تخت خواب دو طبقه
کافه دکوراسیون

تخت خواب دو طبقه، قرار نیست هر دو طبقه تخت باشه!

1.23Kبازدید

از آنجایی که همواره در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب کودک و نوجوانان به این موضوع اشاره می شود که آن ها باید قادر به انجام کارهای مختلف مانند کار، بازی، خواب و … در اتاق خود باشند، تخت خواب های دو طبقه و یا نیم طبقه بسیار ایده آل و مناسبشان خواهد بود. این مدل به آن ها اجازه می دهد که در یک اتاق بدون از دست دادن فضا، تمامی فعالیت های خود را به انجام برسانند. برای انتخاب بین مدل های متنوعی که وجود دارد، ابتدا باید در نظر بگیرید که نیاز فرزندتان چیست. بهترین روش برای جلوگیری از هر گونه اشتباه، رفتن به فروشگاه با فرزندتان برای آزمایش مدل است. در ادامه 8 مدل با تمام ویژگی های گفته شده را برای شما در نظر گرفته ام تا بهتر بتوانید آن ها را تحلیل کنید.

تخت خواب دو طبقه با فضای بازی

تخت خواب دو طبقه

ساختار اتاق خواب: ساختار شامل یک تخت در بالا و یک فضای بازی آرام در پایین است که دسترسی به تخت توسط پله و از سمت راست صورت می گیرد. قسمت بازی می تواند کمی هیجان انگیز تر برای بچه ها باشد، مانند نمونه بالا که توسط یک حفره منحنی دسترسی داده شده است.

ویژگی های مدل: منطقه بازی به صورت نیمه باز طراحی و ساخته شده که موجب می گردد والدین بتوانند بچه ها را در حین بازی تماشا کرده و با آن ها ارتباط داشته باشند.

ویژگی های زیبایی شناسی: در طراحی این مدل تخت دو طبقه از رنگ سفید استفاده شده تا از دلگیر شدن فضای اتاق جلوگیری شود. اما برای ایجاد فضای شادتر می توانید سایر وسایل و حتی دیوارها را رنگی در نظر بگیرید. برای آن که کودک بهتر بتواند با دکور ارتباط برقرار کند از چندین عنصر به طور مستقیم یا غیرمستقیم یادآور مدرسه هستند استفاده شده به عنوان مثال، تخته سیاه یا قفسه کتاب.

تخت خواب دو طبقه با فضای ذخیره

تخت خواب دو طبقه

ساختار تخت خواب: ساختار این تخت کمی عجیب و غیرمعمول می باشد. به این صورت که که یک پوشش چادر مانند با طرح آسمان روی تخت قرار گرفته شده است. این کار می تواند برای کودک شما جذابیت ایجاد نماید. علاوه بر ذخیره سازی، در قسمت دیگر تخت دو طبقه یک فضای کار و مطالعه در نظر گرفته شده است.

ویژگی های مدل: نسبت به ابعاد مورد نیاز شما، می توانید تعداد کشوها و کمدها را تغییر بدهید. که این کار کاملا نیاز کودکتان را در اتاقش برطرف می سازد.

ویژگی های زیبایی شناسی: مجددا، در این مدل نیز از رنگ سفید برای تخت خواب استفاده شده است و در عوض چادر بالای تخت می تواند با فرش و رنگ یکی از دیوارها هماهنگ و ست بشود.

تخت خواب دوطبقه نوجوان

تخت خواب دو طبقه

ساختار تخت خواب: در این جا فضای زیر تخت کاملا به یک فضای کار و تحصیل خوب تبدیل گشته است. فقط باید به ارتفاع مناسب از سقف توجه زیادی داشته باشید.

ویژگی های مدل: مهم ترین ویژگی این مدل تخت دو طبقه همان قسمت کار، کشوها و قفسه کتاب است که حتما مورد نیاز کودک شما نیز خواهد بود.

