انواع استایل لباس
کافه خواندنی

انواع استایل لباس در دنیای مد و فشن

1.77Kبازدید

همه‌ی ما تقریباً هر روز با مد و استایل به نوعی در ارتباط هستیم. حتی افرادی که می‌گویند با مد کاری ندارند و چندان از آن پیروی نمی‌کنند، صبح در هنگام آماده شدن و بیرون رفتن از منزل، لباسی را انتخاب می‌کنند که تمایل بیشتری به آن دارند.

استایل لباس پوشیدن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. در واقع سبک لباس پوشیدن که هر فرد آن را طبق سلیقه خود انتخاب می‌کند. انواع استایل دنیای مد و فشن که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند، از استایل بوهو گرفته تا رسمی و راکر… اگر می‌خواهید با آنها آشنا شوید و تغییری در استایل خود بدهید، با ما همراه باشید.

انواع استایل لباس در دنیای مد و فشن

استایل وینتیج

انواع استایل لباس

استایل وینتیج یکی از استایل‌هایی است که از گذشته الهام گرفته است. این استایل پس از جنگ جهانی دوم، در دهه‌های ۲۰ تا ۷۰ میلادی، رواج یافت. همه چیز در این استایل در رنگ‌های روشن و پاستلی خلاصه می‌‌شود. طرح پارچه‌های لباس‌های این سبک، بیشتر خال خالی و گل‌گلی است و دامن، آیتم مهمی در آن به شمار می‌رود.

استایل بوهو

انواع استایل لباس

سبک بوهو در یک کلمه به معنای غیرسنتی است. استایل بوهو برگرفته از مردم کوچ نشین بوهم یا بوهمیاست که در قسمت غربی جمهوری چک سکونت دارند. افرادی که به لباس های طرحدار، بولد و عجیب علاقه دارند، این استایل را می‌پسندند. از ویژگی‌های این سبک می‌توان به لباس‌های گشاد و نازک، طرح‌های گلدار و رنگ‌های شاد و گرم مانند قهوه‌ای، جیگری، خردلی و… اشاره کرد.

استایل هنری

انواع استایل لباس

همانطور که از نامش پیداست، استایل هنری سبکی خلاقانه و مستقل است. در واقع در این سبک، خود شخص تصمیم می‎گیرد که چه لباس‌هایی به تن کند و کاری با قوانین سنتی یا حتی به روز دنیای مد ندارد. بنابراین سبک هنری بر تن هر فردی متفاوت است چرا که هر کس بر اساس ایده، ذوق و سلیقه هنری خود، سبکی جالب و غیر متعارف خلق می‌کند.

استایل کژوال

انواع استایل لباس

هدف این استایل خلاصی از شر لباس‌های ناراحت و سخت است. می‌توانید این استایل را به طور روزمره استفاده کنید اما باید به هارمونی رنگ‌های آن توجه داشته باشید. رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با هم همخوانی دارند، در غیر این صورت استایل‌تان شلخته به نظر خواهد رسید.

استایل رسمی

انواع استایل لباس

این استایل معمولا برای میهمانی‌های رسمی و محیط‌های کاری و جلسات مناسب است و بیشتر در میان افراد طبقه بالای جامعه رواج دارد.

استایل تام بوی

انواع استایل لباس

این استایل برای خانم هایی طراحی شده که دوست ندارند استایلی ظریف و زنانه داشته باشند. آنها سبک لباس پوشیدن پسرانه را که بر پایه راحتی و سادگی است، ترجیح می‌دهند.

استایل راکر

انواع استایل لباس

معمولا افرادی که به موسیقی راک علاقه دارند، استایل راکر را می‌پسندند. تی‌شرت‌های قدیمی، شلوار جین پاره و کت‌های چرمی سه آیتم جدانشدنی از این سبک لباس است. البته این استایل بسته به این که طرفدار چه نوع سبکی از موسیقی راک هستید، متفاوت است. رنگ مشکی نیز از رایج‌ترین رنگ‌های استایل راکر می‌باشد.

منبع:مجله دلتا

نظر بدهید