تخت خواب گرد برای اتاق خواب
کافه دکوراسیون

تخت خواب گرد برای اتاق خواب

5.24Kبازدید

از نظر ما یک اتاق خواب زمانی کامل می شود که تختخواب مستطیل شکل زیبایی در آن قرار بگیرد. سپس کمدها، میز آرایش، میز تحریر و یا هر وسیله مورد نیاز دیگر را به آن اضافه می کنیم. سوالی که از شما دارم این است که آیا تاکنون به تخت های غیر مستطیل یا مربع هم فکر کرده اید؟ می توانید اتاق خوابتان را با یک تخت دایره یا بیضی شکل تصور کنید؟ و این که اصلا تاکنون در چند خانه تختخواب های گرد یا چند گوشه را مشاهده کرده اید؟ اگر فکر می کنید که با این مدل ها آشنایی ندارید و یا نمی توانید از آن ها در منزل خود استفاده کنید، در این مطلب با من هم همراه شوید.

مزایای تخت خواب گرد

تخت خواب گرد تخت خواب گرد

همه ما تصوری که از تخت خواب های گرد داریم، خانه های اشرافی و سلطنتی و اتاق های لوکس در فیلم های سینمایی است. اما در واقعیت مثال های نقض فراوانی وجود دارد و خواهید دید که این تخت ها در خانه های معمولی با اتاق های کاملا معمولی هم پیدا می شوند.

از مهم ترین مزایای تخت خواب گرد می توان به وجود نداشتن زاویه و گوشه ها در آن اشاره کرد. این موضوع باعث می شود که امکان آسیب کودکان و افراد ناتوان کم تر شده و همچنین راحت بتوان آن را در فضا جابه جا نمود. به نظر روانشناسان، یک شکل گرد، باعث می شود فرد احساس امنیت بیش تری پیدا کنند و به نوعی آرامش را در فضا القا می کند.

تخت خواب گرد تخت خواب گرد تخت خواب گرد

از دیگر ویژگی های مثبت یک تخت خواب گرد می توان به این موضوع اشاره داشت که تقریبا در تمامی سبک ها قابل استفاده بوده و می توان آن را با دکوراسیون های مختلف به کار برد. مهم نیست که شما یک اتاق خواب مدرن دارید یا کلاسیک، مهم این است که می توانید با یک سرویس خواب مناسب و سایر لوازم مورد نیاز در اتاق خوابتان، این تخت را با سبک موجود هماهنگ نمایید. اگر از پشت تختی های گرد برای تخت خوابتان استفاده نمایید بیش تر سبک آن را به سمت کلاسیک و امثال آن می برید و هرچه ساده تر با آۀن برخورد نمایید، مدرن تر و مینیمال تر خواهد بود. البته این مورد را هم باید اضافه کنم که تخت خواب دایره ای شکل برای تمامی سنین از نوزاد گرفته تا زوج های جوان قابل استفاده خواهد بود. به خصوص دخترهای نوجوان از این طرح بسیار استقبال می کنند و با رویاها و خیال پردازی هایشان هم خوانی بیش تری دارد.

معایب تخت خواب دایره ای شکل

تخت خواب گرد

از بزرگ ترین معایب این مدل تخت خواب که باعث می شود عده زیادی به سمتش نروند، این است که برای اتاق ها و فضاهای کوچک مناسب و ایده آل نیست. به همین دلیل بیش تر برای اتاق خواب های با ابعاد بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. البته روش های وجود دارد که شما بتوانید آن ها را اتاق های کوچک نیز قرار بدهید. یکی از این روش ها جای گیری تخت در گوشه ها و کنار اتاق است. این موضوع ممکن است باعث بشود که مجبور شوید به صورت سفارشی تخت را ساخته و سپس خریداری کنید اما اگر به این طرح علاقه مندید مسلما ارزش آن را خواهد داشت. روش دوم به کار بردم لوازم و مبلمان گرد در کناره های تخت است که باعث می شود با کمبود جا مواجه نشوید.

تخت خواب گرد

از دیگر مشکلاتی که بعضی از افراد با آن مواجه می شوند تهیه سرویس خواب دایره ای و گرد مناسب برای تخت خوابشان است. پیدا کردن مجموعه های ملافه مناسب یکی دیگر از مشکلات عمده است. البته برای رفع این مشکل می توان از تشک ها و سرویس خواب مستطیل شکل استفاده کرد که همان حس خوابیدن بر روی تخت های معمولی را نیز برای شما به وجود می آورد.

منبع : چیدانه

نظر بدهید