ترفندهای دکوراسیون داخلی برای چیدمان خانه 5
کافه دکوراسیون

ترفندهای دکوراسیون داخلی برای چیدمان خانه

1.58Kبازدید

با این ترفندها، چیدمان خانه خود را جذاب تر کنید و از آن بیشتر لذت ببرید… .

ترفندهای دکوراسیون داخلی برای چیدمان خانه

1 – سقف‌های بلند همیشه جلوه با شکوه تری دارند. برای آنکه ارتفاع سقف بیشتر به نظر برسد، چوب پرده را نزدیک به سقف نصب کنید و سعی کنید پرده نیز تا کف زمین آویزان باشد.

2 – در صورت استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی، حتی الامکان سعی کنید از طیف های مختلف رنگ آن استفاده کنید. استفاده از یک رنگ چوب، فضای خانه را بسته و بی‌روح می‌کند.

3 – رنگ‌ها به خانه عمق و وسعت می‌ دهند، لذا تا جایی که ممکن است سعی کنید از رنگ‌های بی‌روح برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده نکنید. در صورت داشتن چنین فضایی، دیوارهای خانه را با تابلوها و تصاویر شاد یا با استفاده از وسایل رنگی تزئین کنید.

4 – طول وعرض فرش یا قالیچه‌ای که برای پوشش کف در نظر می‌گیرید، بهتر است حدود 50 تا 60 سانتیمتر از اطراف میز وسط مبلمان بیرون زده باشد.

5 – مبلمان را به صورتی بچینید که در هر سمت از مبلمان 50 سانتی‌متر فضای خالی برای رفت و آمد  وجود داشته باشد. مبل ها نباید به طور کامل به دیوارها بچسبند.

6 – قرار دادن کتاب‌ها به صورت مرتب روی میزهای عسلی یا میزهای کناری کاناپه‌ها حسی خوب و فرهنگی در محیط ایجاد می کند.

7 – کوسن‌ها وسایل تزئینی هستند که در زیباتر نمودن مبل‌ها بسیار موثر هستند. بهتر است تعداد محدودی کوسن روی مبلمان گذاشته شود، زیرا استفاده زیاد از کوسن، سبب می شود که زیبایی و رنگ و طرح مبلمان تحت الشعاع قرار گیرد.

ترفندهای دکوراسیون داخلی برای چیدمان خانه

8 – استفاده از آینه‌های بزرگ و زیبا به خانه روح و وسعت می دهد. بنابراین همیشه بخشی از خانه را برای قرار دادن آینه اختصاص دهید تا بدینوسیله از بازتاب نور و رنگ در فضای خانه لذت ببرید.

9 – تعادل را در قرار دادن گل و گیاه  درخانه رعایت نمایید. استفاده بیش از حد از گل و گیاه فضا را بسته و دلگیر می‌کند. اگر علاقه‌مند به قرار دادن گل و گیاه در خانه هستید بهتر است فضای کوچکی را به این کار اختصاص دهید.

10 – هنگام خرید مبلمان، فضای خانه را درنظر بگیرید . بطور کلی بهتر است مبلمان دو سوم از فضای خانه را پرکند و یک سوم برای رفت و آمد خالی باقی بماند تا خانه کوچک و بی نظم به نظر نرسد.

 

منبع : ساختمون دات کام

نظر بدهید