دکوراسیون کابینت
کافه دکوراسیون

ایده جذاب برای تزیین و استفاده از فضای بالای کابینت

1.26Kبازدید

فضای بالای کابینت در اکثر خانه‌ها به صورت خالی به چشم می‌خورد. همانطور که می‌دانید پر کردن فضاها باعث می‌شود تا یکنواختی از محیط دور شود و حس سرزندگی در فضا ایجاد شود.

دکوراسیون کابینت

آشپزخانه هم جز فضاهایی است که دکوراسیون کابینت آن باعث تحرک و پویایی انسان می‌شود. حال اگر قصد دارید با چند ایده خلاقانه و بسیار جذاب برای پر‌کردن چیدمان فضای بالای کابینت آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید.

استفاده از گل و گیاه در فضای بالای کابینت

دکوراسیون کابینت

دوستداران گل و طبیعت ما برای آشپزخانه شما نیز ایده جذابی آماده کرده‌ایم. قطعا در میان انواع گل‌ها و گیاهان، مدل‌هایی وجود دارد که نیاز به آبیاری بسیار زیاد نداشته باشد، در نتیجه شما می‌توانید در دکوراسیون کابینت فضای خالی بالای آن را با انواع گل و گیاه‌های بسیار زیبا که شرایط خاصی برای نگهداری ندارند پر کنید. با این کار علاوه بر تزیین فضای بالای کابینت شما بخشی از طبیعت را وارد فضای آشپزخانه می‌کنید که حس طراوت، شادابی و آرامش را در شما زنده نگاه خواهد داشت.

استفاده از سبدهای حصیری در بالای کابینت

دکوراسیون کابینت

یکی از ایده‌های بسیار ساده و جذاب که با استفاده از وسایل موجود در خانه می‌توانید فضای بالای کابینت را پر کنید، استفاده از سبدهای حصیری است. به کمک این سبدها شما می‌توانید یک تقسیم فضایی ساده در بالای کابینت ایجاد کنید و وسایلی که در آشپزخانه کاربرد کمتری دارد را درون آن سبدها قرار دهید. با این کار شما دو تیر به یک نشان زده‌اید هم فضای بالای کابینت را تزیین کرده‌اید و هم استفاده کاربردی از این فضا داشته‌اید.

استفاده از وسایل هنری در فضای بالای کابینت

دکوراسیون کابینت

اگر کمی چاشنی هنر را به نوع چیدمانمان اضافه کنیم، می‌توانیم دکوراسیونی منحصر به فرد ایجاد کنیم. یکی دیگر از ایده‌های جذاب استفاده از وسایل هنری مانند صنایع دستی، ظروف پر نقش و نگار و تابلوهای رنگی است که قطعا در خانه هر ایرانی وجود دارد. با این ایده شما می‌توانید کمی از هنر مرز و بوم خود را نیز به فضای آشپزخانه وارد کنید و محیطی شاد و زیبا بسازید.

قفسه‌بندی فضای بالای کابینت

دکوراسیون کابینت

قفسه‌بندی جز دسته مواردی است که همیشه در چیدمان فضای بالای کابینت به عنوان یک ایده ناب و جذاب مطرح می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از چوب یا کناف فضای بالای کابینت را که فضای کوچکی است به قفسه‌های مربع شکل تقسیم کنید و از آن به عنوان کابینت و یا قفسه‌هایی برای قرار دادن ظروف یا وسایل تزیینی استفاده کنید.

ایجاد کتابخانه در فضای بالای کابینت

دکوراسیون کابینت

اگر جز دسته افرادی هستید که از کتاب‌ها و مجلات آشپزی به صورت مداوم استفاده می‌کنید و یک کلکسیون کامل از آن دارید برای جاسازی این دسته از کتاب‌ها می‌توانید از فضای بالای کابینت استفاده کنید. چه بهتر از اینکه کتاب‌هایی که متعلق به فضای آشپزخانه است در خود این محیط قرار بگیرد. در نتیجه می‌توانید با یک قفسه بندی ساده فضای بالای کابینت را تبدیل به یک کتابخانه کوچک برای قرار دادن کلکسیون کتاب‌های خود کنید.

منبع: استادکار

نظر بدهید