رمز انتخاب یک کت و شلوار عالی
مدل لباس مردانه

رمز انتخاب یک کت و شلوار عالی

706بازدید

راز انتخاب کت و شلوار اصلی ترین نکته برای شیک پوشی مردانه است. با دانش اولیه خیاط و دانستن چند نکته ساده هر کسی می تواند آراسته به نظر برسد. فقط به یاد داشته باشید که با اینکه مدها هر سال تغییر می کنند، اما داشتن یک کت و شلوار کلاسیک با کیفیت بالا می تواند شما را برای مدت های طولانی شیک نشان دهد.

کت و شلوار سرمه ای یا خاکستری زغالی انتخاب کنید

هیچ دلیلی برای پوشیدن یک کت و شلوار مشکی در یک روز معمولی وجود ندارد مگر آنکه در یک مراسم تشییع جنازه یا مراسم رسمی شرکت کرده باشید. در عوض، به جای آن، از رنگ تیره و دوخت کلاسیک استفاده کنید. این نوع کت و شلوارها برای هرگونه لباس مناسب تر خواهد بود. اکثر رنگ پیراهن های لباس مردانه با خاکستری تیره یا سرمه ای جلوه زیبایی به کت و شلوار می بخشند.

رمز انتخاب یک کت و شلوار عالی

می توانید با انتخاب طرحی هوشمندانه برای پیراهن تان احساس راحتی کنید، فقط مطمئن شوید که این انتخاب، هرگونه طرح در کت و شلوارتان را برهم نزند.

رمز انتخاب یک کت و شلوار عالی

اصول و نحوه انتخاب کت و شلوار , راهنمای انتخاب کت و شلوار

رنگ پیراهن های لباس مردانه با خاکستری تیره یا سرمه ای جلوه زیبایی به کت و شلوار می بخشند.

اندازه کت خود را بررسی کنید.

کت باید به تدریج روی کمر تنگ شده باشد تا شانه های شما برجسته تر دیده شوند. خط سجاف ( سجاف برای لباس هایی به کار برده می شود که جلو باز هستند. همین طور برای دوختن انواع یقه های انگلیسی، امریکایی، آرشال و …. نیاز به یادگیری سجاف دارید. ) باید آنجایی قطع شود که وقتی دستتان را به سمت داخل می گیرید خط سجاف پایین تر از آن نباشد.

رمز انتخاب یک کت و شلوار عالی

آستین ها باید در بالای مچ دست تان قرار بگیرند و قسمتی از پیراهن نیم اینچ از سر آستین بیرون زده باشد.

برای تناسب بهتر، از خیاط بخواهید دو سر بازوی تان را با هم فیت کند.

از وصله های گشادتر از سه اینچ خودداری کنید.

رمز انتخاب یک کت و شلوار عالی

مطمئن باشید که برچسب برند از روی آستین برداشته شده باشد.

مطمئن باشید که شلوارتان روی کفش جمع نشده باشد.

وقتی شلوارتان روی کفش جمع می شود در قسمت پایین شلوارتان چین خوردگی به وجود می آید. اگر هیچ نوع چین خوردگی ایجاد نشده باشد، نشانه خوبی محسوب می شود چرا که نشان می دهد اندازه شلوارتان بسیار مناسب قدتان است. اگر چین خوردگی زیادی را روی کفش خود مشاهده می کنید، احتمالا قد شلوار شما بسیار بلند است. برای اینکه قد صحیح شلوار را بدانید باید با پوشیدن کفش آن را پرو کنید.

رمز انتخاب یک کت و شلوار عالی

از شلوارهایی که جلویشان پیلی دارد و یا پاچه دوبل هستند استفاده نکنید

پیلی ها آنقدر از مد افتاده اند که دیگر کسی سراغ آنها نمی رود. بنابراین به جای پوشیدن شلوارهایی که جلوی آنها پیلی دارد، به سراغ شلوار راسته و بدون پیلی بروید. این نوع شلوار پاهای شما را لاغر تر نشان می دهد. به طور مشابهی، خرید شلوارهایی بدون دوبل کمک می کند تا پاهای شما بلند و باریک دیده شوند، چون دوبل کردن پاها را کوتاه تر نشان می دهد.

به جای پوشیدن شلوارهایی که جلوی آنها پیلی دارد، به سراغ شلوار راسته و بدون پیلی بروید.

منبع:آزاداستایل

نظر بدهید