موضوعات مطالب

www.idehshot.com

مانولو بلانیک و طراحی کفش

اخبار هنرمندان و مد

,

کافه خواندنی

,

این اعجوبه طراحی کفش با نام کامل مانوئل بلانیک رودریگز در سال ۱۹۴۲ در جزار…

,

مانولو بلانیک و طراحی کفش

,

مدل کفش

,

مدل کفش پاشنه دار

,

مدل کفش دخترانه

,

مدل کفش زنانه

,

مدل کفش زنانه پاشنه بلند

,

مدل کفش زنانه پاشنه دار

,

مدل کفش زنانه جدید

,

مدل کفش زنانه چرم

,

مدل کفش زنانه فشن

,

مدل کفش زنانه لژدار

,

مدل کفش زنانه مجلسی

,

مدل کفش زنانه مهمانی

,

مدل کفش سال

,

مدل کفش طلایی

,

مدل کفش قرمز زنانه پاشنه بلند

,

مدل کفش مارک دار زنانه

,

مدل کفش مجلسی

,

مدل کفش مجلسی چرمی

,

مدل کفش مجلسی دخترانه

,

مدل کفش مجلسی زنانه

,

مدل کفش مجلسی مارک دار

,

مدل کفش مهمانی زنانه

,

مدل کفش نگین دار

,
مانولو بلانیک و طراحی کفش
مانولو بلانیک و طراحی کفش مدل کفش ,
مدل کفش پاشنه دار مدل کفش دخترانه ,
مدل کفش زنانه مدل کفش زنانه پاشنه بلند ,
مدل کفش زنانه پاشنه دار مدل کفش زنانه جدید ,
مدل کفش زنانه چرم مدل کفش زنانه فشن ,
مدل کفش زنانه لژدار مدل کفش زنانه مجلسی ,
مدل کفش زنانه مهمانی مدل کفش سال ,
مدل کفش طلایی مدل کفش قرمز زنانه پاشنه بلند ,
مدل کفش مارک دار زنانه مدل کفش مجلسی ,
مدل کفش مجلسی چرمی مدل کفش مجلسی دخترانه ,
مدل کفش مجلسی زنانه مدل کفش مجلسی مارک دار ,
مدل کفش مهمانی زنانه مدل کفش نگین دار ,

این اعجوبه طراحی کفش با نام کامل مانوئل بلانیک رودریگز در سال ۱۹۴۲ در جزار قناری اسپانیا به دنیا آمد. پدرش که اصالت چک داشت، مالک کارخانه داروسازی در پراگ بود و مادرش در جزایر قناری به کشت موز مشغول بود. دوران کودکی را در خانه آموزش دید اما در نوجوانی در مدرسه‌ای شبانه روزی در سوئیس ثبت نام کرد و از آنجا که والدینش می‌خواستند او دیپلمات شود، راهی تحصیل سیاست و حقوق در دانشگاه ژنو شد.
او در سال ۱۹۶۵ رشته خود را به ادبیات و معماری تغییر داد و پس از گرفتن مدرک برای تحصیل هنر به دانشکده هنر بروکس و پس از آن نیز برای تحصیل طراحی صحنه به دانشکده هنر لوور رفت. مانوئل در کنار تحصیل به کار در یک فروشگاه پوشاک زنانه نیز مشغول شد. در سال ۱۹۶۸ به لندن رفت و در بوتیک زاپاتا مشغول به کار شد و از آن زمان مقالاتی را نیز برای نشریه لومو ووگ می‌نوشت که نسخه ایتالیایی نشریه مد ووگ مخصوص آقایان بود.

چند سال بعد و در سال ۱۹۷۰ بود که در جریان سفری به آمریکا با دایانا وریلند سردبیر ووگ آمریکا ملاقات کرد و وقتی رزومه خود را به او داد، او گفت: «حتماً چیزی تولید کنید، لوازم جانبی، کفش تولید کیند». او طرح‌های مانولو را برای کفش را تحسین کرده و به او توصیه کرد روی طراحی کفپوش متمرکز شود. مانولو به پیروی از همین توصیه، به سراغ طراحی کفش رفت.

