لباس مجلسی مناسب خانم ‎های چاق
کافه خواندنی

راهنمای انتخاب لباس مجلسی برای خانم‎های چاق

2.17Kبازدید

تا به حال شده به دنبال یک مدل لباس مجلسی بسیار شیک و زیبا باشید که بتوانید مشکلات اندام خود را با آن پنهان کنید؟! معمولا افراد چاق به دنبال مدل‌هایی هستند که بتوانند اندام خود را لاغرتر نشان دهند. پس اگر جز دسته افرادی هستید که به دنبال مدل‌های جدید و زیبای لباس مجلسی خانم های چاق هستید، این مطلب را از دست ندهید.

لباس مجلسی مناسب خانم ‎های چاق

افرادی که اندام چاقی دارند، فرم بدنشان به دو دسته سیب شکل و گلابی شکل تقسیم می‌شوند.

فرم اندام سیب: افرادی که فرم بدن سیب دارند معمولا شانه‌هایی گرد، بالاتنه درشت، سینه‌های بزرگ و دور کمر و باسن پهنی دارند، در نتیجه مدل لباس‌های خمره‌ای برای لباس مجلسی این افراد مناسب است. علاوه بر این بهتر است از مدل یقه هفت و یا دکلته بیشتر استفاده کنند. اگر بازوهای پهنی نیز دارند لباس مجلسی آستین‌دار بپوشند و از پوشیدن لباس‌هایی با طرح‌های شلوغ و بسیار جذب خودداری کنند. قد دامن مناسب برای این دسته افراد نیز تا بالای زانو است. اما اگر به لباس‌های مجلسی بلند علاقه دارید، مدل لباس خمره‌ای و کلوش می‌تواند مناسب باشد زیرا تناسب کامل میان دو تنه را برقرار می‌کند.

لباس مجلسی مناسب خانم ‎های چاق

فرم اندام گلابی: اکثرا شانه‌هایی کم عرض، سینه‌هایی متعادل، کمر و باسن پهن و همچنین ران‌های درشت دارند. مدل لباس مجلسی برای افراد چاق با فرم بدن گلابی می‌تواند مدل فون باشد تا اندامشان یکدست جلوه کند. علاوه بر این انواع یقه دکلته، یقه مربعی و قایقی نیز می‌تواند ظاهر این افراد زیباتر جلوه دهد. یک پیشنهاد برای لباس مجلسی خانم های چاق با چنین فرم بدنی می‌تواند لباس‌هایی باشد که برش‌های قرینه در دوخت آن دارد زیرا برش‌ قرینه توجه بیشتری را جذب میکند و اندام را نیز زیباتر نشان می‌دهد.

لباس مجلسی مناسب خانم ‎های چاق لباس مجلسی مناسب خانم ‎های چاق

نکات مهم لباس مجلسی خانم های چاق

استفاده از رنگ‌های تیره یک نکته بسیار هوشمندانه برای مدل لباس مجلسی خانم های چاق است. زیرا رنگ‌های تیره اندام را جمع و جورتر نشان می‌دهند.
اگر پایین تنه چاقی دارید و می‌خواهید کمتر به چشم بیاید خط کمر خود را بالا از حد معمول بگیرید تا کمر باریک‌تر به نظر برسد.

لباس مجلسی مناسب خانم ‎های چاق

اگر بالاتنه درشتی دارید و به دنبال یک لباس مجلسی مناسب هستید، از مدل یقه هفت بیشتر استفاده کنید.
مدل دکلته برای افرادی که فرم اندام سیب دارند، می‌تواند گزینه مناسبی باشد زیرا بالاتنه را کوچکتر جلوه می‌دهد.
اگر پیراهن‌تان کوتاه است و ساق پای درشتی دارید، از کفش‌های پاشنه‌دار لژدار استفاده کنید تا پاها را کشیده‌تر و لاغرتر جلوه دهد.

لباس مجلسی مناسب خانم ‎های چاق

هرچه پارچه بافت لطیف و نازک‌تری داشته باشد، اندام را لاغرتر نشان می‌دهد.
پیراهن مجلسی یقه گرد با آستین‌های سه ربع و یا یقه قایقی باز با آستین می‌تواند یک ست مناسب برای خانم های چاق باشد.

لباس مجلسی مناسب خانم ‎های چاق

استفاده از دو طرح پارچه با رنگ‌های متضاد و ایجاد یک خط فرضی برای پایین تنه نیز می‌تواند اندام را لاغرتر نشان دهد.
پارچه پلیسه نیز که این روزها بسیار مد شده است برای افراد چاق بسیار مناسب است.

لباس مجلسی مناسب خانم ‎های چاق

منبع:مجله دلتا

نظر بدهید