بیوگرافی داکوتا جانسون بازیگر زن زیبای سال ۲۰۱۷ 3
کافه خواندنی

بیوگرافی داکوتا جانسون بازیگر زن زیبای سال ۲۰۱۷

7.97Kبازدید

بیوگرافی داکوتا جانسون (Dakota Johnson) پنجمین بازیگر زن زیبای سال ۲۰۱۷

داکوتا مایی جانسون (انگلیسی: Dakota Mayi Johnson؛ زادهٔ ۴ اکتبر ۱۹۸۹) یک هنرپیشه و مدل اهل ایالات متحده آمریکا است. وی از سال ۱۹۹۹ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است.

از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به بن و کیت ، شبکه اجتماعی، حیوان‌صفت و ایفای نقش مورد تقدیر قرار گرفته آناستازیا استیل در فیلم پنجاه طیف خاکستری اشاره کرد.

بیوگرافی داکوتا جانسون بازیگر زن زیبای سال ۲۰۱۷

اوایل زندگی

جانسون در آستین، تگزاس متولد شد. او دختر بازیگران دان جانسون و ملانی گریفیث است. از طرف مادری، او نوه مدیر تبلیغاتی و بازیگر سابق، پیتر گریفیث و بازیگر برنده گلدن گلاب، تیپی هدرن و خواهرزاده ناتنی تریسی گریفیث بازیگر است. پدرخوانده سابقش آنتونیو باندراس است. او شش خواهر و برادر ناتنی دارد: چهارتا از سمت پدری و دوتا از سمت مادری. بازیگر نسل سوم هالیوود، داکوتا جانسون، به مدرسه اسپن در کولورادو رفت. بعداً برای سال اول دبیرستان به مدرسه سانتا کاتالینا در کالیفرنیا رفت تا اینکه به مدرسه نیورودز در کالیفرنیا منتقل شد. او در کودکی به رقص علاقه‌مند بود. در ۱۲ سالگی بعد از حضور در مجله مد نوجوانان به مدلینگ علاقه‌مند شد.

زندگی شخصی

جانسون قبلاً در رابطه‌ای طولانی مدت با جوردن مسترسون بازیگر بود. در ژوئیه ۲۰۱۴، او با متیو هیت مدل انگلیسی قرار می‌گذارد.

در پاسخ به سوالی که باتوجه به نقشش در پنجاه سایه، درباره نظر او درباره حقوق جنسیتی پرسیده شد، جانسون اعلام کرد: “من به این فیلم افتخار می کنم. من کاملاً با کسانی که فکر می کنند آنا ضعیف است، مخالفم. فکر می کنم او درواقع از کریستین قوی تر است. هرکاری که می کند به اختیار خودش است. بعلاوه من مدافع حقوق زنان هستم که می توانند با بدنشان هرکاری که می خواهند انجام دهند و نباید بابت خواسته هایشان شرمنده باشند.”

مسیر شغلی

بازیگری

در ۱۹۹۹، جانسون کارش را با فیلم دیوانه در آلاباما شروع کرد. در این فیلم او و خواهر ناتنیش، استلا باندراس، نقش دختران مادر واقعیشان، ملانی گریفیث را بازی کردند. کارگردان این فیلم، پدرخوانده اش، آنتونیو باندراس بود.

او در سال ۲۰۰۶، در بانوی گلدن گلاب رای اورد و اولین بانوی نسل دومی گلدن گلاب شد.

وقتی از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد، با آژانس ویلیام ماریس قرارداد بست و بازیگری خود را شروع کرد. او در فیلم شبکه اجتماعی به کارگردانی دیوید فینچر ظاهر شد. هم چنین حضوری در فیلم حیوان صفت، فیلم تئو و فیلم برای الن داشت. در سال ۲۰۱۲، نقشی در فیلم بزها، به کارگردانی کریستوفر نیل، فیلم ۵سال نامزدی از نیکلاس استولر و فیلم موفق خیابان جامپ شماره ۲۱ گرفت. همینطور در فیلم قرار و تغییر، نقش اول زن بود.

در مارس ۲۰۱۲، جانسون در سریال کمدی شبکه فاکس، بن و کیت، نقش کیت را گرفت و اولین حضور تلویزیونی خود را ایفا کرد. این برنامه در ۲۵ ژانویه ۲۰۱۳، بعد از یک فصل کنسل شد. او سریع به سینما برگشت و در سال ۲۰۱۴ در جنون سرعت بازی کرد. هم چنین در فیلم مدرن و اقتباسی از ویلیام شکسپیر، با نام سیمبلین شرکت کرد.

در سال ۲۰۱۳، در قسمت پایانی «دفتر» حاضر شد. جانسون در فیلم اقتباسی پنجاه سایه گری در نقش آناستازیا استیل بازی کرد.

در سال ۲۰۱۴، او همراه با جانی دپ در فیلم توده سیاه بازی کرد. قرار است در فیلم “همیشه” در نقش یک بیوه جوان ظاهر شود. همینطور جانسون برای فیلم اقتباسی از فیلم فرانسوی “من عشق هستم” قرارداد بسته است.

مدلینگ

در سال ۲۰۰۶، جانسون با “مدل‌های آی ام جی” قرارداد بست. اگرچه بازیگری شغل اصلی اوست، اما برای شلوار جین‌های منگو در سال ۲۰۰۹ مدل بود. در سال ۲۰۱۱ نیز برای شرکت استرالیایی “ویش” مدل شد.

بیوگرافی داکوتا جانسون بازیگر زن زیبای سال ۲۰۱۷

فیلم های تلوزیونی

بن و کیت در سال 2013-2012 در شانزده قسمت

دفتر در سال 2013

فیلم های سینمایی

دیوانه در آلاباما ،شبکه اجتماعی ،حیوان صفت ،برای الن ،بزها ،خیابان جامپ شماره ۲۱ ،پنج سال نامزدی ،قرار و تغییر ،

جنون سرعت ،سیمبلین ایموجن ،پنجاه طیف گری ،کلویی و تیئو ،توده سیاه ،چگونه مجرد باشیم ،پنجاه طیف تاریک‌تر ،

پنجاه طیف آزادی

جوایز

بیوگرافی داکوتا جانسون بازیگر زن زیبای سال ۲۰۱۷

 

نظر بدهید