رنگ آبی در اتاق نشیمن
کافه دکوراسیون

رنگ آبی در اتاق نشیمن

2.29Kبازدید

رنگ آبی در اتاق نشیمن ؛ دکوراسیون و ترکیب رنگ آبی و وسایل خانه

اتاق نشیمن جایی است که بیشترین وقت خود را با خانواده در آن صرف می‌کنیم. در آن با دوستان و خانواده گرد هم می‌آییم، فیلم می‌بینیم و گفتگو می‌کنیم. اگر اتاق نشیمن را یک انسان در نظر بگیریم، باید بگویم که یک فرد برونگراست. زیرا همه عناصر موجود در آن، از رنگ‌ها گرفته تا چیدمان وسائل، نشان از وضعیت روحی افراد خانواده دارند. به همین دلیل انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نشیمن از اهمیت زیادی برخوردار است.

دکوراسیون اتاق نشیمن باید به گونه‌ای باشد که شخصیت منحصربه‌فرد خانواده شما را بازتاب دهد. به علاوه باید احساس راحتی و صمیمیت را نیز القا کند. رنگ آبی در اتاق نشیمن، این احساس راحتی و صمیمیت را به خوبی نشان می‌دهد.

رنگ آبی در اتاق نشیمن رنگ آبی در اتاق نشیمن

مهم نیست دکوراسیون انتخابی شما، مدرن یا سنتی باشد. تنها چیزی که اهمیت دارد، القای حس صمیمیت به مهمانان و خانواده‌تان است. در دنیای طراحی دکوراسیون داخلی، استفاده از رنگ آبی در اتاق‌های نشیمن، از محبوبیت زیادی برخوردار است. چه در آپارتمان و چه در خانه‌های ویلایی، رنگ آبی احساس فوق العاده‌ای را ایجاد می‌کند.

رنگ آبی در اتاق نشیمن

آبی ما را یاد آب و دریا می‌اندازد و ذهن را آرام می‌کند. تمامی تناژهای رنگ آبی آرامش بخش هستند. از آبی بسیار روشن گرفته تا آبی نفتی و سورمه ای؛ و به خاطر ویژگی‌های منحصر به فرد این رنگ، اتاق نشیمن آبی رنگ یکی از گزینه‌های پرطرفدار در طراحی دکوراسیون داخلی است. در این مطلب ما می‌خواهیم ایده‌هایی را در مورد چگونگی استفاده از رنگ آبی در اتاق نشیمن تقدیم حضورتان کنیم.

ترکیب رنگ چوب با رنگ آبی در اتاق نشیمن

رنگ آبی در اتاق نشیمن

جذابیت چوب و بافت فوق‌العاده آن، و همچنین ویژگی‌های منحصر به فردش، خلاقیت و و راحتی را برای اتاق نشیمن به ارمغان می‌آورد. البته اگر رنگ مناسبی را برای ترکیب با رنگ چوب انتخاب نکنید، حضور چوب در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن می‌تواند بی اثر و یا حتی آزار دهنده شود.

اگر همراه با چوب، رنگ‌های تند و جیغ استفاده شود، چوب ممکن است اصلا به چشم نیاید. ولی، رنگ آبی ملایم برای دیوارها می‌تواند ترکیبی زیبا و چشم‌نواز را همراه با چوب بوجود آورد.

هرچقدر آبی استفاده کنید، باز هم زیباست

رنگ آبی در اتاق نشیمن

حتی اگر همه پرده‌ها، دیوارها، کوسن‌ها،مبل‌ها و تمام جزپیات آبی باشند، هرگز از آن خسته نمی‌شوید. اگر این رنگ محبوب را به درستی با رنگ‌های خنثی مثل طوسی یا سفید استفاده کنید، همیشه چشم‌نواز خواهد بود.

دکوراسیون قدیمی همراه با رنگ آبی در اتاق نشیمن

رنگ آبی در اتاق نشیمن

دکوراسیون داخلی به سبک‌ خانه‌های قدیمی و سنتی و شاید ایرانی، در سراسر جهان از محبوبیت زیادی برخوردار است. اگر به گنجه خانه مادربزرگتان سری بزنید و عتیقه‌هایش را پیدا کنید، شما هم ایده‌هایی به سرتان خواهد زد.