در سال ۱۹۷۲ اوسل کلارک او را دعوت کرد برای نمایش او کفش تولید کند و به این ترتیب او به صورت جدی وارد دنیای طراحی کفش شد و برای طراحان دیگری مانند جین مویر و زاندرا رودس نیز طراحی انجام داد. دو سال بعد مانولو بوتیک زاپاتا را به قیمت ۲ هزار پوند خریداری کرده و طراحی‌های خود را در آن عرضه کرد. در همان سال او اولین مردی شد که عکسش روی جلد نشریه ووگ بریتانیا چاپ شد. این طراح اسپانیایی در سال ۱۹۷۷ فروش طراحی‌هایش را در آمریکا و از طریق فروشگاه‌های بلومینگدل آغاز کرد و بوتیک مخصوص خودش را نیز در این کشور افتتاح کرد. او از آن زمان تا کنون به طراحی مشهور تبدیل شده است که بسیاری او را نماد سبک کلاسیک قرن بیست و یکم می‌دانند.
امروزه بوتیک‌های مانولو بلانیک در بسیاری از نقاط جهان از نیویورک و لندن تا دوبی و کویت و تا سنگاپور و سئول گسترده هستند. او در سال ۱۹۸۷ به عنوان یکی از طراحان برتر در لیست بین‌المللی خانه مشاهیر خوش‌پوش‌ترین‌ها قرار گرفت. در سال ۲۰۰۷ «بالاترین نشان فرماندهی امپراطوری بریتانیا» به پاس خدمات او به صنعت مد بریتانیا به مانولو بلانیک اعطا شد.

مانولو در سال ۲۰۱۲ نیز بالاترین جایزه مد بریتانیا را به خود اختصاص داد و نشریه گاردین در آن زمان در گزارشی درباره این چهره ماندگار عرصه مد و فعالیت‌های او نوشت: «مانولو بلانیک هر کسی را کاملاً راضی می‌کند، این مرد دقیقاً همان چیزی است که تصور می‌کنید. می‌توان علاقه دیوانه‌وار آنا وینتور به مد و تهور کاری پستی آب فاب را در بدن هرکول پویرت دید که همه در یک نفر جمع شده‌اند. او چه در پوشش و چه در رفتار خود کاملاً رسمی و بسیار منظم است».
مانولو که این جایزه را در تولد هفتاد سالگی خود دریافت کرد، در این سال‌ها در اوج شهرت قرار داشت نشریه گاردین در گزارش خود به نقل قولی از «کری بردشاو» اشاره می‌کند زمانی به یک سارقی در منهتن گفته بود «می‌توانی کیف من را ببری، می‌توانی حلقه و ساعتم را بگیری‌، اما خواهش می‌کنم کفش‌های مانولو بلانیک من را نبر». اما مانولو خودش درباره این نقل قول به خبرنگار این نشریه می‌گوید «واقعیت این است که من هیچ برداشتی از موفقیت یا شکست ندارم. من همیشه نگاهم به جلو است و تنها به چالش‌های خودم فکر می‌کنم، زیرا این کار باعث می‌شود بتوانم به راهم ادامه دهم. اگر به گذشته نگاه کنم، هراسان می‌شوم، خوشحال نمی‌شوم، زیرا زندگی‌ام همیشه برای خودم نوعی رمز و راز بوده است».

نویسنده گزارش نشریه درباره این پاسخ مانولو می‌گوید: «در واقع من می‌توانم منظور او را درک کنم. شاید اکنون نتوان تصور کرد که زمانی نه چندان دور، کفش فقط کفش بود نه یکی از نمادهای موفقیت و زنانگی. امروزه کفش‌های پاشنه بلند به نمادی در فرهنگ عمومی برای زنان تبدیل شده‌اند. اکنون قهرمانان المپیک نیز با پوشیدن آنها به خودشان جایزه می‌دهند و عکس پیش فرض روی جلد هر کتاب پرفروش است. اما این جایگاه و موقعیت تا حد زیادی وابسته به نوع طراحی آنها توسط مانولو بلانیک است. طراح‌های اولیه او برای کفش‌ها فوق العاده‌اند: این طرح‌ها نه صرفا خطوطی بی جان که طرح‌هایی دارای احساس و تعیین کننده هستند. همانطور که ریچارد آودون، عکاس مد با تاکید بر حالت و زیبایی بدن به ما نشان داد که چطور لباس می‌تواند برای فردی که آن را پوشیده کاریزما و جهان بینی به همراه بیاورد، اکنون مانولو نیز کاری مشابه را با کفش‌ها انجام داده است. مانولو با طرح‌های خود چشم‌های جهان را به قدرت متحول کننده کفش مناسب باز کرده است».

نشریه تایم نیز در معرفی این طراح برجسته در لیست خود به این گفته مدونا، خواننده آمریکایی اشاره می‌کند که زمانی گفته بود «کفش‌های مانولو بلانیک بهتر از هر لذتی است». بلانیک در دهه ۱۹۷۰ و زمانی به اوج موفقیت خود رسید که بسیاری از نام‌های بزرگ در این عرصه افول کرده بودند. او از معدود نام‌هایی است که تمامی کفش‌های عرضه شده به نام خودش را تنها و صرفاً خودش طراحی کرده است. مشهور است که سارا جسیکا پارکر، بازیگر مشهور آمریکایی نیز زمانی گفته بود «من با یک جفت کفش مانولو بلانیک می‌توانم یک ماراتن کامل را بدوم، شاید پاهایم به طور کامل از بین بروند، اما با این کفش‌ها، پاهایم به چه کاری می‌آیند».

