نگه داری لباس های پاییز و زمستانه
کافه خواندنی

روش نگه داری لباس های پاییز و زمستانه

687بازدید

جدا از اینکه شما علاقه­‌مند به خرید کردن باشید یا به هر قیمتی از خرید اجتناب می­‌کنید، مبلغ زیادی از درآمد سالانه صرف خرید و تهیه لباس می­‌شود. ماندگاری بیشتر لباس‌­ها به معنای کاهش هزینه­ است. پس می­‌توان گفت نگه داری لباس پاییز و زمستانه و مراقبت از آن‌­ها بسیار مهم است. با ما همراه باشید.

روش نگه داری لباس پاییز و زمستانه

کشمیر: جدا از نکاتی که در تگ لباس­‌ها نوشته شده­ است، بهتر است پارچه های کشمیر را با دست بشویید. برای حفظ لطافت لباس و محافظت از تاثیرات مواد شیمیایی مختلف آن­ها را با آب سرد و شامپوی بچه بشویید. توجه داشته باشید حداکثر دوبار در سال لباس ­های کشمیر شما باید شسته شود نه بیشتر.

نگه داری لباس های پاییز و زمستانه

هرگز لباس کشمیر خیس خود را از سرشانه بلند نکنید، این کار باعث کشیده شدن و در نتیجه تغییر شکل لباس می‌شود. در واقع لباس خود را تا زمانی که خشک شود به صورت توده کنار هم قرار دهید. لباس خود را روی حوله ­ای در سطح صافی پهن کنید و به آرامی فشار دهید تا آب آن خارج شود و لباس شما خشک شود.

نگه داری لباس های پشمی (کت ، ژاکت و شلوار):

در طول زمستان ، کت­ های پشمی را بعد از پوشیدن با یک برس تمیز کنید تا خاک سطحی و پرز­های آن برداشته شود. اورکت ­ پشمی را به چوب‌­رخت­ با استحکام آویزان کنید تا سنگینی وزن کت باعث کشیدگی لباس از ناحیه سرشانه نشود. این نوع لباس ­ها را نباید در کمد­ها و یا فضاهای بسته نگه­داشت، زیرا جریان هوا باعث حفظ بافت پارچه می­شود.

نگه داری لباس های پاییز و زمستانه

لکه­ های سطحی را به وسیله قرار دادن (نه کشیدن) آب سرد به وسیله حوله و یا دستمال کاغذی از بین ببرید. برای شستشوی دستی، از یک ماده شوینده ملایم و آب ولرم استفاده کنید. ۳ تا ۵ دقیقه لباس­ را خیس دهید سپس با آب سرد آبکشی کنید. برای خشک کردن، لباس را به آرامی فشار دهید و آن را در سطحی صاف بگذارید تا خشک شود.

مخمل: بعضی از مخمل ‌ها را می­‌توان به صورت معمول شست اما بعضی دیگر را نه. هرگز لباس­‌های مخمل را مستقیم اتو نکنید. زیرا روی پارچه اثر گذاشته و بافت پارچه ازبین می‌­رود. لباس‌­ها را برگردانید و از بخار اتو برای ازبین بردن چروک ‌های سطحی استفاده کنید. مخمل­ به راحتی آسیب می­‌بینند.

نگه داری لباس‌ پاسز و زمستانه ضد آب:

بعد از اینکه لیبل لباس را به دقت مطالعه کردید، بهترین راه برای مراقبت از لباس‌های ضد آب شستن آنها با آب سرد است. از مواد شوینده ملایم استفاده کنید که به لباس شما آسیب نمی‌زنند.

نگه داری لباس های پاییز و زمستانه

چرم مصنوعی: نگه‌ داری از چرم مصنوعی خیلی ساده است. لکه‌ها معمولاً بوسیله یک پارچه نم‌دار جدا می‌شوند. لیبل این لباس‌ها را بخوانید اما اغلب آنها را می‌شود با ماشین لباس‌شویی شست. هرگز آنها را در خشک‌کن قرار ندهید چرا که گرما ممکن است باعث ذوب شدن‌شان بشود.

خز مصنوعی: آستر داخلی این نوع لباس زمستانی اغلب قابل شستشو نیست. یکی از دشمنان اصلی خز استفاده از گرمای زیاد است. لباس خزدار خود را از گرمای مستقیم دور کنید و هرگز برای خشک کردن آن از گرمای زیادی استفاده نکنید.

در پایان این لباس­‌ها بعد از استفاده مکرر فرسوده، ساییده و تغییر شکل پیدا می‌کنند. با این وجود با کمی دقت در نحوه تمیز کردن، رسیدگی و نگهداری می‌­توانید ماه‌ها و حتی سال­‌ها از لباس­ خود استفاده کرده و در کنار صرفه اقتصادی که به همراه دارد محیط زیست اطراف خود را نیز سالم نگه داریم.

منبع:مجله دلتا

نظر بدهید