زیبایی شناسی: چوب علاوه بر استحکام و طول عمر زیادی که دارد، اگر با رنگ طبیعی خودش استفاده شود گرمی و صمیمیت خاصی را به فضا می بخشد. این طرح چوب تقریبا برای تمام سنین کودک و نوجوان مناسب خواهد بود.

تخت خواب دو طبقه

طرح در اتاق: تخت خواب با این مدل در گوشه ای از اتاق قرار می گیرد اما لازم نیست حتما از دو طرف به دیوار تکیه داده شود. نسبت به مدل های قبلی ساده تر و سبک تر ساخته شده و با سبک های مختلف قابل انطباق خواهد بود. استفاده از فضای زیر تخت و همچنین امکان استفاده از فضای کنار پنجره بسیار هوشمندانه و عملی بوده است.

ساختار تخت خواب: ساختار ساده است زیرا از تخت و میز تشکیل شده است. نصب آن در زیر آفتاب اجازه می دهد تا یک فضای کاری واقعی را در داخل اتاق ایجاد کند.

ویژگی های مدل: یکی از ویژگی های این مدل، دقیقا فضای بزرگ زیر آن است. زیرا می تواند آزادانه مرتب شود. به جای دفتر، ما می توانستیم یک مبل یا یک منطقه بازی نیز در نظر بگیریم.

تخت خواب دو طبقه با تم کشورها

تخت خواب دو طبقه

ساختار تخت خواب: ساختار تخت خواب شامل یک تخت در بالا و تخت دیگر در پایین است.اما تخت پاین قابلیت تبدیل به یک مبل را دارد. بنابراین در صورت عدم استفاده از تخت پایینی به راحتی می توان کاربری دیگری برای آن در نظر گرفت.

خصوصیات مدل: آنچه که خاصیت این مدل را مشخص می کند، طراحی فلزی است که قطعا در مقایسه با نیمکت چوبی آن را بیش تر به طرح های صنعتی و امروزی نزدیک می کند.

زیبایی شناسی: با استفاده از خطوط فلزی و ساده و همچنین رنگ تیره و اسپورت آن، برای طراحی از تم کشور انگلیس استفاده شده است. نمادهای کشورها می تواند بسیار جذاب و جالب باشد.

تخت خواب به سبک یک استودیوی کوچک

تخت خواب دو طبقه

طرح در اتاق: طرح این مدل به نوعی است که قسمت پایینی به صورت کاملا باز در نظر گرفته شده و در نتیجه می تواند کاربری های زیادی را داشته باشد. بنابراین برای ساخت چنین طرحی باید از قبل ابعاد و اندازه ها را متناسب با اتاق تعیین کرده باشید.

ویژگی های مدل: علاوه بر قسمت پایین که قبل تر به آن اشاره شد، وجود نرده بان دسترسی به قسمت تخت را آسان خواهد کرد.

زیبایی شناسی: رنگ و ساده بودن طرح مدل بالا، باعث می شود که بتوانید آن را با انواع سبک ها در اتاق خواب فرزندتان تطبیق دهید. قرار دادن یک مبل در کنار تخت می تواند فضای صمیمی تری را ایجاد نماید. یکی دیگر از مزایای این ساختار این است که آن را به راحتی می توان با توجه به سن و به همین ترتیب خواسته های کودک طراحی کرده و ساخت.

نوجوان

تخت خواب دو طبقه

طرح در اتاق: تفاوت این مدل با مدل های دیگر این است که نردبان در کنار یکی از دیوارها قرار گرفته و می تواند امنیت بیش تری داشته باشد.

ویژگی های مدل: اشاره شده است که بستر به خصوص به سقف نزدیک است. این ترتیب مزایای افزایش حجم موجود در زیر تخت است. با این حال، مراقب باشید که دست کم نگیرید!

زیبایی شناسی: رنگ قرمز دیوار با رنگ خاکستری تخت خواب یک کنتراست بسیار زیبایی را در فضا ایجاد کرده است. برای هماهنگی بیشتر تختخواب با دکوراسیون اتاق، از رنگ قرمز دیوار برای سایر وسایل نیز به کار رفته است.

منبع:چیدانه

نظر بدهید