روش صحیح پاک کردن آرایش از صورت
کافه زیبایی

روش صحیح پاک کردن آرایش از صورت

858بازدید

امروزه آرایش‌ها در برابر گرما مقاوم می‌باشند و ساعت‌های زیادی روی صورت باقی میمانند که این جای نگرانی برای تجدید آرایش را کم کرده است و خیال افراد را از این بابت تقریبا راحت کرده است، اما در مقابل جنبه‌های منفی را نیز دربر دارد. استفاده از لوازم آرایش‌هایی با ماندگاری بالا باعث آسیب به مژه‌ها و سوزش‌های جدی و حساسیت در محدوده چشم و پوست خواهد شد و می‌تواند عوارض جبران ناپذیری ایجاد کند. به همین خاطر به چگونگی پاک کردن این مواد از روی صورت میپردازیم.

روش صحیح پاک کردن آرایش از صورت

مراقب چشمانتان باشید

پوست اطراف چشم نازکترین و حساسترین قسمت پوست صورت می‌باشد که نیاز به بیشترین مراقبت را دارد به همین دلیل مستعد به سوزش، التهاب و تیره شدن است. بنابراین استفاده روزانه از یک پاک کننده آرایش معطر و خوب قدم اول برای سلامت و تنفس پوست میباشد. چند قطره از محلول پاک کننده را روی پنبه ریخته و برای چند ثانیه ضربه‌ای و آرام با پوست صورت در تماس قرار دهید. این کار باعث میشود آرایش شما پیش از آنکه خودتان کامل آن را پاک کنید شروع به حل شدن کند. سپس راحت‌تر میتوانید آرایش را از صورت پاک کنید.

کمتر از دستمال مرطوب استفاده کنید

دستمال‌های مرطوب پاک کننده آرایش مزایایی دارند، ولی به طور کلی اشباع شده و مناسب نیستند و در دراز مدت باعث حساسیت و التهاب میشوند. بنابراین در شرایط خاص و کمتر از آن‌ها استفاده کنید.

روش صحیح پاک کردن آرایش از صورت

یک پاک کننده دست ساز

از ترکیب وازلین و مرطوب کننده میتوانید یک پاک کننده دست ساز و عالی به دست آورید. مقداری از این ترکیب را روی پنبه گذاشته و آرایشتان را پاک کنید و نتیجه جالب توجه را مشاهده کنید. تنها بخاطر داشته باشید که بعد از هرکدام از این روش‌ها صورت خود را بشویید و تمیز کنید.

در صورتی که آرایش شما ضد آب است از پاک کننده‌های قوی‌تر استفاده کنید. به دلیل این که این پاک کننده‌های قوی به گونه‌ای ساخته شده اند که ایده آل برای آرایش‌های ضدآب هستند، ساختاری چرب و برپایه پاک کنندگی دارند. به یاد داشته باشید اگرچه این مواد میتوانند آرایش را از بین ببرند، اما میتوانند مانعی بر پوست بوده و باعث نفوذ در لایه پوست شوند. برای جلوگیری از این امر بعد از استفاده از پاک کننده‌ها صورت خود را بشویید.

منبع: کانال ست لباس

نظر بدهید