حمام کردن با آب سرد
کافه زیبایی

برای موها حمام کردن با آب سرد بهتر از آب گرم است

747بازدید

هرچند که بدنمان دوش سرد را دوست ندارد و ترجیح می‌دهیم زیر دوش آب گرم حمام کنیم تا آب سرد، اما آب سرد برای موها بهتر است و مزایای بیشتری نسبت به آب گرم دارد. در واقع آب سرد منافذ پوستی را محکم کرده و گردش خون را افزایش می‌دهد در نتیجه برای سلامتی و زیبایی بهترین انتخاب خواهد بود. در ادامه جزییات بیشتر را در رابطه با فواید حمام کردن با آب سرد شرح خواهیم داد.

دوش آب سرد بهترین انتخاب برای موها

در همین ابتدا باید بگوییم که اگر موهای رنگی دارید، باید بدانید که آب گرم، رنگ موهای شما را سریعتر از بین می‌برد. وقتی دوش آب گرم می‌گیرید، لایه‌ی رویی کوتیکول موها از بین خواهد رفت و این یکی از رایج‌ترین دلایل کم رنگ شدن رنگ موها است. ولی وقتی با آب سرد دوش بگیرید این مشکل به وجود نخواهد آمد. همچنین وقتی با آب سرد دوش بگیرید موهایتان درخشان‌تر خواهد شد.

حمام کردن با آب سرد

آب سرد همچنین از پوست و موها در برابر خشکی محافظت می‌کند و از شکستگی و آسیب موها جلوگیری خواهد کرد. از سوی دیگر شستشو با آب سرد به موها کمک می‌کند تا مواد مغذی را حفظ کنند. وقتی با آب سرد دوش بگیرید رطوبت موهایتان نیز حفظ خواهد شد. بنابراین موها در برابر شانه زدن مقاوم‌تر خواهند بود. آب سرد مخصوصا در مکان‌های مرطوب بهترین انتخاب برای موها خواهد بود.

آب گرم می‌تواند چربی‌های لازم را در خود حل کند و نرم‌کننده‌ی اضافی مو را از بین ببرد. بنابراین اگر نیم ساعت موهای خود را با آب داغ بشویید، خواهید دید که چه آسیبی به موهایتان وارد می‌شود. از سوی دیگر تمام مواد مغذی که جذب مو می‌شوند، می‌تواند به سرعت با یک آبکشی گرم از برود.

در نهایت اگر یک هفته حمام کردن با آب سرد را مخصوصا در فصل تابستان تجربه کنید، خواهید دید که چه تغییراتی در موهایتان ایجاد خواهد شد و جنس‌ موهایتان تا چه اندازه بهبود خواهد یافت.

منبع:دینو

نظر بدهید