رفع بوی بد بدن
کافه سلامت

غذاهایی که جلوی بدبو شدن بدن را می گیرند

1.37Kبازدید

خوردن بعضی غذاها مثل کاهو، گوجه فرنگی یا قهوه عرق بدن را زیاد و بوی عرق را تندتر و قوی تر می کند. اما غذاهایی هم وجود دارند که تاثیر معکوس دارند و جلوی بدبو شدن بدن را می گیرند.

روغن نارگیل

رفع بوی بد بدن

روغن نارگیل یکی از موثرترین محصولاتی است که در خوشبو شدن بدن موثر است. خاصیت ضد میکروب روغن نارگیل جلوی رشد باکتری ها را می گیرد و اسید لوریک موجود در آن بوی بد بدن را می گیرد. پیشنهاد می شود روزانه ۱ الی ۲ بار بعد از حمام قسمت زیر بغل را با روغن نارگیل چرب کنید. اگر در غذاها از روغن نارگیل استفاده کنید بوی بد دهان نیز از بین می رود.

لیمو و خانواده مرکبات

رفع بوی بد بدن

خاصیت ضدعفونی کننده لیمو علاوه بر بوی بد بدن بوی بد دهان را نیز از بین می برد. صبح ها یک لیوان ترکیب آب و آب لیمو مصرف کنید و یا این که آب نصف لیمو را بگیرید و به قسمت های زیر بغل و یا زیر پاها بمالید و بعد از خشک شدن دوش بگیرید.

جعفری

رفع بوی بد بدن

جعفری حاوی مقدار زیادی کلروفیل است و بوی خوب آن خاصیت ضدعفونی کننده و گندزدایی دارد. این گیاه بدن را پاکسازی کرده و با باکتری هایی که منجر به بوی بد می شوند مبارزه می کند.

مریم گلی

رفع بوی بد بدن

مریم گلی حاوی فلاونوئیدهایی چون آپی ژنین، دیوسمتین و لوتئولین است. این گیاه دارای چندین خاصیت درمانی از جمله هموستاتیک، اکسپکتورانت، دیورکتیک، ضد التهاب و ضد باکتری است. برگ ها و گل های این گیاه با تعریق مبارزه می کنند و آن را می توان هم به عنوان دمنوش و هم در حمام استفاده کرد.

نعناع

رفع بوی بد بدن

نعناع را همی توان تازه مصرف کرد هم به صورت خشک شده و هم به شکل روغن گیاهی. این گیاه خاصیت ضد التهاب دارد و به همین دلیل بوی بد بدن را از بین می برد.

دارچین

رفع بوی بد بدن

دارچین را همیشه در غذا استفاده کنید زیرا بوی بد دهان را از بین می برد. اگر روزانه مصرف شود جلوی تعریق و بد بو شدن بدن را نیز می گیرد.

چای سبز

رفع بوی بد بدن

چای سبز حاوی اسیدهای ارگانیک است و خاصیت قابض آن جلوی رشد باکتری ها و تعریق زیاد را می گیرد. این گیاه هم برای پاها هم دهان و هم بدن مفید است. روزانه چای سبز بنوشید تا زودتر به نتیجه برسید.

رزماری

رفع بوی بد بدن

رزماری جلوی رشد باکتری هایی که باعث ایجاد بوی بد می شوند را می گیرد. این گیاه حاوی موادی چون کلروفیل و منتول است که تاثیر ضدعفونی کننده دارند. کمبود زینک در بدن باعث تعریق زیاد می شود و گیاه رزماری زینک مورد نیاز بدن را تامین می کند. می توانید با این گیاه دوش بگیرید و یا چند قطره روغن رزماری را با آب رقیق کرده و به قسمت زیر بغل بزنید.

منبع : بدونیم

نظر بدهید