سقف کوتاه خانه
کافه دکوراسیون

سقف کوتاه خانه را بلندتر نشان دهید!

555بازدید

طراحی خانه‌هایی که سقف کوتاهی دارند بعنوان امری چالش برانگیز برای طراحان داخلی تلقی می‌شود. سقف کوتاه بر افراد تاثیر منفی گذاشته و باعث ایجاد گرفتگی محیط می‌شود.
در برخی از خانه‌ها نیز سقف‌ها از ارتفاع استاندارد کوتاه‌تر است و فضای موجود بسیار تنگ و فشرده بنظر می‌رسد. اگر یک سقف کمتر از ۲.۵ متر ارتفاع داشته باشد، باعث می‌شود تا احساس کنید که دیوارهای موجود در خانه به شما فشار وارد می‌کنند. اگر شما نیز در خانه‌ای با سقف کوتاه زندگی می‌کنید، با ما همراه باشید تا با ترفندهای بلندتر نشان دادن سقف کوتاه خانه آشنا شوید.

رنگ سقف‌های کوتاه را بر روی دیوارها ادامه دهید

اولین روشی که می‌توانید بکار ببرید این است که رنگ سقف را بر روی دیوارها ادامه دهید. این روش در مورد ایجاد خطای دید در مرزهای موجود سقف، روشی بسیار کارآمد است.

سقف کوتاه خانه

اما به چه میزان باید این رنگ را ادامه داد؟ برای این منظور می‌توانید یک سوم و یا حتی یک دوم دیوار را در نظر گرفته و رنگ سقف را بر روی آن ادامه دهید. اگر این کار هماهنگ با سلیقه شما نیست، می‌توانید تنها ۱۰ سانتی متر از دیوار را در نظر گرفته و رنگ سقف را بر روی آن امتداد دهید.

مبلمانی با ارتفاع کوتاه

اگر در مبلمان، مدل‌هایی با ارتفاع کوتاه‌تر را انتخاب کنید، به نوعی خطای دید ایجاد شده و سقف از آن‌چه که هست بلندتر احساس می‌شود. ویژگی دیگر مبلمان کوتاه این است که اگر در مقابل پنجره‌ها قرار بگیرند، مانع از ورود نور طبیعی به داخل خانه نخواهند شد.

سقف کوتاه خانه

طراحی‌های عمودی را بکار ببرید

استفاده از تزئینات و چیدمان‌های عمودی بر روی دیوار باعث می‌شود تا سقف از آنچه که هست بلندتر دیده شود. برای این منظور می‌توانید از یک کتابخانه عمومی استفاده کنید. همچنین شلف‌ها، قفسه‌های دیواری، قاب عکس‌ها و تابلوها را به شکل عمودی بر روی دیوار نصب کرده و تا سقف آن‌ها را ادامه دهید.

سقف کوتاه خانه

از پرده‌ها کمک بگیرید

پرده‌ها را به چوب پرده‌هایی آویزان کنید که به سقف متصل می‌شوند. یا در نزدیک‌ترین فاصله به سقف آن‌ها را نصب کنید. این‌گونه چشم بیننده دچار خطای دید شده و پنجره و ارتفاع سقف را از آن‌چه که هست بزرگ‌تر احساس خواهید کرد. ارتفاع پرده نیز در این مورد بسیار تاثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل بهتر است که ارتفاع پرده ها را از سقف تا کف زمین در نظر بگیرید.

سقف کوتاه خانه

استفاده از خطوط عمودی

بدون شک یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین راه‌ها برای بلندتر نشان دادن سقف، استفاده از خطوط و طرح‌های عمودی بر روی رنگ دیوار و یا استفاده از کاغذ دیواری است. خطوط عمودی بدون استثنا در هر مکانی باعث می‌شوند تا ارتفاع آن مکان بلندتر از آن‌چه که هست دیده شود.

پویانو

نظر بدهید