اما جدیدترین موفقیت این نام عرصه طراحی‌ها را می‌توان همکاری او با ریحانا، خواننده آمریکایی دانست که مجموعه‌ای از کفش‌های زنانه را به صورت مشترک راهی بازار کردند و استقبال گسترده از این مجموعه باعث شد مجله مد ووگ در گزارشی درباره این مجموعه بنویسد: «کفش‌های این مجموعه بهترین نمونه از سلیقه‌ غیرمعمول ریحانا است که توانسته است به کفش‌های همیشه فاخر مانولو، کمی طعم خیابانی بدهد».

منبع: مد آنلاین

مدل کفش , مدل کفش دخترانه , مدل کفش زنانه پاشنه بلند , مدل کفش زنانه جدید , مدل کفش زنانه فشن , مدل کفش زنانه مجلسی , مدل کفش سال , مدل کفش قرمز زنانه پاشنه بلند , مدل کفش مجلسی , مدل کفش مجلسی دخترانه , مدل کفش مجلسی مارک دار , مدل کفش نگین دار , مانولو بلانیک و طراحی کفش مدل کفش پاشنه دار مدل کفش زنانه مدل کفش زنانه پاشنه دار مدل کفش زنانه چرم مدل کفش زنانه لژدار مدل کفش زنانه مهمانی مدل کفش طلایی مدل کفش مارک دار زنانه مدل کفش مجلسی چرمی مدل کفش مجلسی زنانه مدل کفش مهمانی زنانه
مطالب بیشتر در این زمینه را در دسته بندی های زیر دنبال کنید :
مدل لباس دخترانه

مدل لباس مجلسی دخترانه پاییزه Papilio

راه های تمیزکردن جواهرات الماس

روش مناسب تمیز کردن حلقه ها و جواهرات الماس

جواهرات الماس نوعی سرمایه گذاری هستند پس به خوبی از آن ها مراقبت کنید تا همیشه تلالو داشته باشند. و این خیلی مهم است که قبل از اینکه شروع به تمیز کردن حلقه خود کنید یاد بگیرید که چگونه جلوی کثیف شدنش را بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا روش این کار را با هم بررسی کنیم.

حلقه نگین دار ازدواج را چگونه تمیز کنیم؟

کِرم دست، محصولات آرایشی مو و دیگر مواد آلوده ای که در طول روز با آن ها سر و کار دارید باعث می شود تا حلقه شما کثیف و کدر به نظر برسد. اگر فاصله دفعات زمانی تمیز کردن حلقه زیاد باشد، این مواد تبدیل به یک لایه ضخیم روی الماس شده و مانع درخشش و زیبایی آن می شود.

حلقه های الماس نوعی سرمایه گذاری هستند پس به خوبی از آن ها مراقبت کنید تا همیشه تلالو داشته باشند.و این خیلی مهم است که قبل از اینکه شروع به تمیز کردن حلقه خود کنید یاد بگیرید که چگونه جلوی کثیف شدنش را بگیرید.

مدل لباس دخترانه DOONA&BAE

سری چهارم مدل لباس دخترانه DOONA&BAE

آموزش تغییر ظاهر گوشواره

آموزش تغییر ظاهر گوشواره با استفاده از لاک ناخن

تیپ دانشجویی پسرانه + نکات ضروری برای خوش‌پوشی

انتخاب لباس دانشجویی پسرانه کار سختی نیست اگر بعضی از اصول و قواعد کلی را…

مدل گوشواره دخترانه

جدیدترین مدل های گوشواره دست ساز بسیار زیبای برند JANINI

آموزش ساخت تاج عروس

آموزش ساخت تاج عروس ، این آموزش مناسب افرادی هست که دوست دارند تاج عروسی…

سیری در ستارگان

مجموعه مدل های ساعت با نقوش ستارگان از مارک های متفاوت

آموزش تزیین کاسه به شکل هندوانه

آموزش تزیین کاسه ی سفید سفالی و ساده به شکل هندوانه با استفاده از رنگ…

آموزش تغییر پشت لباس

آموزش تزیین و تغییر پشت لباس با گره زدن

مدل لباس دخترانه Stella McCartney

مدل لباس دخترانه Stella McCartney

فیلم آموزش آرایش صورت

فیلم آموزش آرایش صورت با سایه ی آبی و رژ لب صورتی .. آموزش سایه…

نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید

سایر مطالب
آخرین نظرات شما
محبوب ترین ها
X
بستن تبلیغات