جا دادن وان و جکوزی در حمام های کوچک
کافه دکوراسیون

ترفندهای جا دادن وان و جکوزی در حمام های کوچک

1.59Kبازدید

با نگاه به عملکرد و جایگاه حمام ها در حفظ سلامتی میتوان به مهم بودن این فضا در خانه پی برد. اما شاید دغدغه این فضا گاهی کوچک بودن آن ها است. در حمام های کوچک هم می توان از تجهیزاتی مانند وان و حتی جکوزی ها هم استفاده کرد، به شرط آن که ترفندهای دکوراسیونی آن را بلد باشید. باید بدانید چگونه وان، کابین دوش و جتی جکوزی ها را در حمام جانمایی کنید تا بتوانید از وجود آن ها بهره مند شوید، این مطلب هم می خواهد همین را به شما بگوید، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

یکی کردن فضای دوش و وان ها

جا دادن وان و جکوزی در حمام های کوچک

امروزه در خانه های مدرن حمام تنها یک اتاق برای شستشوی بدن بعد از یک کار سخت نیست، بلکه فضایی برای ریلکس شدن، آرایش کردن، لباس شستن و قرار دادن انواع لوازم آرایشی و بهداشتی و شوینده های شیمیایی و… می باشد. برای انجام تمام این فعالیت ها در یک فضای کوچک می توان راه کار هایی اندیشید. یکی از راه ها، یکی کردن وان با دیگر عناصر است. مثلا می توانید وان را درست زیر دوش قرار دهید، با این کار دیگر نیازی نیست تا برای دوش ها کابینی جدا در نظر بگیرید.

جکوزی در حمام های کوچک

جا دادن وان و جکوزی در حمام های کوچک

شما می توانید به جای وان ها، از جکوزی استفاده کنید. طول وان ها معمولا با طول بدن یک انسان بالغ برابری می کند(به غیر از وان های سفارشی)، اما جکوزی ها می توانند فضای کمتری را اشغال کنند. حتی در بعضی موارد در کنار این جکوزی ها می توان کابین های دوش هم در نظر گرفت.

وان های قفسه دار

جا دادن وان و جکوزی در حمام های کوچک

اگر فکر می کنید که با گذاشتن وان در حمام های تان دیگر جایی برای کمد ها ندارید، باید بگویم که این راه هم چاره ای دارد. شما می توانید از وان هایی استفاده کنید که در زیرشان فضایی کمد مانند وجود دارد. با این کار می توانید یک نشان را با دو تیر بزنید. نمونه ای از این وان ها را در عکس بالا می توانید ببینید.

وان ها و دوش های کابین سه گوش

جا دادن وان و جکوزی در حمام های کوچک

عکس بالا نمونه ای از دکوراسیون داخلی یک حمام را به شما نشان می دهد که با وجود فضای کوچک و کم خود، اما از تمام تجهیزات مانند وان و کابین دوش استفاده شده است. این نوع وان ها و دوش ها را به سه گوش معروف هستند و کاملا به درد فضاهای کوچک می خورند، البته خود این نوع وان ها نیز دارای ابعاد واندازه های مختلفی هستند که شما با توجه به ابعاد حمام های تان می توانید نمونه مناسب را سفارش دهید.

اختلاف سطح در حمام های کوچک

جا دادن وان و جکوزی در حمام های کوچک

برای جاگذاری تجهیزات در حمام های کوچک می توانید از اختلاف سطح استفاده کنید، دقیقا مثل کاری که در عکس بالا صورت گرفته است. اختلاف سطح به شما کمک می کند تا بتوانید تجهیزات و وسایل بیشتری را در حمام های کوچک تان جا گذاری کنید.

حذف درب کابین دوش و وان

جا دادن وان و جکوزی در حمام های کوچک

اگر عرض حمام شما ۱.۵ متر است بی شک فقط برای یک توالت و یک وان کوچک جا دارد. پس در چنین حمام کوچکی به جای استفاده از در از یک صفحه شیشه‌ای در قسمت دوش‌گرفتن استفاده کنید تا هم آبی به بیرون نریزد و هم آزادی عمل بیشتری داشته باشید.

منبع:چیدانه

نظر بدهید