مبلمان پارچه‌ای یا چرم
کافه دکوراسیون

مبلمان پارچه‌ای یا چرم، کدام برای شما مناسب‌تر است؟

590بازدید

برای انتخاب هوشمندانه در جنس مبل بهتر است مزایای هر یک را بررسی کرده و سپس با سنجیدن آن‌ها تصمیم نهایی متناسب با نیازها گرفته شود.

انتخاب رنگ، طرح، مدل و جنس مبلمان به دلیل تنوع در گزینه‌های موجود از انتخا‌ب‌های چالش برانگیز دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود و انتخاب مبلمان پارچه ای یا مبلمان چرم یکی از رایج‌ترین سوالات کاربران برای انتخاب درست است، در ادامه همراه ما باشید.

مبلمان پارچه‌ای یا چرم

مزایای استفاده از مبلمان پارچه‌ای

مبل راحتی

مبلمان راحتی پارچه ای بسته به جنس پارچه به کار رفته در آن‌ها و کوسن‌ها و فریم اصلی مبلمان می‌تواند متنوع باشد و میزان راحتی را افزایش یا کاهش دهد اما در حالت کلی مبل‌های پارچه‌ای راحت‌تر از مبل‌های چرمی بوده‌اند زیرا ماهیتی نرم‌تر و منعطف‌تر دارند، از سوی دیگر مبلمان چرمی در تابستان گرم و چسبنده و در زمستان سرد می‌شوند و این احساس خوشایندی در کاربران ایجاد نمی‌کند.

مبلمان پارچه‌ای یا چرم

مراقبت و نگهداری

میزان ساییدگی در مبلمان پارچه ای اغلب به ضخامت، جنس و کیفیت پارچه بستگی دارد. البته، در پارچه‌ها با کیفیت بهتر، میزان ساییدگی در گذر زمان کمتر است. در واقع تمیز کردن لک از روی مبلمان چرمی آسان‌تر از پارچه است البته امروزه پارچه‌هایی با کیفیت بالا و مقاوم به لکه و دارای قابلیت آسان برای پاک شدن آسان‌تر در بازار موجود است که برای کاربرانی که مبلمان پارچه‌ای را ترجیح می‌دهند می‌‌تواند گزینه مورد قبولی باشد.

از سوی دیگر چرم مقاومت کمتری نسبت به خراش‌ها دارد برای مثال در منازلی که حیوان خانگی وجود دارد مبلمان پارچه‌ای گزینه بهتری محسوب می‌شود.

تنوع رنگ‌ها و الگو‌ها

چرم می‌تواند رنگ‌های مختلفی داشته باشد، اما پارچه‌ها رنگ و طرح‌های نامحدودی دارند، بنابراین شانس بیشتری برای مطابقت با دکوراسیون موجود را برای کاربر ایجاد می‌کنند.

مزایای استفاده از رومبلی‌های چرمی

ضد حساسیت

افرادی که آلرژی‌ دارند به دلیل جذب مواد و آلودگی‌های مختلف حساسیت بیشتری نسبت به پارچه دارند و انتخاب مبلمان چرمی می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای‌ آن‌ها باشد.

مبلمان پارچه‌ای یا چرم

ظاهر

مبلمان چرم ظرافت خاصی به دکوراسیون بخشیده و چه از نوع چرم مصنوعی یا طبیعی سبکی معاصر یا مدرن را با ظاهری شیک و لوکس‌تر به فضا می‌بخشد.

مراقبت و نگهداری

از مزیت‌های اصلی مبلمان چرمی قابلیت پاک شدن آسان است که به دلیل سطح صاف و صیقلی، آلودگی‌ها را جذب نکرده و حتی با ریختن مایعات روی آن به راحتی مثل قبل پاک می‌شود البته نیاز به نظافت روزانه برای جلوگیری از نشستن گرد و غبار روی خود را دارد.

حال می‌توانید خیلی راحت مبلمان پارچه ای یا مبلمان چرم خود را انتخاب کنید.

منبع : دکوبوم

نظر بدهید