لباس‌هایی که انسان‌ها را خوشحال می‌کنند
کافه خواندنی

لباس‌هایی که انسان‌ها را خوشحال می‌کنند

842بازدید

شاید ربط دادن نوع لباس پوشیدن به خوشحال بودن عجیب و غریب باشد، اما باید بدانید یکی از ترندهای مد چیزی است که اصطلاحا به آن دوپامین درسینگ dopamine dressing می‌گویند. این اصطلاح به معنی تزریق خوشحالی از طریق لباس‌هایی است که هر روز می‌پوشیم.

نوع لباس پوشیدن می‌تواند به شما احساس شادی و قدرت و اعتماد به نفس بدهد. لباس‌های رنگی و نخی و راحت این کار را می‌کنند، چون می‌توانند هورمون دوپامین را در بدن شما ترشح کنند. دوپامین یک پیام‌رسان مهم در مغز است که عملکردهای بسیار زیادی دارد و بر انگیزه، حافظه، توجه و حتی تنظیم حرکات بدن تاثیر می‌گذارد. هنگامی که این ماده به میزان زیاد در بدن ترشح می‌شود، احساس لذت و رضایت از به دست آوردن پاداش را می‌سازد.

برای پوشیدن لباس‌هایی به سبک دوپامین درسینگ که حس خوب و شادی را به شما بدهد، این ۵ روش را امتحان کنید.

۱- لباس‌های رنگی بپوشید. رنگ‌ها حس و حال شما را خوب می‌کنند.

لباس‌هایی که انسان‌ها را خوشحال می‌کنند

در حالی که رنگ‌های خنثی برای ایجاد یک ظاهر شیک و باوقار مناسب هستند، هیچ دلیلی وجود ندارد که رنگ‌های دیگر را امتحان نکنید. شما می‌توانید رنگ صورتی یا قرمز را امتحان کنید تا سطح دوپامین را بالا ببرید و یک تکه از رنگ آبی یا سبز را با آن ترکیب کنید تا با ترشح اکسی‌توسین احساس آرامش و خوشبختی داشته باشید.

۲- لباس‌هایی با الیاف لطیف و طبیعی بپوشید.

لباس‌هایی که انسان‌ها را خوشحال می‌کنند

مدت‌هاست که پارچه‌های نرم و لطیف مثل ساتن و ابریشم با احساس لوکسی و راحتی زیاد همراهند که تن شما را کمتر اذیت می‌کنند و احساس خوبی پیدا می‌کنید. همچنین برای استایل روزمره خود می‌توانید از پارچه‌های ارگانیک و نخی و لطیف از جنس لینن و وال که هوا در آنها در جریان باشد استفاده کنید.

۳- لباس‌های اسپرت بپوشید. این لباس‌ها حس حرکت را در شما بیدار می‌کند.

لباس‌هایی که انسان‌ها را خوشحال می‌کنند

پوشیدن شلوار و کفش ورزشی نه‌تنها حس راحتی و رهایی برای شما دارد، که در شما انگیزه ورزش کردن را هم برمی انگیزد. وقتی لباسهای راحتی ورزشی بر تن دارید، ‌میتوانید بیشتر پیاده روی کنید یا حتی بدوید.

۴- لباس‌های گشاد بپوشید.

لباس‌هایی که انسان‌ها را خوشحال می‌کنند

پوشیدن یک شلوار گشاد و راحت و نخی می‌تواند حس رهایی و آرامش خاطر به شما دهد. شما آزادانه می‌توانید در آن حرکت کنید و نگرانی‌ای هم در مورد اینکه چطور بنشینید تا شلوارتان زانو نیندازد نخواهید داشت.

۵- کمدی داشته باشید از لباس هایی که خاطرات خوشی را برای شما زنده می‌کند.

لباس‌هایی که انسان‌ها را خوشحال می‌کنند

این لباس‌ها می‌تواند لباس عروسی شما باشد یا حتی سوییشرتی که شخص خاصی به شما هدیه داده است و هرگاه شما آن را ببینید احساسات خوب را به شما یادآوری می‌کند و شما را خوشحال می کند. مثل این می‌ماند که شما با دیدن یک عکس خاطرات خوشی را به یاد بیاورید که لبخند روی لبان شما می نشاند.

با این نوع لباس پوشیدن شما احساس بهتری خواهید داشت و به اعتماد به نفس بالاتری می‌رسید. حتما آن را امتحان کنید.

منبع:همشهری آنلاین

نظر بدهید