الیزابت‌تیلور
کافه خواندنی

دانستنی‌های جالب درباره زیباروی هالیوود

1.11Kبازدید

الیزابت‌تیلور بازیگر بریتانیایی_آمریکایی سرمایه‌گذار امور تجاری و فعالیّت‌های بشردوستانه بود. او فعالیّت حرفه‌ای خود را در دوران کودکی و در دهه چهلم قرن‌بیستم آغاز کرد و به یکی از مشهورترین ستاره‌های سینمای کلاسیک هالیوود در دهه پنجاه تبدیل شد. در این‌گزارش دانستنی‌های جالب درباره الیزابت تیلور را خواهید خواند:

۱. او در ۲۷ فوریه ۱۹۳۱ میلادی در لندن و در خانواده‌ای ثروتمند متولد شد. آنها پس از جنگ‌جهانی دوم به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کردند.

الیزابت‌تیلور

۲. در سال ۱۹۶۰میلادی و در طول فیلمبرداری فیلم باترفیلد Butterfield به دلیل ابتلا به حالت نادری از التهاب ریه، خبر مرگ او منتشر شد که البته او از این بیماری جان سالم به‌در برد.

۳. تیلور نخستین بازیگر قرن‌بیستم بود که به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم کلئوپاترا در سال 1963، یک میلیون دلار دستمزد گرفت.

۴. بودجه تهیه لباس‌های الیزابت در نقش کلئوپاترا بیش از هر بازیگر دیگری روی پرده سینما بود و به ۱۹۴,۸۰۰ دلار رسید.

۵. او علاقه زیادی به سنگ‌های قیمتی و جواهرات گرانقیمت داشت.

الیزابت‌تیلور

۶. در فیلمبرداری فیلم نشنال‌وِلوِت National Velvet وقتی دوازده‌سال داشت، کمر او شکست و در طول دوران حرفه‌ای اش به طور کلی پنج‌بار کمر او آسیب دید.

۷. فیلم (پدر عروس: Father of Bride) برای نخستین‌بار در سال ۱۹۵۰ و دو روز بعد از ازدواج حقیقی با کونراد هیلتون به نمایش درآمد. این‌ازدواج فقط سه ماه دوام آورد.

الیزابت‌تیلور

۸. نخستین کلمه‌ای که مگی‌سیمپسون در (خانواده سیمپسون) می‌گوید کلمه‌ی (Daddy) است. این‌کلمه با صدای تیلور گفته‌شده‌است.

۹. عکس الیزابت متعلق به ۱۹۶۳ اثر اندی‌وارهول، به مبلغ فوق‌العاده ۲۳.۷ میلیون دلار به فروش رسید و یک ناشناس آن را در حراجی کریستی نیویورک خرید.

الیزابت‌تیلور

۱۰. الیزابت تمایل نداشت او را لیز صدا کنند، زیرا لیز شبیه hiss تلفّظ می‌شد.

۱۱. او یکی از نزدیک‌ترین افراد به مایکل‌جکسون اسطوره پاپ جهان بود و در ماجرای اتهام تجاوز به کودکان از جکسون دفاع کرد.

۱۲. الیزابت تیلور ۸ بار ازدواج کرد.

۱۳. به او لقب گربه‌ی ملوس هالیوود را داده بودند. تیلور در ۲۳ مارس ۲۰۱۱ در سن ۷۹ سالگی در بیمارستان سیدار سینای شهر لس آنجلس درگذشت. او مدت زیادی بیمار بود و بارها به دلیل ناراحتی قلبی تحت درمان قرار گرفته بود.

الیزابت‌تیلور

منبع : تابناک باتو

نظر بدهید