راههای درمان خارش جوش زیربغل 2
کافه سلامت

راههای درمان خارش جوش زیربغل

1.37Kبازدید

درمان خارش جوش زیربغل ، قرمزی ، خارش ، تیرگی ، برآمدگی های کوچک ، درد ، پوسته پوسته شدن و بوی بد از نشانه های جوش و خارش زیر بغل هستند . اگر چه جوش ها و خارش های سخت زیر بغل ترک خوردگی خشکی ، درد زیاد و تاول زدن را به همراه دارد که نیاز به مراقبت زیاد و مشورت پزشک را داد.بیشتر جوش های زیر بغل با نسخه های خانگی و رعایت بهداشت درمان می شوند ،

1- با کمپرس آب سرد جوش زیربغل را تسکین دهید:

خارش و احساس سوزش زیر بغل را با کمپرس آّب سرد براحتی درمان کنید.دمای پایین و خنک خارش را کم و از بروز جوش جلوگیری می کند .مقداری یخ را داخل لباس پنبه ای بپیچید و دقایقی روی محل جوش قرار دهید،سپس دقایقی این کار را نکنید و دوباره این کار را تکرار کنید.این کار را روزانه 10 دقیقه انجام دهید تا جوش ها از بین بروند.همچنین شست و شوی زیر بغل با آب سرد روزانه و خشک کردن کامل آن از خارش جلوگیری می کند.هرگز یخ را به طور مسقیم روی پوستتان قرار ندهید . سردی بیش از حد آن به پوستتان آسیب می زند.حتی ممکن است کمپرس آب گرم هم به کاهش خارش ، تورم ،سوزش و نشانه های دیگر جوش کمک کند این کار را در روز چندین بار تکرار کنید و بعد از آن کمپرس آب سرد قرار دهید تا نتیجه بهتری دهد.

راههای درمان خارش جوش زیربغل

2-آلوورا روشی ساده برای تسکین خارش و درمان جوش زیربغل:

آلوورا خاصیت ضد باکتریایی ، ضد التهابی و نرم کنندگی پوست را دارد و درمان جوش ، قرمزی و خارش موثر است .ژل آلوورا را از برگ آن جدا کنید و روی موضع به مدت 20 تا 30 دقیقه با آب سرد بشوید این کار را 2 بار در روز انجام دهید.

راههای درمان خارش جوش زیربغل

3-روغن نارگیل روشی گیاهی و طبیعی برای رفع جوش زیربغل :

راههای درمان خارش جوش زیربغل

روغن نارگیل خارش را کاهش می دهد . روغن نارگیل موضع را مرطوب می کند ،حاوی ویتامین e و چربی های سالم است و خارش را تسکین می دهد ،به روند درمان سرعت می بخشد و از بروز جوش های عفونی جلوگیری می کند.یک قاشق روغن اسطخودوس را با 4 قاشق روغن نارگیل،به خوبی ترکیب و به مدت 10 – 15 دقیقه روی موضع قرار دهید . پوست را با دستمال خشک کنید و این کار را روزی 2 بار انجام دهید.

 

منبع : پرشین وی

نظر بدهید