راهنمایی برای خرید خط چشم
کافه زیبایی

راهنمایی برای خرید خط چشم

1.72Kبازدید
به علل ظرافت بالایی که در کشیدن خط چشم وجود دارد ، استفاده از خط چشم برای برخی از خانم ها قدری سخت است؛ به همین علت، امروزه برای آسانی بیش تر خط چشم با تنوع بالایی در بازار موجود هست ، بسته به سبک آرایش میتوان از خط چشم های ژله ای، مایع، ماژیکی و مدادی استفاده کرد.

چشم ها نقطه عطف صورت افراد و مرکز زیبایی صورت هستند. در واقع نخستین عضوی که در صورت جلب توجه میکند چشم است. خط چشم یکی از ابزارهایی است که زیبایی چشم ها را برجسته تر کرده و به رخ میکشد . ولی این ابزار قدرتمند چنانچه از مواد خوب ساخته نشده باشد و شما تسلط کافی برای استفاده از خط چشم نداشته و نسبت به خط چشم مناسب چشمان خود بی توجه باشید، ظاهر شما را نا موجه و غیر زیبا خواهد کرد.

 

به علل ظرافت بالایی که در کشیدن خط چشم وجود دارد ، استفاده از خط چشم برای برخی از خانم ها قدری سخت است؛ به همین علت، امروزه برای آسانی بیش تر خط چشم با تنوع بالایی در بازار موجود هست ، بسته به سبک آرایش میتوان از خط چشم های ژله ای، مایع، ماژیکی و مدادی استفاده کرد.

 

امروزه کشیدن خط چشم برای افزودن به زیبایی و جذاب جلوه دادن چشم ها استفاده میشوند و در نافذ جلوه دادن چشم نقش دارد. موقع خرید خط چشم باید فرم و وضعیت چشم را معیار خرید قرار داد و حتی استفاده از مواد آرایشی مرغوب هم یکی از این معیار ها خواهد بود. چنانچه شیوه استفاده از خط چشم را ندانیم نه تنها در حالت و بزرگ و کوچک جلوه دادن آن نقش نخواهیم داشت بلکه سبب از بین رفتن حالت طبیعی چشم خواهیم شد.

 

انواع خط چشم 

خط چشم ماژیکی، ژله ای یا ژلی وخط چشم مدادی سه نوع خط چشم موجود در بازار لوازم آرایش هستند.

 

خط چشم مدادی

این مدل از خط چشم، کلاسیک ترین مدل خط چشم است که از سالها قبل خانم‌ها از آن استفاده میکردند. اگر شما در کشیدن خط چشم حرفه ای نیستید، خط چشم مدادی برای شما بهترین انتخاب است.

 

راهنمایی برای خرید خط چشم

خط چشم سایه ای

 

دو مدل خط چشم مدادی در بازار یافت میشود : 

خط چشم های مدادی خشک

خط چشم های مدادی روغنی

 

مدل روغنی این محصول برای کشیدن خط چشم های ضخیم مورد استفاده قرار می گیرد و مدل خشک آن برای کشیدن خط چشم های نازک استفاده می شود. ولی نکته دارای اهمیت برای استفاده از خط چشم های مدل خشک این است که در صورت کشیدن مداوم و پاک کردن آن امکان دارد مشکلاتی جدّی برای چشم و بالاخص پلک ها به وجود  بیاید . پس اگر دارای چشمان حساسی هستید استفاده از خط چشم های مدادی خشک را به شما توصیه نمی کنیم.

 

یک مدل دیگر از خط چشم مدادی مدل وکسی میباشد . به افرادی که به دنبال کشیدن خط چشم های پهن هستند پیشنهاد می کنیم که حتماً این مدل از خط چشم ها را در فهرست خرید خود قرار دهند. بهترین خط چشم های مدادی که پایه وکسی دارند از نرمی فوق العاده بالایی بهره مند هستند. این مدل از خط چشم ها معمولاً ضد آب هستند و این یک خصوصیت مثبت در بهترین خط چشم هاست که سبب میشود در اثر عرق کردن و یا خیس شدن احتمالی صورت، خط چشم پاک نشود. اما این را هم بگوییم که بعضی از اینگونه خط چشم ها امکان دارد بعد از گذشت چند ساعت بر روی پلک پخش شوند که این بستگی به برند مورد استفاده و مدل پوست شما دارد.

