تأثیر نوشیدن آب بر زیبایی پوست صورت
کافه سلامت

تأثیر نوشیدن آب بر زیبایی پوست صورت

1.5Kبازدید

همان‌طور که می‌دانید 50 تا 70 درصد جرم بدن شامل سلول‌ها، بافت‌ها و ارگان‌های مختلف از آب تشکیل‌ شده است و نوشیدن آب، نقش بسزایی در حفظ سلامتی بدن ایفا می‌کند. پوست شما نیز همچون دیگر اعضای بدنتان از سلول‌های بسیاری تشکیل‌ شده است. این سلول‌ها برای آنکه عملکرد درستی داشته باشند، روزانه به مقدار قابل‌توجهی آب نیازمندند. در این بخش، تأثیر نوشیدن آب بر پوست صورت را موردبررسی قرار خواهیم داد و شما را با فواید این کار آشنا خواهیم نمود.

تأثیر نوشیدن آب بر زیبایی پوست صورت

تامین رطوبت موردنیاز پوست

در درجه‌ اول نوشیدن آب باعث می‌شود که رطوبت موردنیاز پوست صورت شما تأمین شود و همچنین اکسیژن و مواد مغذی موردنیاز، به‌سرعت به سلول‌های پوستی انتقال یابند. بدین ترتیب بافت پوست صورت شما مدام ترمیم می‌شود و هیچ‌وقت خاصیت الاستیکی خود را از دست نمی‌دهد و این امر موجب می‌گردد که صورت شما دیرتر دچار چین‌وچروک شود.

تأثیر نوشیدن آب بر زیبایی پوست صورت

جوان‌سازی پوست

مصرف آب می‌تواند جایگزین بسیاری از عملیات‌های جوان‌سازی پوست گردد که بسیار گران‌قیمت هستند و معمولاً توسط مواد شیمیایی انجام می‌شوند. نوشیدن آب به مقدار کافی باعث می‌شود که پوست صورت شما درخشان‌تر شود و بسیار زیباتر به نظر برسد. اگر پوست صورت شما پوستی نرم و نازک است، بدانید که نوشیدن آب بهترین عمل جوان‌کننده برای صورت شما است و دیگر نیازی به کرم‌های مختلف و استفاده از مواد شیمیایی نیست.

تأثیر نوشیدن آب بر زیبایی پوست صورت

دفع سموم بدن و کاهش استرس

نوشیدن آب کافی در طول شبانه‌روز باعث می‌شود که بدن شما به‌راحتی سموم تولیدشده در بدنتان را دفع کند و همین مسئله به‌تنهایی باعث می‌شود که پوست صورت شما بسیار شاداب‌تر و باطراوت‌تر به نظر رسد. از طرفی آب به‌عنوان یکی از عوامل طبیعی کاهش‌دهنده‌ استرس و اضطراب شناخته می‌شود و همان‌طور که می‌دانید استرس یکی از اصلی‌ترین عوامل تخریب پوست است. بنابراین نوشیدن آب باعث کم‌شدن میزان استرس و همچنین جوان‌تر شدن پوست صورت شما می‌گردد.

تأثیر نوشیدن آب بر زیبایی پوست صورت

از بین بردن اگزماها و زخم‌های پوستی

همواره به خاطر داشته باشید که وقتی آب می‌نوشید، این مقدار آب در درجه‌ اول توسط ارگان‌های بزرگ و پرکار بدن شما مصرف می‌شود و مستقیماً توسط پوست جذب نمی‌گردد. بنابراین شما باید مقدار زیادی آب در طول شبانه‌روز مصرف کنید که تمام بخش‌های بدن شما بی‌نیاز از آب‌شده و مقدار آب کافی برای جذب‌شدن توسط پوست در بدنتان وجود داشته باشد. مصرف آب بسیاری از اختلالات پوستی همچون خشکی‌هایی که تبدیل به زخم شده‌اند، انواع اگزماها و چین‌وچروک‌ها را از بین می‌برد و هیچ ضرر و آسیبی برای پوست صورت شما ندارد.

تأثیر نوشیدن آب بر زیبایی پوست صورت

منبع : مجله اینترنتی مدوپیا

1 نظر

نظر بدهید