دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار
کافه دکوراسیون

دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار

2.15Kبازدید

با این دکوراسیون بچه ها دیگه سراغ وسایل نمیرن!

بسیاری از روانشناسان اعتقاد دارند که کنجکاوی بخشی از رفتار کودکان است که باید مورد توجه قرار گرفته و اجازه داده شود تا بتوانند با همین کنجکاوی دنیای پیرامون خود را بشناسند. اما در عین حال به دلیل خطراتی که برای خود کودک وجود داشته و بهم ریختگی و آشفتگی که در خانه به وجود می آید، بسیاری از والدین به دنبال راهی برای این موضوع هستند. مسلما اولین ایده ای که به ذهن می رسد این است که وسایل و ظروف در ارتفاع و دور از دسترس کودک قرار داده شود. اما ایده جدیدتری توسط روانشناسان ارائه می شود و آن هم این که باید در محیط خانه و در کنار والدین فضایی برای کودک در نظر گرفته شود. در ادامه با این ایده و روش های مختلف اجرای آن بیشتر آشنا می شویم.

دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار

طراحی دیوار خلاقیت در خانه

یکی از ایده ها برای کنترل انرژی کودکان ایجاد فضایی برای نقاشی کردن آن هاست. از آن جایی که کودکان در اکثر مواقع بر روی دیوارها خط می کشند یا نقاشی می کنند بنابراین این فضاها می تواند بهترین مکان برای این کار باشد. در یک اقدام ساده می توانید از رتگ تخت سیاه استفاده کرده و دیوارهایی از خانه مانند راهروها، درب کمدها و … را برای این کار آماده نمایید. ایده دیگر این است که از نقاشی های فرزندتان به عنوان تابلو بر روی دیوارها حتی در نشیمن استفاده کنید. این کار تاثیر روانشناسانه زیادی نیز خواهد داشت.

دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار

استفاده از مبلمان کودکان

این که کودک احساس کند فضایی مخصوص به خود داشته و می تواند در عین حال، در کنار پدر و مادرش محدوده خاص خود را داشته باشد تاثیر بسیار مثبتی برایش خواهد داشت. بنابراین توصیه می شود از مبلمان مخصوص به هر رده سنی، به طور مثال میز و صندلی، در کنار نشیمن یا آشپزخانه استفاده شود. این کار باعث می شود که کودک با وسایل متناسب با خود درگیر شده و کم تر به سراغ سایر وسایل خانه برود.

دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار

فضای ذخیره سازی شیک برای کودکان

یکی از مشکلاتی که در والدین با آن درگیر هستند بهم ریختگی اسباب بازی ها و عروسک های فرزندشان است. به دنبال صحبتی که در نمونه بالا داشتم، به راحتی می توان از فضاهای ذخیره سازی زیبا برای خود کودک استفاده کرد. اصلا به فکر این موضوع نباشید که دکوراسیون خانه تان زشت و نامناسب می شود. تصاویر زیر به شما نشان می دهد که به خوبی با مدل های ساده و رنگ های زیبا می توانید این ایده را عملی کنید. با این کار در زمان نظافت و مرتب خانه توسط مادر، کودک نیز ترغیب می شود تا وسایل خود در نشیمن یا اتاق را مرتب نماید.

دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار

رنگ مناسب دکوراسیون کودکانه

موضوع دیگری که می تواند ذهن والدین را مشغول نماید این است که فکر می کنند ایده های کودکان برای چیدمان خانه متناسب با بزرگ ترها نبوده و فضای شیک و رسمی منزل را بهم می ریزد. یکی از راهکارهایی که باعث می شود بزرگ تر ها نیز در کنار بچه ها از فضا لذت ببرند به کارگیری رنگ های مناسب است. اگر یک بخش مشخص از خانه، به طور مثال بخشی از نشیمن را به این کار اختصاص بدهید، می توانید از وسایل با رنگ های کودکانه استفاده کرده و سعی کنید آن ها را با وسایل دیگر ست نماید. به طور مثال برای قاب کردن نقاشی فرزندتان از همان قابی استفاده کنید که برای عکس های خانوادگی یا سایر تابلوهای دیواری به کار برده اید.

دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار

منبع : چیدانه

نظر بدهید