زنان مشهوری که تن به جراحی زیبایی نداده اند
کافه خواندنی

زنان مشهوری که تن به جراحی زیبایی نداده اند

1.21Kبازدید

چین و چروک پوست و سفیدی موها را معمولاً چیز بد و ناخوشایندی می دانند. متأسفانه این روزها بسیاری از زنان با این دید زندگی می کنند. اما هر قدر هم که تلاش کنیم، با گذشت زمان احساسات مان ردی از خود بر چهره مان باقی می گذارند. و تقلای زیاد برای پاک کردن آثار گذشت زمان بر ظاهر خود تا حدی مساوی است با از میان بردن فردیت خود.

در ادامه درباره ی تعدادی از زنان مشهور هالیوود صحبت خواهیم کرد که شجاعت کافی برای به چالش کشیدن کلیشه های دنیای امروز را داشته اند، به بوتاکس نه گفته اند و علیرغم آنکه با چهره شان شناخته می شوند، تن به جراحی های زیبایی نداده اند.

امیلیا کلارک ۳۴ ساله

امیلیا کلارک

امیلیا کلارک علیرغم سن کمش چین و چروک های واضحی روی پیشانی اش دارد که نه به خاطر پیری بلکه به خاطر میمیک قدرتمند او هستند و اگر تصمیم به اصلاح آن ها بگیرد، بخشی از جذابیت خود را از دست خواهد داد. او روش های ملایم تری برای مراقبت از پوست خود دارد، مثلاً هر روز صورت خود را ماساژ می دهد، در زندگی روزمره آرایش نمی کند، ورزش صورت انجام می دهد و از مرطوب کننده استفاده می کند.

گویئنت پالترو ۴۸ ساله

گویئنت پالترو

پالترو معتقد است زن ها بعد از ۴۰ سالگی دستخوش تغییراتی درونی می شوند و نگاه متفاوتی به مقوله ی پیری پیدا می کنند. او نگاهی فیلسوفانه نسبت به چین و چروک ها دارد و هرگز دوست نداشته آن ها را از چهره ی خود حذف کنند و زمان را به عقب ببرد.

الکساندرا گرانت ۴۷ ساله

الکساندرا گرانت

الکساندار گرانت که مدتی است با کیانو ریوز در رابطه ی عاشقانه است، توجه بسیاری را به خود جلب کرده چون تلاشی برای رسیدن به ایده آل های زیبایی نمی کند. او به عمد موهای سفید خود را رنگ نمی کند و حتی صراحتاً دراینباره صحبت کرده است. موهای او در سن ۲۰ سالگی سفید شدند و او در ۳۰ سالگی به این نتیجه رسید که دیگر موهای خود را رنگ نکند، کاری که مدت ها قبل باید انجام می داد و درباره ی مضرات رنگ مو که می تواند منجر به سرطان سینه شود صحبت کرده است.

ناتالیا وودیانوا ۳۸ ساله

ناتالیا وودیانوا

ناتالیا وودیانوا، سوپر مدل مشهور، سعی نمی کند چیزی را اثبات کند یا به رخ بکشد و بدون خجالت، با چهره ی طبیعی خود – بدون آرایش با چین و چروک های واضح و موهای سفید – در شبکه های اجتماعی عکس منتشر می کند یا در برابر انظار عمومی حاضر می شود. این به خاطر جایگاه او نیست، بلکه فقط به این خاطر است که وودیانوا از آنچه که به طور طبیعی برای چهره و موهایش رخ می دهد خجالت نمی کشد.

کامرون دیاز ۴۸ ساله

کامرون دیاز

کامرون دیاز معتقد است هر چه کمتر به پیری فکر کنیم، ظاهر بهتری خواهیم داشت چون نگرانش نخواهیم بود.

او حتی کتابی درباره ی برخورداری از عمر طولانی به نام The Longevity Book دارد. او یکی از نویسندگان این کتاب است که بر اساس نظرات کارشناسان مختلف نوشته شده. دیاز در این کتاب ۵ رکن تندرستی را اینگونه بیان کرده است: تغذیه ی خوب، تحرک بدنی، خواب خوب شبانه و استراحت، از میان بردن اضطراب و داشتن روابط هدفمند، کارآمد و محبت آمیز.

سارا جسیکا پارکر ۵۵ ساله

amal-zibayi (5)

سارا جسیکا پارکر هرگز از رنگ نکردن موهای خود و نشان دادن سفیدی موهایش احساس خجالت نکرده است. حتی در مجموعه فیلم Sex and the City «کری»، شخصیتی که نقش آن را ایفا می کرد، می گفت هیچ چیز شرم آوری در اینکه نشان دهیم بلوند به دنیا نیامده ایم وجود ندارد. او حتی حالا هم بدون آرایش در برابر انظار عمومی حضور پیدا می کند.

ناتالی پورتمن ۳۹ ساله

ناتالی پورتمن

ناتالی پورتمن در اولین مصاحبه های خود می گفت بازیگران زن بعد از ۴۰ سالگی اغلب از رونق می افتند و اینکه با قطعیت نمی گوید که ممکن نیست یک روزی از خدمات کارشناسان صنعت زیبایی استفاده کند. با این وجود، حالا به نظر می رسد که او از نواقص ظاهری اش و تغییراتی که با بالا رفتن سن در چهره اش به وجود آمده خجالت نمی کشد.

کیت وینسلت ۴۵ ساله

کیت وینسلت

کیت وینسلت بارها اعلام کرده تصمیم ندارد با انجام عمل های زیبایی بالا رفتن سن خود را پنهان کند. او گفته این کار با اصول اخلاقی او و همینطور عقیده ی شخصی اش درباره ی مقوله ی زیبایی در تضاد است.

کیت بلانشت ۵۱ ساله

کیت بلانشت

کیت بلانشت همواره مخالفت خود با بوتاکس و عمل های زیبایی را ابراز کرده است. او اساساً نسبت به همه ی انواع روش های زیبایی تردید دارد. بلانشت مطمئن است که رد عمل های زیبایی در چهره نمایان می شود و در نهایت فرد از عمل زیبایی خود پشیمان می شود. با این حال، برخی رسانه ها معتقدند چهره ی کیت بلانشت برای سنش بیش از حد جوان است و به صحبت های او شک دارند.

ریچل وایس ۵۰ ساله

ریچل وایس

ریچل وایس دیگر سلبریتی ای است که درباره ی تزریق بوتاکس و تأثیر آن بر نقش آفرینی بازیگران صحبت کرده است. او معتقد است بی حالت بودن چهره یک نقص حرفه ای محسوب می شود، بنابراین بازیگرها نباید اجازه ی انجام این کار را داشته باشند.

درو بریمور ۴۵ ساله

درو بریمور

درو بریمور با بالا رفتن سن و به دنیا آوردن دخترانش نگاهی فلسفی به مقوله ی پیری پیدا کرده است. او معتقد است که شرایط درونی فرد اهمیت بیشتری دارد چون هر قدر هم که برای پنهان کردنش تلاش کنیم در ظاهرمان نمود پیدا می کند.

اما تامپسون ۶۱ ساله

اما تامپسون

اما تامپسون بازیگر انگلیسی به همراه ریچل وایس و کیت وینسلت انجمنی در مخالفت با عمل زیبایی به راه انداخته اند. این نهاد هنوز وجود دارد و برای رواج پیری طبیعی تلاش می کند. تامپسون بارها گفته علاقه ای به جای دادن خود در استانداردهای زیبایی ندارد.

منبع: سرنا

نظر بدهید