اتاق نشیمن بهترین مکان برای به نمایش در آوردن این عتیقه‌ها و این سبک دکوراسیون داخلی است. به علاوه استفاده از رنگ آبی در اتاق نشیمن می‌تواند این احساس را بیشتر القا کند. لوسترها، شمع دانی‌ها، و مبلمان استیل و دیگر جزئیات قدیمی، همراه با رنگ آبی خود را بیش از پیش نشان می‌دهند و این سبک را تقویت می‌کنند.

دکوراسیون سنتی همراه با رنگ آبی در اتاق نشیمن

رنگ آبی در اتاق نشیمن

اگر می‌خواهید سبک سنتی به اتاق نشیمن خود بدهید، از مبلمانی با رنگ چوب تیره، همراه با تزئینات و جزئیاتی با رنک آبی ملایم استفاده کنید. یک فرش یا گلیم با طرح سنتی و قرمز نیز کار را تمام میکند. این اتاق نشیمن بسیار صمیمی و زیباست.

استفاده از تناژهای فیروزه‌ای

رنگ آبی در اتاق نشیمن

فیروزه‌ای نماد جوانی، احساسات روحانی، حقیقت، صداقت و ایده‌های خلاقانه است. این رنگ اثری آرام‌بخش دارد و رنگ ارتباط و همدلی است.

فیروزه‌ای آمیزه‌ای از اثر رنگ‌های سبز و آبی است و اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد. می‌توانید از این رنگ برای بالشتک‌ها، پرده‌ها، فرش‌ها و دیگر عناصر، در ترکیب با رنگ آبی در اتاق نشیمن بهره ببرید. در مطالب قبلی به استفاده از رنگ فیروزه‌ای در اتاق نیز پرداخته بودیم که پیشنهاد می‌کنیم در صورت علاقه به این رنگ، حتما آن را مطالعه کنید.

در یک چشم به هم زدن دکور اتاق نشیمن را تغییر دهید

رنگ آبی در اتاق نشیمن

ابتدا از شر چیزهای اضافی و به درد نخور خلاص شوید. بعد در صورت امکان، می‌توانید تنها با عوض کردن روکش چند صندلی، ترکیب مبل‌ها را تغییر دهید. می‌توانید یکی از دیوارها را آبی کنید و باقی دیوارها را به همان رنگ قبلی رها کنید. بالش های آبی، فرش‌های کوچک آبی و دیگر جزئیات ریز، می‌توانند دکوراسیون اتاق نشیمن خانه شما را حسابی تغییر دهند.

با استفاده از آبی اقیانوسی، حس تازگی را القا کنید

رنگ آبی در اتاق نشیمن

رنگ آبی اوقیانوسی، به خصوص در فصل تابستان، احساس خنکی و تازگی را القا می‌کند. می‌توان رنگ آبی در اتاق نشیمن را با جزئیاتی با رنگ‌های گرم ترکیب کرد و آنرا به تعادل رساند. در این تصویر از دیواری با رنگ آبی، به عنوان دیوار شاخص خانه استفاده شده است.

ترکیب رنگ آرام بخش آبی با رنگ‌های سفید و طوسی

رنگ آبی در اتاق نشیمن

این ترکیب رنگ بسیار شیک و زیبا است. تناژ روشن آبی اغلب فضایی آرام بخش و مفرح را ایجاد می‌کند. رنگ خاکستری و طوسی اغلب ما را یاد تکنولوژی می‌اندازند. این رنگ بسیار اعیانی، شیک و مدرن است. رنگ آبی روشن نیز یاد‌آور تازگی و آرامش است. رنگ سفید نیز تمیزی و پاکیزگی را القا می‌کند. می‌توان با بازی با این رنگ ها و ترکیب آنها فضا را بسیار دلنشین و زیبا کرد.

ترکیب نارنجی و رنگ آبی آسمانی

رنگ آبی در اتاق نشیمن

ترکیب آبی و نارنجی بسیار پر انرژی و سرزنده است. اگر تناژ‌های روشن‌تری از این رنگ‌ها انتخاب کنید، مانند آبی آسمانی و هلویی، یک اتاق نشیمن بسیار فرح بخش و سرزنده خواهید داشت. نارنجی و آبی مکمل یکدیگر هستند و جوی هماهنگ و بی نقص ایجاد می‌کنند. ترکیب رنگ سفید با این دو رنگ نیز روشنایی را برای اتاق نشیمن شما به ارمغان می‌آورد. ترکیب این سه رنگ باهم، اتمسفری روشن و دلچسب ایجاد می‌کند. این عکس و استفاده عالی از ترکیب رنگ آبی و نارنجی را می‌توان نمونه‌ای موفق از یک اتاق نشیمن شیک و مدرن دانست.

