توجه نمود ابن اتاق بایستی دارای نور مناسب باشد ضمن اینکه بایستی دارای یا نشیمن کوچک در مرکز یا قسمتی برای نشستن و پوشیدن کفش و یا استراحتی کوتاه برای انتخاب لباس باشد در بعضی واک این کلوزت ها قسمتی به میز توالت یا کنسول اختصاص یافته که بیشتر در اتاق های لباس مشترک برای زوج یا اتاق مختص خانم ها بیشتر کاربرد دارد. همینطور آینه قدی در مکانی مناسب بدون انعکاس و دارای زاویه مناسب نیز از الزامات در چیدمان این اتاق محسوب می شود.

قفسه بندی در برخی از اتاق های لباس به صورت باز و برخی دارای درب شیشه ای یا بسته می باشد که در صورت بسته بودن لباس ها را مخفی کرده و ظاهری مرتب تر به فضا می دهد و می تواند برای کاربردهای دیگر نیز استفاده شود اما معمولا این اتاق ها دارای طبقه بندی باز و قابل رویت هستند.

در صورت عدم وجود فضای کافی برای اختصاص به اتاق لباس می توانید کمد دیواری اتاق خواب را قفسه بندی کرده یا اگر نقشه اتاق شما داری شکستگی می باشد یا داری فضای بزرگی است با طراحی و افرودن کمد قسمتی را به اتاق لباس اختصاص دهید. در ادامه با چند اتاق لباس با ما در ادامه همراه باشید.

مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت مدل دکوراسیون واک این کلوزت

منبع : دکوبوم

نظر بدهید