آرایش روی پوست های چرب
کافه زیبایی

توصیه های الزامی برای دوام آرایش روی پوست های چرب

630بازدید

پوست‌های چرب به دلیل داشتن منافذ بزرگ و باز به راحتی آلودگی‌ها را جذب می‌کنند و به همین علت بیشتر دچار جوش و آکنه می‌شوند. برای مراقبت از پوست‌های چرب باید به نکات مهمی توجه کنید همچنین دوام آرایش روی پوست‌های چرب کم است در ادامه همراه با ما همراه شوید تا درباره آرایش روی پوست چرب و توصیه‌های دوام آرایش برروی اینگونه پوست‌ها بیشتر بخوانید.

آرایش روی پوست های چرب

افرادی که این نوع پوست را دارند، غدد چربی‌شان بیش از حد فعال است. البته داشتن پوست چرب به دلایلی خوب هم هست، چرا که باعث حفظ رطوبت پوست و صاف‌تر به نظر رسیدن آن می‌شود، ولی یک مشکل خیلی بد هم دارد: جوش. حداکثر ترشح چربی پوست، در سنین ۱۶ تا ۵۰ سالگی است. منافذ پوست در این نوع اغلب بزرگ است. پوست براق است و زیاد جوش می‌زند. (چون گرد و غبار و آلودگی راحت‌تر از طریق این منافذ بزرگ به پوست نفوذ می‌کند).

در اینجا ۸ نکته با ارزش را برای شما ذکر می‌کنیم که می‌تواند برای شما مفید باشد:

۱– ابتدا پوست خود را آماده کنید.

اگر پوست شما چرب است، بهتر است که از یک کرم قبل از آرایش استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که آرایش مدت زمان بیشتری بر روی پوست شما بماند. شما باید بر روی نواحی چرب‌تر مانند ناحیه T، پیشانی، بینی و چانه از کرم قبل از آرایش فاقد چربی استفاده کنید. این کار را بعد از شستشوی پوست خود و قبل از استفاده از کرم پودر و یا هر آرایش دیگری انجام دهید.

۲– چشمان خود را آماده کنید.

از مالیدن کانسیلر به دور چشم خود پرهیز کنید. به جای آن از کرم‌های قبل از آرایشی استفاده کنیدد که برای پلک طراحی شده اند.

۳– از استفاده بیش از حد از پودر خودداری کنید.

از پودر فقط در نواحی از صورت خود استفاده کنید که درخشنده هستند. اگر از پودر زیاد بر روی صورت خود استفاده کرده اید، اسفنج آرایش را مرطوب کنید و بر روی نواحی که از صورت که دارای پودر زیادی است قرار دهید.

۴– از ورق‌های چربی زدا استفاده کنید.

می‌توانید همیشه ورق‌ها و کاغذ‌های چربی زدا را با خود همراه داشته باشید این کاغذ‌ها چربی را از روی پوست شما بر می‌دارند.

۵– از مواد آرایشی فاقد چربی استفاده کنید.

هنگامیکه پوست شما به اندازه کافی چرب است بهتر است که از مواد آرایشی فاقد چربی استفاده کنید و این کار باعث می‌شود که منافذ پوست شما نیز باز نشوند.

آرایش روی پوست های چرب

زیرسازی پوست‌های چرب قبل از آرایش

۶– از کرم‌های قبل از آرایش با دوام استفاده کنید.

آب و روغن هر دو باعث از بین رفتن آرایش می‌شوند. به همین دلیل بسیاری از افراد از محصولاتی استفاده می‌کنند که ضد آب هستند. بهتر است که از کرم‌های قبل از آرایش مخصوص چشم استفاده کنید.

۷– به پوستی نرم و هموار فکر کنید.

قبل از آرایش، از یک مرطوب کننده سبک که چرب نباشد برای آب رسانی به پوست خود استفاده کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب فاقد چربی را فراموش نکنید.

۸– چربی اضافی را کاهش دهید.

هفته‌ای یک الی دو بار، از ماسک درمانی استفاده کنید. ماسک‌هایی که از کائولین یا بنتونیت ساخته شده اند برای پوست‌های چرب بسیار مناسب هستند و ناخالصی‌ها و چربی را جذب می‌کنند. کمی‌از کرم‌های درمانی را با انگشت بر روی پوست خود قرار دهید. اجازه دهید که ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بر روی پوست شما بماند و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.

آرایش روی پوست های چرب

بد نیست نکات آرایش روی پوست چرب را بدانید

۱) هر روز صبح پوست صورت را با شوینده‌های مخصوص پوست چرب بشویید.

۲) افراد با پوست چرب بهتر است بعد از شستشوی صورت از تونر مخصوص پوست چرب استفاده کنند. تونر علاوه بر پاک کرده باقیمانده مواد آرایشی، سلول‌های مرده را از روی پوست برمیدارد.

۳) قبل از استفاده از هر گونه مواد آرایشی، آبرسانی به پوست را فراموش نکنید. از مرطوب کننده‌های فاقد چربی استفاده کنید.

۴) هنگام خرید مواد آرایشی حتما به کلمه فاقد چربی و بدون چربی دقت کنید.

۵) زیرسازی آرایش را به کمک پرایمر مخصوص پوست چرب را فراموش نکنید.

۶) افراد با پوست چرب بهتر است از پنکک استفاده نکنند. از استفاده بیش از حد کرم پودر خودداری کنید.

۷) افراد با پوست چرب باید از ضد آفتاب فاقد چربی استفاده کنند.

۸) این افراد در طول روز و در هنگام آرایش صورت باید از دستمال کاغذی برای گرفتن چربی صورت استفاده کنند. به این صورت که یک دستمال را باز کنید و روی صورت گذاشته و فشار دهید سپس دستمال را به آرامی بردارید.

۹) قبل از خواب مواد آرایشی را از روی صورت پاک کنید و مراحل پاکسازی صورت را انجام دهید.

منبع:تک رژ

نظر بدهید