شلف بالای تخت خواب
کافه دکوراسیون

شلف بالای تخت خواب، برای دیزاین شیک اتاق خواب!

3.6Kبازدید

در طراحی داخلی و دکوراسیون یک اتاق خواب، علاوه بر انتخاب تخت خواب و سرویس خواب و محل مناسب قرارگیری آن ها، باید به دیوارها و تزیینشان توجه داشت. این کار باید به شکلی انجام پذیرد که علاوه بر حفظ آرامش و سادگی اتاق به عنوان فضایی برای استراحت، از خلوت بودن بیش از اندازه نیز جلوگیری نماید. یکی از ساده ترین روش ها برای رسیدن به این هدف که هزینه بسیار کمی نیز خواهد داشت مدل شلف بالای تخت خواب است. در ادامه خواهید دید که این ترفند چگونه به بهینه سازی فضای اتاق خواب نیز کمک خواهد کرد.

اندازه و رنگ شلف بالای تخت خواب

شلف بالای تخت خواب شلف بالای تخت خواب شلف بالای تخت خواب

معمولا شلف های دیواری برای وسایل دکوری و تزیینی به کار می روند بنابراین بهتر است اندازه آن متناسب با کاربردی که برایتان دارد تعیین شود. اگر به تصاویر بالا دقت نمایید، در برخی نمونه ها شلف دقیقا هم عرض با تخت خواب در نظر گرفته و در برخی موارد نیز بزرگ تر از آن است. البته بهتر است در هر دو صورت تناسب بین ابعاد تخت خواب، دیوار و شلف رعایت شود. نکته دیگری که می توانید در نظر داشته باشید هماهنگی رنگ شلف با تخت خواب است. گاهی می توان دقیقا یک رنگ چوب را برای هر دو در نظر گرفت و گاهی نیز بهتر است برای ایجاد تنوع از رنگ های مختلف استفاده نمود.

ارتفاع مناسب شلف بالای تخت خواب

شلف بالای تخت خواب شلف بالای تخت خواب

در مورد ارتفاع ممکن است دو حالت به وجود بیاید. حالت اول این است که شلف در جای مناسبی قرار نگرفته و در هنگام استفاده از تخت خواب باعث برخورد سر شود. اما حالت دو برای افرادی پیش می آید که دوست ندارند در هنگام خواب و نگاه کردن به سقف مانعی بالای سر خود احساس کنند. برای رفع هر دو مشکل راه حل این است که شلف را از پشتی تخت خواب فاصله داده و نزدیک تر به سقف نصب نماییم. البته این بالا بودن شلف نیز باید در حالتی متناسب قرار گرفته تا امکان جابه جایی وسایل و گردگیری نیز وجود داشته باشد. البته این را هم فراموش نکنید که اگر روی شلف را با وسایل تزیینی و دکوری تزیین می کنید، باید در فاصله ای قرار بگیرند که دیده شده و جنبه تزیینی بودنشان از بین نرود.

ترکیب شلف با پشتی تخت خواب

شلف بالای تخت خواب

در مورد استفاده از شلف های بالای تخت خواب این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید کاربردهای بیش تری را به وجود آورید. در تصویر بالا می توانید مثالی از این ایده را به خوبی مشاهده نمایید : یعنی زمانی که شلف به عنوان پشتی تخت خواب طراحی شده و با بزرگ تر بودن از تخت، امکان به وجود آمدن میزهای پاتختی را نیز به وجود آورده است. در این حالت مشکل ارتفاع نیز بر طرف شده و شما نگرانی بابت آن نخواهید داشت. در این جا روی شلف به سادگی تنها با دو آباژور کوچک دیزاین شده است. انتخاب هر کدام از حالت ها دقیقا به نوع نیاز شما بستگی خواهد داشت.

منبع : apartmenttherapy

نظر بدهید