در فصل های سرد از چه عطری استفاده کنیم 1
کافه خواندنی

در فصل های سرد از چه عطری استفاده کنیم

1.46Kبازدید

تغییرات فصلی باعث می شود تغییراتی نیز در روند زندگی ما و انتخاب هایمان ایجاد شود. یکی از تغییراتی که شاید کمتر مورد توجه قرار گیرد تغییر رایحه و بوی عطر مورد استفاده مان است، بخصوص اگر به عطر خاصی علاقه داریم و همواره از آن استفاده می کنیم سخت است که با تغییر فصل عطر دلخواه مان را کنار بگذاریم! اما لازم است اندکی انعطاف پذیر باشیم.

در فصل های سرد از چه عطری استفاده کنیم

 اگر عطر مورد علاقه ما رایحه ای گرم و تند داشته باشد گزینه ی مناسبی برای فصل تابستان نیست و برعکس، اگر عطر مورد نظر ما رایحه ای سرد و خنک داشته باشد با توجه به بادهای سرد فصل پاییز و زمستان درصد بسیار کمتری از آن عطر در هوا پخش خواهد شد. توصیه برتر این است که در عطرهای مورد علاقه خود دنبال دو گزینه باشید یکی برای فصل های سرد و دیگری برای فصل های گرم سال. انتخاب عطر برای هر فصل به گونه ای است که اگر فصل گرم باشد عطر انتخابی شما باید سرد باشد، اگر نوع رایحه عطر مورد علاقه شما سرد است گزینه ی مناسبی برای فصل های گرم سال است.

به دلیل تغییرات آب و هوا در فصل های سرد و غلبه کردن حالت کرختی و سستی بر افراد، انتخاب رایحه ای گرم و تند سبب ایجاد روحیه و اعتماد به نفس شده و قوایی تازه به روان می بخشد. از خصوصیات عطرهای گرم این است که طبیعت گرمی داشته و باعث ایجاد حرارت در بدن می شود. به دلیل تبخیر کمتری که در هوای سرد اتفاق می افتد اگر عطر شما رایحه ای گرم داشته باشد باعث می شود بویی ملایم از آن به مشام برسد، از مزیت های دیگر استفاده از عطر در زمستان این است که بویی که از عطر شما در فضا پخش می شود ماندگاری بیشتری نسبت به تابستان خواهد داشت. پس برای فصل های سرد سال عطرهای سرد و خنک خود را کنار بگذارید و نوع رایحه ی عطر خود را از انواع گرم و تند آن انتخاب کنید.

در فصل های سرد از چه عطری استفاده کنیم

علاوه بر نوع رایحه، ساختار رایحه عطرها نیز از فصلی تا فصل دیگر متغییر است. ساختار رایحه مناسب برای فصل پاییز رایحه های نعناع هندی، خس خس، چوب صندل، عنبر، شکلات، گلسنگ و… است و برای فصل زمستان که هوا سردتر می شود ساختارهای وانیل، میوه های تابستانی، دارچین، دانه بخور، عنبر و ادویه جات می تواند عطرهای بی نظیری را برای شما باشد. اگر بر اساس مزه ی عطرها برای هر فصل بخواهیم پیشنهادی برای شما داشته باشیم، توصیه مناسب تر این است که در پاییز و زمستان به سراغ عطرهای تلخ بروید. در این میان عطرهایی هم هستند که مناسب همه ی فصل ها بوده و محدودیتی زمانی ندارند اما اگر جزو افرادی هستید که متناسب با فصل عطرهای خود را انتخاب می کنید این نشان می دهد که شما شخصیتی به روز و با اعتماد به نفس بالا دارید.

منبع : بانی مد

نظر بدهید