قانون ۲/۳ در دکوراسیون چیست؟
کافه دکوراسیون

قانون ۲/۳ در دکوراسیون چیست؟

650بازدید

هنگام انتخاب اجزای دکوراسیون داخلی از مبلمان، فرش و یا حتی اکسسوری‌های موجود در دکوراسیون، چند قانون ساده وجود داردکه برای ایجاد تعادل بصری میتوانید از ان‌ها بهره گیرید رعایت قانون‌های دکوراسیون نه تنها محدود کننده نیستند بلکه یک راهنمای اصولی به خصوص برای افراد غیر حرفه‌ای محسوب می‌شوند تا از اشتباهات رایج دوری کنید و مانند طراحان و دکوراتور‌های موفق، اصولی و با پیروی از قوانین فضا را چیدمان نمایید با ما با دو قانون خیلی مهم و کاربردی که همواره طراحان حرفه‌ای در چیدمان به کار میبرند همراه باشید…..

قانون شماره ۱. اندازه و نسبت را در نظر بگیرید

برای ایجاد تعادل کامل، اطمینان حاصل کنید که تابلوی دیواری حداقل دو سوم مبل است. همینطور مبلمان دو سوم فرش در دکوراسیون در نظر گرفته شده در واقع قانون دو سوم قانونی مهم و راهنمایی اصولی برای ترکیب بندی مبلمان و اکسسوری‌ها و در کل اجزای دکوراسیون در کنار هم است، زیرا اگر تابلو‌ها یا فرش در مقایسه با مقیاس مبلمان کوچکتر باشدگمشده و نامتعادل به نظر می‌رسد پس رعایت این قانون را فراموش نکنید و اگر برای مثال تابلوی دیواری شما کوچکتر است، از دو یا چند مورد برای ایجاد گروه گسترده تری در رسیدن به نسبت حداقل ۲ به ۳ تلاش کنید این روش بسیار مهم است، زیرا خلاف ان نیز صدق میکند و اگر هر یک از اجزا خیلی بزرگ انتخاب شوند یا از طول مبل بزرگتر باشند با عدم تعادل بصری ابعاد و نقش مبلمان را در خود غرق میکنند.

قانون شماره ۲. موقعیت

وقتی اندازه و نسبت‌ها در دکوراسیون درست انتخاب شود، باید قانون دوم را در مورد مکانیابی اجسام دنبال کنید. به عنوان یک قانون کلی، یک موقعیت خوب برای قرارگیری تابلو‌های بالای مبل ۸ “تا ۱۰” اینچ یعنی ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر بالاتر از نقطه بالایی پشتی مبلمان است البته حتما به یاد داشته باشید که در حال ایجاد صحنه‌ای هماهنگ و ترکیب بندی مبل و تابلو در کنار هم هستید، نه اینکه فقط یک تابلو را مجزا به دیوار آویزان کنید حتی برای تعادل بیشتر میتوانید ترکیب رنگ‌های استفاده شده در تابلو‌ها را در مبلمان و اکسسوری‌ها به دکوراسیون اضافه کنید.

نمونه درست:

قانون ۲/۳ در دکوراسیون چیست؟

نمونه غلط:

قانون ۲/۳ در دکوراسیون چیست؟

فراموش نکنید نکته بسیار مهم در چیدمان و دکوراسیون هر فضایی ایجاد تعادل و هماهنگی بین اجزا است که این هماهنگی ابعاد، سبک، رنگ، نسبت‌ها و لایه بندی همه این موارد در کنار یکدیگر را شامل می‌شود که بایستی برای داشتن دکوراسیونی زیبا و اصولی مدنظر قرار دهید!

منبع: دکوبوم

نظر بدهید