 

خط چشم ماژیکی 

مدل دوم خط چشم ها، خط چشم ماژیکی است که در استفاده از آن نسبت به خط چشم مدادی باید حرفه ای تر باشید. این مدل خط چشم برای کشیدن مدل گربه ای خیلی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

راهنمایی برای خرید خط چشم

خط چشم ماژیکی

 

خط چشم ژله ای

این مدل از خط چشم دوام بالایی دارد بدین ترتیب آرایشگرهای حرفه ای، مخصوصاٌ افردی که کار عروس انجام می دهند چون میزان دوام آرایش برایشان اهمیت زیادی دارد، از این مدل خط چشم استفاده ی زیادی می کنند.

 

خط چشم سایه ای:

درصورتی که جزء افرادی هستید که به آرایش دودی علاقه دارید، استفاده از این مدل خط چشم را در دستور کار آرایشی خود بگذارید تا یک آرایش بی مانند را تجربه کنید. تنها نقطه ضعفی که این مدل از خط چشم دارد ناپدید شدن سریعتر آن نسبت به دیگر خط چشم هاست.

 

خط چشم مایع مویی:  

شاید مشکل ترین کار در روند ارایش کردن برای خانم‌ها استفاده از خط چشم مویی و کشیدن یک خط چشم به وسیله این مدل از خط چشم ها بر روی پلکشان باشد. ولی افرادی که دارای مهارت بالایی در کشیدن خط چشم هستند استفاده از این خط چشم را به انواع دیگر ترجیح می‌دهند . با استفاده از بهترین خط چشم های مایع مویی میتوانید یک خط چشم زیبا را ساعت ها بدون پاک شدن، پوسته شدن و یا ترک خوردن بر روی پلک خود داشته باشید و اما در کنار تمام این ها در موقع نیاز میتوانید به آسانی آن را پاک کنید.

 

راهنمایی برای خرید خط چشم

خط چشم مویی

 

معایب استفاده از خط چشم: 

با توجه به اینکه خط چشم یکی از وسایل آرایشی پر کاربرد در دنیای امروز میباشد بهتر است بدانید که استفاده نادرست از آن ممکن است سبب بروز اسیب های جدّی به چشم شود.

 

در اول باید توجه داشت که استفاده مداوم از این وسیله سبب الوده شدن چشم به انواع باکتری ها شده و در نهایت سبب بروز عفونت در چشم میشود . همچنین به گفته پزشکان متخصص چشم، امکان دارد رنگدانه های موجود در این وسیله در غدد اشکی موجود در چشم و یا لنزهای آرایشی و بهداشتی مورد استفاده فرد گیر کرده و سبب اسیب به چشم و یا تاری دید گردد.

 

در طی تحقیقات به عمل آمده مشخص شده است که ذرات موجود در خط چشم های مدادی وارد چشم میشوند اما این ذرات بعد از گذشت ۲ الی ۳ ساعت از چشم خارج می شوند ولی امکان دارد برای افرادی که پلک های خشک و حساسی دارند مشکلاتی را به وجود آورد .

 

از طرفی به علت وجود ماده های شیمیایی هم چون سیلیکون ها، روغن ها و موم ها در این محصولات استفاده مجدد از آن ها توصیه نمی شود به دلیل آن که این مواد تراکم ذرات داخل چشم را افزایش داده و در طولانی‌مدت اسیب هایی جدّی به چشم وارد میکند .

 

به منظور جلوگیری از این مشکلات بهتر است که از خط چشم فقط برای قسمت بیرونی چشم استفاده شود و همچنین قبل از خواب آرایش چشم ها بطور کامل شسته شود. درصورتی که از خط چشم مدادی استفاده میکنید بهتر از قبل از هر بار استفاده مداد را بتراشید تا از بروز عفونت های احتمالی جلوگیری شود.

 

نکته هایی که گفته شد به معنای منع استفاده از خط چشم نیست. ولی سعی کنید برای مناطق حساسی مثل چشم از برند ها، کمپانی ها و فروشگاه های معتبری که مواد آرایشی مرغوب، با کیفیت و معتبر را به فروش می رسانند خریدهایتان را انجام دهید.

 

منبع: بیتوته

نظر بدهید