استفاده از مخمل در دکوراسیون
کافه دکوراسیون

مبل مخملی، درخششی در نشیمن خانه

653بازدید

پارچه مخمل به دلیل بافت خاص، نرمی و لوکس بودنش می‌تواند در دکوراسیون خانه به گونه‌ای استفاده شود که فضای داخلی را انحصاری و ویژه کند.

در دنیای مد، به کارگیری پارچه مخمل، در برخی موارد موجب درخشندگی و شاخص شدن آن دکوراسیون می‌شود. اما در حال حاضر آنچه که مهم است، نحوه استفاده از آن در دکوراسیون‌های معاصر و امروزی است. البته برای استفاده از مخمل در دکوراسیون داخلی خانه باید نکته‌هایی را رعایت کرد تا زیبایی بصری آن حفظ شود. در این مطلب به پاره‌ای از کاربردها مبل با جنس مخمل اشاره می‌شود.

استفاده از مخمل در اتاق نشیمن

استفاده از مخمل در دکوراسیون

در یک اتاق نشیمن سفید رنگ استفاده از مبل با جنس مخمل پیچیدگی خاصی به فضای اتاق می‌بخشد. در عین حال که سایر وسایل مات و کدر هستند، مبل مخملی نقش اصلی را در این دکوراسیون بازی می‌کند.

استفاده از مخمل در دکوراسیون

استفاده از مخمل در دکوراسیون داخلی خانه باعث درخشان شدن و مشخص شدن بعضی از قسمت‌ها می‌شود.حتما نیازی نیست که روکش‌ها یا مبل‌های خانه از مخمل باشد در یک اتاق نشیمن کلیه مبلمان می‌تواند پارچه‌های غیر مخمل داشته باشند و تنها کوسن‌هایی که روی مبل‌ها قرار می‌گیرد مخملی باشند.

استفاده از مخمل در سالن غذا خوری

استفاده از مخمل در دکوراسیون

برای استفاده از مخمل می‌توان با وجود یک میز قدیمی چوبی در میانه سالن به همراه یک لوستر کلاسیک بالای آن در کناره پنجره‌ای قدی فضایی مینیمالیستی ایجاد کرد که حضور صندلی‌هایی به روکش مخملی به رنگ سبز با پایه‌هایی که هم رنگ میز وسط است راحتی و زیبایی و روشنی را هم زمان ایجاد کند.

استفاده از مخمل در دکوراسیون

در سالنی با دیوارهای تیره رنگ فضایی سرد و تاریک اما زیبا ایجاد می‌شود اگر این رنگ تیره از طیف آبی یا سورمه‌ای باشد و در وسط میزی قرار داشته باشد با طرح چوب‌های تیره یا هماهنگ با رنگ دیوارها قرار دادن صندلی‌هایی به رنگ روشن و مخملی باعث می‌شود فضای سالن بیش از اندازه سرد و بی روح نباشد و روشنی و درخشش خاصی در قسمتی از آن به چشم بخورد.

منبع :دلتا

نظر بدهید