طرز تهیه چلوکباب برگر
آموزش آشپزی

طرز تهیه چلوکباب برگر

789بازدید

مواد لازم:

برنج 2 فنجان
آب 3 لیوان
خیارشور 3 عدد
گوجه فرنگی 1 الی 2 عدد
کاهو 2 برگ
پنیر ورقه ای 2 ورقه
گوشت چرخ کرده 400 گرم
تخم مرغ 1 عدد
آرد یک قاشق غذاخوری
روغن به میزان کافی
نمک کمی
سس مایونز اختیاری
سس کچاپ اختیاری

مرحله اول تهیه چلوکباب برگر:

در قابلمه دو فنجان آب می ریزیم و روی گاز می گذاریم. کمی نمک می زنیم و برنج را داخل قابلمه می ریزیم. با حرارت کم صبر می کنیم تا آب برنج کم شود و بپزد. برنج باید خمیری باشد و قابلیت شکل پذیری داشته باشد.( از اون برنج خمیرا که بعضی وقتا از دستمون در می ره و کسی نمی خوره😉)

طرز تهیه چلوکباب برگر

مرحله دوم تهیه کباب برگر:

برنج کته را با دست ورز می دهیم. به دستمان کمی آب می زنیم و برنج را به چهار قسمت تقسیم می کنیم و یک قسمت را بر می داریم و با دست گلوله کرده و پهن می کنیم. بقیه برنج را هم به همین شکل پهن می کنیم.

طرز تهیه چلوکباب برگر

مرحله سوم تهیه چلوکباب برگر:

در تابه ای روغن می ریزیم و بعد از گرم شدن روغن آن ها را سرخ می کنیم.

طرز تهیه چلوکباب برگر

مرحله چهارم تهیه چلوکباب برگر:

گوشت چرخ کرده را در ظرفی می ریزیم و یک تخم مرغ داخل آن می شکنیم. یک قاشق آرد اضافه کرده و ورز می دهیم. از گوشت گلوله های اندازه برنج سرخ شده درست می کنیم و سرخ می کنیم.

مرحله پنجم تهیه چلوکباب برگر:

برنج های سرخ شده را بجای نان یکی از زیر مواد قرار می دهیم و روی آن کباب تابه ایمون و خیارشو و کاهو و گوجه فرنگی و پنیر ورقه ای می چینیم ( همه این مواد باید ورقه ای خرد شده باشد.) و کمی از سس کچاپ می زنیم و یکی دیگر از برنج های سرخ شده را از روی مواد می گذاریم. به این ترتیب یه غذای عجیب و خوشمزه داریم که برای امتحان طعمش هم که شده توجه خیلی از افراد را به خود جلب خواهد کرد. نوش جانتون

طرز تهیه چلوکباب برگر

منبع:مامی فود

نظر بدهید