اولین مدل مسلمان و سایز بزرگ
کافه خواندنی

اولین مدل محجبه بزرگ سایز در جهان

2.06Kبازدید

بیلی مارسال اولین مدل محجبه بزرگ سایز

برند انگلیسی PrettyLittleThing برای تبلیغ مجموعه جدید لباس‌های پوشیده خود از یک مدل سیاهپوست و سایز بزرگ مسلمان به نام بیلی مارسال استفاده کرده است، امری که اتفاق جدیدی در صنعت مد و فشن محسوب می شود.

بیلی مارسال اینفلوئنسر اینستاگرامی ۲۱ ساله اهل لندن از خود در اینستاگرامش عکس‌هایی با لباس‌های پوشیده و مد روز منتشر می کند. این برند بزرگ انگلیسی کمی پس از آغاز کار خود در بازار خاورمیانه مارسال را از طریق شبکه‌های اجتماعی پیدا کرد.

این اولین بار است که شرکت انگلیسی PrettyLittleThing از یک مدل محجبه استفاده می‌کند.

اولین مدل مسلمان و سایز بزرگ

مارسال می گوید: “اول نفهمیدم این اتفاق چقدر مهم است تا اینکه پیام هایی از دیگران دریافت کردم که هیجان خود را نسبت به آن ابراز کردند و تازه آنوقت بود که متوجه شدم چه اتفاق فوق العاده ای افتاده.”

“حس عجیبی است. بله من سیاهپوستم، مسلمانم، سایز بزرگم، ولی هیچوقت فکر نمی کردم که این من باشم که این حس را در دیگران به وجود آورم.”

اولین مدل مسلمان و سایز بزرگ

مارسال کار خود را تازه در دنیای مدلینگ حرفه ای آغاز کرده، اما از اینکه بتواند نماینده ی زنان مسلمان جوان باشد و به آن ها کمک کند لباس های شیک و مد روزی مطابق با ارزش های دینی شان پیدا کنند، احساس هیجان می کند.

او می گوید: “دخترهایی که حجاب دارند همیشه مجبور بوده اند لباس هایی که می خرند را طوری تغییر بدهند که پوشیده باشند ولی حالا به دخترهای مسلمان می خواهم بگویم که قرار است برای شما هم لباس تولید شود.”

اولین مدل مسلمان و سایز بزرگ

مارسال آغاز همکاری خود با برند PrettyLittleThing را هفته ی گذشته در توییتی اعلام کرد که از آن زمان ۵۰۰ هزار لایک دریافت کرده و ۶۰ هزار بار هم ریتوییت شده است. او در توییت خود نوشته: “خــب… این منم. اولین زن محجبه ی برند PrettyLittleThing !!! برای خودم هنوز خیلی عجیب است.”

برند PrettyLittleThing با سلبریتی هایی همچون کایلی جنر و هیلی بالدوین همکاری داشته و لباس های آن گرچه به گفته ی این شرکت با الهام از فشن شوها و مدهای روز دنیا طراحی می شوند، اما قیمتی مقرون به صرفه دارند.

این برند هدف خود را در وبسایتش “ایجاد اعتماد به نفس” در مشتریان خود با پیام برابری و مثبت نگری نسبت به بدن خود بیان کرده است.

اولین مدل مسلمان و سایز بزرگ

در سال های اخیر بوده اند مدل های محجبه ای که در هفته ها و نشریات مطرح مد دنیا حضور پیدا کرده باشند، اما این اتفاق هنوز رایج نیست.

مارسال می گوید از تغییر به وجود آمده در صنعت مد و حضور بیشتر زنان مسلمان در آن خوشحال است و بی صبرانه منتظر روزی است که دیدن یک مدل محجبه دیگر تعجب برانگیز نباشد.

او می گوید: “فکر می کنم اتفاقی که دارد می افتد این است که این مسأله یک روز آنقدر عادی می شود که دیگر باعث تعجب نمی شود، چون رقیبان صنعت مد متوجه کاری که برندهایی مثل PrettyLittleThing دارند می کنند هستند و این مسأله دارد عادی می شود.”

اولین مدل مسلمان و سایز بزرگ

منبع:روزیاتو

نظر بدهید