رنگ اقیانوس و ماسه‌های ساحل

رنگ آبی در اتاق نشیمن

اگر از ترکیب رنگ‌های موجود در طبیعت در طراحی دکوراسیون استفاده کنید، مطمئن باشید که هرگز از آن خسته نمی‌شوید. مثل تصویر بالا که در آن، آبی تیره اقیانوسی در ترکیب با رنگ ماسه‌های سفید ساحل ترکیبی وصف نشدنی را بوجود آورده است. استفاده هوشمندانه از کمی رنگ زرد در این ترکیب، گرمای ملایم و دلپسندی به فضا داده است.

رنگ آبی کاربنی

رنگ آبی در اتاق نشیمن

آبی کاربنی یکی از باشکوه‌ترین رنگ‌هایی است که می‌توان در ترکیب‌ها از آن استفاده کرد. یکی از مزایای این رنگ این است که دیگر نیازی نیست جزئیات زیادی را همراهش بیاورید تا فضایی مدرن در خانه ایجاد کنید. این رنگ در حین شکوهی که دارد، خود القا کننده حس مدرنیته است. رنگ‌هایی مثل سفید و استیل و نقره‌ای، مکمل‌های بی‌نقصی برای این رنگ هستند. می‌توانید قسمتی از دیوارها را کرم رنگ کنید و با رنگ آبی در اتاق نشیمن ترکیب کنید.

بازهم آبی دریایی

رنگ آبی در اتاق نشیمن رنگ آبی در اتاق نشیمن

کمی آبی دریایی می‌تواند یاد و خاطره تابستان و تعطیلات لب ساحل را برای شما زنده کند. در زمان انتخاب رنگ آبی در اتاق نشیمن و ایجاد احساس ساحلی، بدانید که رنگ‌های اصلی باید رنگ دریا، آسمان، ماسه‌ها و خورشید را تداعی کنند. همه تناژ‌های رنگ آبی، از آبی آسمانی خیلی کمرنگ گرفته تا فیروزه‌ای و آبی اوقیانوسی را می‌توانید در این ترکیب استفاده کنید. ترکیب این رنگ‌ها با قهوه و سفید، زیبایی دکوراسیون شما را تکمیل می‌کند.

ترکیب رنگ قهوه‌ای و آبی جینی

رنگ آبی در اتاق نشیمن

ترکیب گرمای قهوه‌ای و خنکای رنگ آبی در اتاق نشیمن، تضمین می‌کند که خانه شما بخشی از کره زمین است. می‌توانید از سفید و قهوه‌ای ملایم برای پس زمینه و دیوارهای خانه استفاده کنید و تعادلی زیبا میان رنگ‌ها برقرار کنید.

و در آخر:

تاثیر رنگ آبی بر روی احساسات و سیستم اعصاب شما

رنگ آبی در اتاق نشیمن

مطمئنا می‌دانید که رنگ ها تاثیر قابل توجهی روی احساسات و سیستم اعصاب دارند. رنگ‌ها می‌توانند به صورت مثبت یا منفی روی شما تاثیر بگذارند.

رنگ آبی از جمله رنگ‌هایی است که تاثیر قابل توجهی روی شما خواهد داشت. رنگ آبی نشانه اطمینان، وفاداری، خرد، اعتماد به نفس، هوش، ایمان، صداقت و آسمان است. آبی با شکوه و زیبا است و فضایی آرام بخش و صلح آمیز ایجاد می‌کند.

بیشتر طراحان دکوراسیون داخلی، به آبی توجه ویژه‌ای دارند. فرقی نمی‌کند چه تناژی از آبی را انتخاب می‌کنید، زیرا این رنگ همیشه کار را زیباتر می‌کند.

امیدواریم توانسته باشیم در انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نشیمن خانه‌تان، راهنمای خوبی باشیم.

 

نظر بدهید