ترفندهایی برای قدبلند دیده شدن
کافه خواندنی

ترفندهایی برای قدبلند دیده شدن

1.66Kبازدید

برخی از افراد با کوتاهی قد خود مشکل دارند. دلیل آن هرچه باشد، کوتاهی قد می‌تواند واقعاً مشکل‌ساز باشد.ترفندهایی وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از لباس‌های خود توهم بلندی قد را در دیگران ایجاد کنید.علاوه بر استفاده از کفش‌های طبی و پاشنه کوبایی، چند ترفند دیگر برای قدبلند دیده شدن وجود دارد که در این مطلب به بیان آنها می پردازیم.

ترفندهایی برای قدبلند دیده شدن

ارتباط قدبلند بودن با ژست

باور کنید یا نه بدنتان چند سانتی‌متر از قدتان را مخفی کرده است – و تنها کاری که باید برای مشخص شدن آن بکنی این است که صاف بایستید. علاوه بر داشتن رژیم غذایی متعادل، ورزش منظم و ۸ ساعت خواب در شب، ژست شما هم یکی از طبیعی‌ترین روش‌ها برای افزایش قد است. اگر نمی‌دانید که چگونه ژست خود را درست کنید، تصور کنید که طنابی از داخل بدنتان رد شده و سرتان را بالا نگه می‌دارد. این تصویر را در طول روز در ذهن داشته باشید – سر خود را بالا نگه دارید، پشت خود را صاف کنید و سینه خود را جلو بدهید.

یکپارچگی رنگ‌ها را برای قدبلند جلوه کردن حفظ کنید

لباس‌های تک‌رنگ هماهنگ، بدن را صاف نشان می‌دهند و قد را بلندتر نشان می‌دهند زیرا خط عمودی را که چشم دنبال می‌کند، نمی‌شکنند. تکنیک پوشیدن لباس‌های تک‌رنگ در طیف‌های مختلف (که مد این فصل هم هست)، به چشم اجازه می‌دهد که بدن را به‌سرعت و بدون اخلال از بالا به پایین نگاه کند؛ و هرچه رنگ، تیره‌تر باشد بهتر است تا اینکه به رنگ مشکی برسید که واقعاً لاغر نشانتان می‌دهد بنابراین سراغ سورمه‌ای یا زغالی بروید.

لباس‌های اندازه تن خود بپوشید

اگر می‌خواهید بلندتر به نظر برسید، لباس اندازه تن مهم‌ترین عامل است. همه ما تصویر اغراق‌شده مردان در کت‌وشلوارهای گشاد را دیده‌ایم؛ نه‌تنها انگار که به کمد پدرشان حمله کرده‌اند بلکه انگار آن‌قدر کوچک هستند که هیچ لباسی اندازه آن‌ها نمی‌شود. شما باید سایز خود را بدانید (اکثر مردان سایزی بسیار بزرگ‌تر از خود می‌خرند)، بدانید که چه دوختی برایتان مناسب‌تر است (اگر کوتاه و تو پر هستید، احتمالاً شلوار جین تنگ نباید بپوشید) و برندی را انتخاب کنید که بهتر به شما می‌آید. خلاصه، شلوارهای بگی و فاق کوتاه خود را دور بریزید و یک خیاط خوب برای خود پیدا کنید که نیاز شما را درک کند.

ترفندهایی برای قدبلند دیده شدن

راه‌راه‌های عمودی شما را قدبلندتر نشان می‌دهند

این قانون را فراموش نکنید که راه‌راه‌های افقی شما را عریض‌تر نشان می‌دهند و همین منطق درباره راه‌راه‌های عمودی و بلندتر نشان دادن قد صدق می‌کند. خطوط عمودی با فاصله یکسان – خواه در طرح لباس باشند مانند پیراهن‌های راه‌راه، خواه در پارچه باشند مانند مخمل کبریتی – شما را بلندتر نشان می‌دهند زیرا چشمان دیگران تمایل به دنبال کردن این خطوط دارند.

نسبت‌های کوچک

همان‌گونه که لباس‌هایتان نباید زیاد بزرگ باشند، جزییات ظریف نیز از همین قاعده پیروی می‌کنند؛ بنابراین، یقه‌برگردان، عرض کراوات و گره آن، یقه و حتی آستینی که از زیر کتتان بیرون زده باید کوچک‌تر و باریک‌تر از حد معمول باشند. این کار موجب می‌شود که همه لباس‌ها متناسب با سایز شما باشند و کوتاهی قدتان را برجسته نکنند.

جزئیات را به بالاتنه محدود کنید

حتماً تاکنون متوجه شده‌اید که هدف، معطوف کردن توجه به بالاتنه است. خوره‌های مد، جذب اکسسوری‌ها می‌شوند پس استفاده از دستمال جیبی، کلاه، گیره کراوات و عینک بسیار نتیجه‌بخش است اما همه آن‌ها را باهم استفاده نکنید.

از قدرت یقه‌هفت استفاده کنید

هر مردی که حتی یک‌بار کت‌وشلوار پوشیده باشد، به او احساس خوش‌تیپی و قدبلندی دست می‌دهد. یکی از دلایل این احساس این است که یک کت‌وشلوار اندازه به ژست شما کمک می‌کند و دلیل دیگر، شکل آن است. شکل هفتی که بلیزر ایجاد می‌کند، چشم‌ها را به سمت بالا هدایت و شانه‌ها را برجسته‌تر می‌کند. این تکنیک در مورد گرم‌کن‌های یقه‌هفت که گردن را بلندتر نشان می‌دهند و بهانه خوبی برای پوشیدن لایه‌های دیگر لباس هستند هم صدق می‌کند.

ترفندهایی برای قدبلند دیده شدن

از چه چیزهایی باید پرهیز کرد

علاوه بر بایدها، در تلاش برای بلندقد نشان دادن خود، نبایدهایی نیز وجود دارد:

  • از کمربند استفاده نکنید خصوصاً اگر رنگ متضادی داشته باشد؛ زیرا با اضافه کردن خطی افقی (فراموش نکنید که خطوط عمودی دوست شما هستند) جلوی حرکت رو به بالای چشم را می‌گیرند.
  • شلوارک و پیراهن‌های آستین‌کوتاه، اعضای کوتاه‌تر بدن را برجسته می‌کنند بنابراین، شلوار لینن بپوشید و آستین‌های خود را به روش ایتالیایی تا بزنید. البته در گرم‌ترین روزهای تابستان نمی‌توان شلوارک نپوشید پس به دنبال مدل‌هایی باشید که کمی بلندتر باشند تا پاهایتان را بلندتر جلوه دهند.
  • اگر پیراهنتان پایین‌تر از استخوان لگن قرار گرفت، آن را درون شلوار ببرید یا پیراهن دیگری بپوشید. هر پیراهنی که پایین‌تر از استخوان لگن قرار بگیرد، پاهایتان را کوتاه نشان می‌دهد.
  • اجازه ندهید قدتان، زندگی شما را کنترل کند. به یاد داشته باشید که به ازای هر مردی که در آرزوی قد بلند است، مردی وجود دارد که در آرزوی قد کوتاه است.

منبع:چی مده

نظر بدهید